article img

Morava - Den sedmý

8. 10. 2017

Byl jsem ve svém světě a spacáku jsem si moc neužil. Čekal jsem záběry od lepších ryb, ale do čtvrté ranní jsem podebíral kapry max. do 12 kg. Bylo evidentní, že ryby čekaly další hostinu, ale ta se nekonala. Jediné sousto na dně byla má nástraha, a proto jsem měl záběry takřka po půl hodině. Nad ránem jsem uvažoval, jestli výpravu už nezakončím, abych se trochu vyspal na cestu. Začalo hustě pršet a tělo začalo vykazovat nedostatek spánku. Byla mi zima a představa teplého spacáku byla velmi lákavá. Ale zalést do něj by byla veliká chyba. Totiž po čtvrté hodině ranní, jsem se prochytal k rybě, která se od záseku chovala úplně jinak.

article img

Ve znamení Compot NHDC

20. 6. 2018

Na kalendáři se psalo 1.června, zrovna začínalo chvílemi pršet a bylo dost dusno. Domluvila jsem se proto s mým kamarádem a jeho taťkou, že pojedeme na ryby na blízkou bývalou pískovnu, celkem jsem tam byla dvě noci.

article img

Víkendovka na Orlíku

19. 6. 2018

Zdravím všechny členy LK Boys. Zasílám článek z jedné víkendovky na Orlíku. Je půlka května a voda má okolo 18°C. Kapři jsou tedy těsně před třením. Přichází ale prudké ochlazení a většina kaprařů po několika dnech bez záběru balí. I přes nepříznivé zprávy svých kolegů jsem maximálně natěšený na dva dny oddechu.

article img

Konec května jak má být

18. 6. 2018

Zdravím všechny příznivce LK, tak jsem se ve čtvrtek sbalil a odjel na řeku... Po příjezdu, kdy jsem se sotva stačil vyložit a postavit zázemí, to vypuklo! Začalo sedmihodinové šílenství! Padaly provazy vody a já si říkal, to jsem si zase vybral den, kdy vyrazit…

article img

První máj - kaprů čas

15. 6. 2018

První máj, pro většinu lidí čas na lásku a věnování se svému milovanému protějšku. Mně se letos povedlo něco skoro nemožného, a to tyto dvě věci a kaprařinu skloubit. A tak jsme spolu s mojí přítelkyní vyrazili na skok k vodě.

article img

První lepší vlaštovky

14. 6. 2018

Zdravím LK Boys a LK Baits a všechny vyznavače kaprařiny. Posílám první lepší vlaštovky nové sezóny. Přes pracovní vytížení jsem se konečně urval na pár dní k vodě, kam se mnou jela i má přítelkyně Lucka. Za dva dny se nám podařili dva kapři 7 a 11 kilo. Lucka si dokonce zdolala i svou první říční parmu, která neodolala našemu boilies.

article img

Ohlédnutí za loňskou sezónou

13. 6. 2018

Ahoj všem příznivcům LK.  Konečně jsem našel chvilku čas na zpracování pár fotek a podělit se o ně s vámi. V loňském roce jsem vzhledem k pracovním a rodinným povinnostem bohužel u vody strávil málo času. Každopádně o to víc jsem si ty krátkodobé vycházky užíval a chtěl jsem být maximálně úspěšný a efektivní. Navštěvoval jsem jednu malou svazovou pískovnu, která stále ukrývá krásné ryby.

article img

První víkendová výprava se Sea Foodem

12. 6. 2018

Zdravím všechny LKčkáře a LKčkářky, je tomu už 14 dní, co jsme s kamarádem plánovali výpravu na nějakou svazovou vodu u nás na Vysočině. Dlouho jsem přemýšlel, jak budu chytat, jakou nástrahu a návnadu zvolím a jak ji budu prezentovat. Nakonec jsem dospěl k názoru, že zkusím chytat tak trochu jinak, než většina rybářů v tomto ročním období. Ve čtvrtek 26.4. jsem proto objednal boilies Sea Food 20 mm. Boilies přišel již následující den, a tak jsme s kamarádem jeli krmit.

article img

Trefa do žlutého – neobyčejná kukuřice!

10. 6. 2018

O kukuřici snad každý rybář ví, že je to jedna z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších návnad po celém světě. Jak prostý, ale na druhou stranu nevšední nápad je vyrobit nástrahu na bázi kukuřice. Zdá se, že z hlediska výroby nic komplikovaného. Prostě smíchat kukuřičnou mouku, CSL extrakt a sirup a nástraha musí být na světě. Popravdě i my jsme začali stejně, ale výsledek během pár měsíců testování nebyl nikterak oslnivý, a tak jsme od vývoje kukuřičného boilies ustoupili. Až koncem roku 2014 jsme se k vývoji vrátili na základě požadavků maďarských rybářů, kteří prahli po kukuřičném boilies. A tak jsme se do toho zase pustili...

article img

Kaprům na stopě...

8. 6. 2018

Jak napovídá název tohoto článku, poslední dobou se věnuji převážně krátkodobým vycházkám, jednak z důvodu denních tropických teplot, dále z důvodu prochytat co nejvíce úseků, kterými kapři putují, s cílem najít místo ke tření, a za třetí samozřejmě čas...

article img

Ve znamení Nutric Acid

7. 6. 2018

Zdravím tým LK Baits. Venku bylo úmorné vedro a to nám s taťkou vnuklo myšlenku. Pojedeme na ryby! Stačilo sbalit věci, naložit je do kufru a vyjet k blízké soukromé vodě. K vodě jsme dorazili až v 17:45, ale to nevadí, stejně jsme tu do zítřka.

Článků celkem: 3090