Košík: 0 Kč
0

Pískovny jižní Čechy III.

31. 08. 2020

LK Baits, Zprávy od vody, LK Boys

Jan Lavička

Už to je delší doba, co mám odložené kaprařské náčiní. Konec května a celý červen jsem se bohužel nedostal k vodě, a tak nezbývá nic jiného než doufat, že se brzo naskytne nějaký z mála volných letních víkendů.

Jeden z takových víkendů byl určitě 3.-6.7. o prodloužené sváteční pondělí. Během tohoto 4 denního lovu jsme se rozhodli s kamarádem Jirkou, že vyrazíme opět na svazovou pískovnu. Společnost nám samozřejmě dělaly naše drahé polovičky a byl to opravdu po dlouhé době příjemný víkend u vody. Jirkovi se v sobotu povedli dvě nádherné ryby 69 cm 6,5 kg a 70 cm 7 kg. A mně se povedl v neděli ráno krásný kapr o 77 cm 8,5 kg. Záběry se stupňovaly, ale nakonec jsme museli ukončit prodloužený víkend dřív, než jsme čekali, protože nám neustále chodili koupající se lidé do prutů. Každopádně jsme byli poučeni, že výběr místa je rozhodující a získali jsme další cenné informace do budoucna k této vodě…

Další, ač neplánovaný víkend následoval hned 10.-12.7., kdy jsme vyrazili sami s přítelkyní. V pátek jsme dorazili kolem 16:00, panovalo urputné vedro a my si užili koupačku, jak se patří. Poté jsme nakrmili a nečekali zázraky. Tento víkend jsem vzal k vodě z dílny LK Baits zbytek z minulého roku příchutě Mussel a nějakého Spice Shrimpa. Říkám si ze srandy, schválně jaká příchuť bude lepší. Počasí se postupem času začalo prudce měnit a na skoro celém území ČR panovaly bouřky. Kolem 23. hod. to začalo: blesky, hromy a spousta vody. Celou noc prší a přestává až kolem 16. hod. V sobotu se povedlo celkem 6 záběrů, z toho 5 proměněných a skóre máme po sobotě 4:2 pro Spice Shrimpa.

Nedělní ráno začíná mlhou hustou jako mléko. Dokrmuji pár kuliček na krmná místa a v klidu odpočívám a v tichosti čekám, co se bude dít. První záběr na sebe nenechal dlouho čekat a kolem půl šesté ráno prut roztáčí první z menších krasavců na příchuť Mussel. Kapra vracím rychle bez dokumentace zpět, navlékám novou kuličku Mussel a honem s tím do vody… Po 15 min píííííííííí, krásný rychlý tvrdý záběr, opět na Mussel a na břehu se za chvilku plácá skoro stejný kapřík. Probíhá stejný scénář a rybu rychle vypínám a vracím zpět do svého živlu. Usedám a pokračuji v kochání, jaké krásné ráno se právě odehrává… Je 7:30 a bez náznaků přichází jízda, kterou se mi daří i natočit, obtěžkávám rybu a zjišťuji, že tohle nebude žádný dorostenec. Kapr je silně proti vytažení z vody a dává mi jasně najevo, kdo je tady pánem. Pomalu kapra unavuji a po 15 min kapra navádím do podběráku a jsem štěstím bez sebe, yessss. Volám na Míšu a budím ji, že mám určitě rybu 10+ a je tomu tak. V bazénkovce zjištuji, že jsem se nemýlil, kapr má totiž 78cm a nádherných 10,5 kg, konečně jsem si splnil sen a chytil z pískoven kapra o váze 10+, co byl můj cíl na tento rok :) Rázem máme skóre 5:4 pro Mussel. Poslední záběr přichází ale na Spice Shrimpa, když už máme skoro vše pobalené, ale ryba se bohužel hned vypla a konečný stav je 5:5.

Spokojení a oba šťastní odjíždíme od vody a loučíme se… Zase někdy pískovny!

Za LK Baits s pozdravem Míša Bastlová a Jan lavička

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.