article img

Morava - Den sedmý

8. 10. 2017

Byl jsem ve svém světě a spacáku jsem si moc neužil. Čekal jsem záběry od lepších ryb, ale do čtvrté ranní jsem podebíral kapry max. do 12 kg. Bylo evidentní, že ryby čekaly další hostinu, ale ta se nekonala. Jediné sousto na dně byla má nástraha, a proto jsem měl záběry takřka po půl hodině. Nad ránem jsem uvažoval, jestli výpravu už nezakončím, abych se trochu vyspal na cestu. Začalo hustě pršet a tělo začalo vykazovat nedostatek spánku. Byla mi zima a představa teplého spacáku byla velmi lákavá. Ale zalést do něj by byla veliká chyba. Totiž po čtvrté hodině ranní, jsem se prochytal k rybě, která se od záseku chovala úplně jinak.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

article img

Vánoční nadílka v LK Baits

6. 12. 2018

Vánoce jsou doslova za dveřmi a s nimi přichází naše už tradiční "Vánoční nadílka v LK Baits". V termínu 7. - 9.12. můžete nakoupit v LK Baits (eshop www.lkbaits.cz) za jedinečné ceny - 20% (ceny budou v tomto termínu nastaveny už po slevě) nebo na prodejně Lukáš Krása v Přelouči v termínu 15.12. při akci X-mas OPEN DAY, kde bude velký výprodej se slevami 20-70%, občerstvení ZDARMA a ke každému nákupu nad 1000 Kč dárková lahev výběrového vína. Otevřeno v tento den od 9 - 18:00.

article img

Výpravy na zapomenutou pískovnu

2. 12. 2018

Zdravím Lkáčka, jak už to bývá zvykem, jednou za rok se společně s přáteli vypravíme na jednu zapomenutou pískovnu blízko mého domova. Na této pískovně není skoro žádný rybářský tlak. Na výpravu se těším celý rok, nejde zde jen o ryby, ale také o to, že se vidíme s přáteli. Jelikož mám pískovnu kousek od domu, mám možnost si místo předkrmit.

article img

Zapomenuté vody II.

29. 11. 2018

Po předchozí návštěvě této menší vody jsme sice moc ryb nenachytali, ale za to byly velké. Jak to tak už bývá, ty největší ryby výpravy se nám zdolat nepodařilo. Vrátili jsme se tedy pro odvetu.

article img

Hurá na jesetery - Kubšovka

26. 11. 2018

Podzim v plném proudu. Záběrů od kaprů pomalu ubývá, stejně tak i dobrá nálada s teplým počasím. Blíží se zima a další sezóna pryč. Letošní sezóna byla celkem úspěšná, ale zážitků není nikdy dosti.

article img

Vyplatí se vyčkat

26. 11. 2018

Ahoj všem, v půlce října jsem navštívil, již po několikáté tento rok, moji oblíbenou pískovnu. Po příjezdu proběhla klasická příprava - příprava krmení, vytipování lovných míst, následné zakrmení a pak už jen čekání na záběr.

article img

Kapří tajemství + Chytám svůj život

25. 11. 2018

Kapří tajemství - historicky nejprodávanější kaprařská kniha, kde své poznatky sepsali naši přední kapraři i odborníci z rybářských škol v posledním vydání Ti nesmí chybět! ...

article img

Aktivní lov s IQ Method Feederem

23. 11. 2018

Ahoj kamarádi, severozápadní vítr na teplotě u vody moc nepomáhá, naopak podmínky zhoršuje. Proto chci docílit za co nejkratší čas co nejvíce záběrů.

article img

Poslední prázdninová výprava

22. 11. 2018

Zdravím všechny LKčka! Poslední týden o prázdninách jsem s kamarády vyrazily na naše oblíbené místo na řece Labi.

article img

Ve znamení Nutric Acid II.

21. 11. 2018

Zdravím LKáčka! Je konec října, už začala být pořádná zima. S taťkou a kamarádem Štěpánem jsem se domluvil, že si ještě vyjedeme na soukromou vodu. Nastal onen den a já se nemohl dočkat. Vyjeli jsme kolem půl páté a v za chvíli jsme byli u vody. Jako první jsme zakrmili mixem z pelet a boilie. Zanedlouho jsme měli vše připraveno a pruty byly ve vodě.

Článků celkem: 3187