article img

Morava - Den sedmý

8. 10. 2017

Byl jsem ve svém světě a spacáku jsem si moc neužil. Čekal jsem záběry od lepších ryb, ale do čtvrté ranní jsem podebíral kapry max. do 12 kg. Bylo evidentní, že ryby čekaly další hostinu, ale ta se nekonala. Jediné sousto na dně byla má nástraha, a proto jsem měl záběry takřka po půl hodině. Nad ránem jsem uvažoval, jestli výpravu už nezakončím, abych se trochu vyspal na cestu. Začalo hustě pršet a tělo začalo vykazovat nedostatek spánku. Byla mi zima a představa teplého spacáku byla velmi lákavá. Ale zalést do něj by byla veliká chyba. Totiž po čtvrté hodině ranní, jsem se prochytal k rybě, která se od záseku chovala úplně jinak.

article img

Na břehu Vltavy

15. 8. 2018

Je pátek 20.7. 14:00 a konečně se mohu radovat z nástupu na celozávodní dovolenou... den před odjezdem 24.7. dělám poslední přípravy a vše jen v klidu kontroluji se seznamem v ruce a říkám si tak, už jen nakoupit a konečně budu zase u vody!

article img

Prázdniny na Sahaře

14. 8. 2018

Začátkem měsíce srpna jsme si s rodinkou prodloužili dovolenou a cestou z malebné Palávy byla naše další zastávka na klubovém revíru Sahara. Rodinka si tuto vodu naštěstí natolik oblíbila, že jakmile doma nadhodím, že bychom mohli vyrazit na společnou výpravu na ryby, tak Sahara je pro ně jasná volba. S touto variantou samozřejmě nelze nesouhlasit. Kdo na Sahaře byl, dá mi za pravdu.

article img

Když ryby berou vše

13. 8. 2018

Ahoj všichni přátelé od vody, opět se po nějakém čase hlásím od vody. V půlce června jsem navštívil malebný rybníček nedaleko hranic s Rakouskem. Tato voda se vyznačuje tím, že je celoročně zakalená jako kafe s mlékem. Zde jsem tedy s vizuálním upoutáním ryb nemohl vůbec počítat, a tak jsem vsadil na chuťovou atraktivitu.

article img

Pískovna před třením

12. 8. 2018

Ve svých vycházkách na pískovnu jsem pokračoval, i když se již nezadržitelně blížilo období tření. Na toto období jsem se na pískovně hodně těšil. Vždyť koho by nelákalo potěžkat si na pár chvil nad podložkou krásnou kapří maminu plnou jiker, narvanou k prasknutí…

article img

Jak na solidní PVA

11. 8. 2018

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíků, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

article img

Vydařený červen

8. 8. 2018

Zdravím všechny příznivce firmy LK Baits.  V průběhu června jsem se začal pečlivěji věnovat své oblíbené pískovně a výsledky stály za to. Kratší vycházky na pár hodin střídaly ty dlouhodobější, na kterých jsem trávil u vody i několik dní.

article img

Dvě povedené výpravy za jesetery plus sumčí osobák

26. 7. 2018

V tomto článku se budu zmiňovat o dvou krátkých výpravách na jednom krásném rybníku nedaleko mého bydliště. Na tuto vodu jsem se dostal úplně náhodou díky kamarádovi, protože tato voda není obyčejný soukromák, ale na této vodě můžou chytat jen zaměstnanci jedné firmy. Což já pochopitelně nejsem, ale díky kámošově mámě jsem měl možnost tam chytat.

article img

Vltava - návrat na květnové místo

23. 7. 2018

Tak vás všechny zdravím, konečně jsem se zase dočkal a mohu taky napsat zprávu z další výpravy na vltavskou kaskádu. Dne 4.7. jsem se po práci sbalil a radoval se z výjezdu na 4 dny k vodě. Po příjezdu, nafouknutí člunu a naložení všech věcí jsem se kochal klidným průjezdem řekou a užíval si už od samého začátku klidu a pohody, který u vody miluji! Předpověď slibovala super počasí a já si říkal, že by to nemuselo dopadnou vůbec zle.

article img

Letní akce a slevy v LK Baits

20. 7. 2018

Vážení rybaříci, V LK Baits jsme si pro prázdniny připravili jedinečné slevy a výprodeje, které ocení nejen studenti, rybáři ale i všichni, kdo tráví čas v přírodě!

Článků celkem: 3122