article img

Návazec do extrémních podmínek – Lanko CARP RIG LUKAS KRASA

8. 8. 2017

Kapři se často zdržují ve spadaných stromech, různých nerovnostech a vlastně všude tam, kde jsou v bezpečí. Vázky, kamení a štěrkové lavice jsou často obsypány různými mušličkami, které naše montáže řežou. V těchto situacích rád volím lankovou montáž, kterou kombinuji jednou z nejodolnějších šňůrek, jaké jsem kdy poznal. Ano je to Gladiator.

article img

Jak na amura – koncová udice (Lukáš Krása)

18. 8. 2017

Výbava pro lov amurů se moc neliší od kaprů, ale je vhodné použít měkčí pruty s rychlou akcí. Pokud nemůžete vyvážet a potřebujete nástrahu odhodit na větší vzdálenost, je nutností použít tvrdší prut od 3lb výše. V tomto případě doporučuji zvolit naviják s citlivou brzdou a vlasec, který Vám dokáže trochu propružit při výpadu amura. Jestliže jste si zamilovali používání šňůry na celém navijáku, kvůli dobrému kontaktu s rybou, doporučuji použít alespoň 20 metrů vlasce od koncové udice.

article img

Test - ESP Isotope

16. 8. 2017

Isotopové svetlá od tradičnej anglickej značky ESP sú na pohľad príjemným doplnkom ESP Bobbinov. Celkovo jednoduchý a minimalistický dizajn ESP Bobbinov možno vylepšiť aj za pomoci isotopových svetiel. Pri logickom a pragmatickom pohľade sa však vynára otázka, či isotopové svetlá predstavujú nevyhnutnú súčasť výbavy rybára. Potrebujeme ich? Nie! Chceme ich? To áno!

article img

THREE RIGS

14. 8. 2017

S existencí tolika montáží to vypadá, jako by mnoho rybářů nadšeně zkoušelo a přicházelo s novými překvapeními, a montáže umí doslova zázraky, div že nezvoní...

article img

Jak na amura – lokalizace

14. 8. 2017

Amur bílý je ryba, jejíž domovem je Dálný východ zejména střední a dolní tok řeky Amur. V 60. letech minulého století byl vysazen do evropských stojatých vod, odkud později  unikl i do řek. Po roce 1990 se stal pro svoji bojovnost velice oblíbenou rybou mezi rybáři. Amur bílý se zdržuje v hejnech, vyhovují mu teplejší stojaté a mírně tekoucí vody. Dožívá se 15 – 20 let. Roste velmi rychle a jsou zdokumentované jedinci okolo 30 – 35 kg. Ačkoliv se většinu času věnuji lovu kaprů, dovolte mi, abych zejména Vám, sportovním rybářům, kteří vrací rybu vodě, poskytl několik svých rad a zkušeností k jeho ulovení.

article img

Mohykán z Mělic!

10. 8. 2017

Letošní horké dny mělo vystřídat ochlazení a to byl ten impuls, který mě hnal k vodě! Přijel jsem z práce domů, rychle připravil pruty, krmení a hurá k vodě! A jak to bývá, nebyl jsem sám, kdo měl tento nápad, objel jsem celou pískovnu a zbylo pár volných míst a jedno, kde se běžně nechytá, v rohu, no nedobré místo! Něco mi říkalo: Tady budou, vždyť je to jediné místo, kde je klid!

article img

Pár hodin

8. 8. 2017

Zdravím LKáčka Jelikož nemám momentálně dost času, chodím jen na krátké víkendové odpolední vycházky.

article img

Hledejte, dokud nenajdete

3. 8. 2017

Je červenec , což není úplně nejlepší měsíc pro sezení u vody. Teplota vzduchu činí 32 stupňů celsia. Ale pořád si říkám, že je šance chytit nějakého toho kapra. 

article img

Test – Fox MR+ signalizátory

2. 8. 2017

Signalizátory záberu už dlhé obdobie predstavujú nedeliteľnú súčasť výbavy všetkých rybárov, a to od kaprárov až po bežných rekreačných rybárov. Mať kvalitný signalizátor spolu s príposluchom ani zďaleka nie je len devíza rybárov špecialistov. Zaiste tomu dopomohol technický a technologický vývoj, vďaka ktorému si je možné obstarať signalizátory a príposluch za dostupnú cenu pre väčšinu rybárov.

article img

Přesnost bodového krmení

1. 8. 2017

Je to pár dní, co jsem lovil na jedné svazové vodě. Parádní bylo, že lovné místo jsem si mohl přesně nakrmit kousek od břehu a pak jsem souběžně s břehem chytal. Některé vody blízko mého domu jsou zatopené hnědouhelné doly a tam s velkou oblibou používám pva sáčky, naplněné drceným boiliem, mikropeletou a tekutou potravou All Amino Nutric.    

article img

Nadjezí a podjezí - 5.díl

31. 7. 2017

Při rozednívání jsem zaslechl kohouta. Ani nevím, kde se vzal u Labe, ale nezdálo se mi to. Čekal mě poslední den pod jezem v Přelouči. Už od samého rána se zdálo, že to bude spíš den návštěvní, protože kamarádi i jiní se začali scházet časně ráno na pokec. Dopoledne se u nás sešlo někdy i více jak deset lidí a to se přiznám, bylo trošku moc, abych se mohl soustředit na rybařinu. A tak jsem si navléknul brodící kalhoty, pár návazců, hrstku boiliesu, dva rohlíky s konzervou tuňáka, lahev pití a vyrazil do řeky...

Článků celkem: 2840