article img

Morava - Den sedmý

8. 10. 2017

Byl jsem ve svém světě a spacáku jsem si moc neužil. Čekal jsem záběry od lepších ryb, ale do čtvrté ranní jsem podebíral kapry max. do 12 kg. Bylo evidentní, že ryby čekaly další hostinu, ale ta se nekonala. Jediné sousto na dně byla má nástraha, a proto jsem měl záběry takřka po půl hodině. Nad ránem jsem uvažoval, jestli výpravu už nezakončím, abych se trochu vyspal na cestu. Začalo hustě pršet a tělo začalo vykazovat nedostatek spánku. Byla mi zima a představa teplého spacáku byla velmi lákavá. Ale zalést do něj by byla veliká chyba. Totiž po čtvrté hodině ranní, jsem se prochytal k rybě, která se od záseku chovala úplně jinak.

article img

Nutra Stimul – tak dobre ako sa len dalo

24. 4. 2018

Produkty kategórie Nutra Stimul si kladú za cieľ, ponúknuť to najlepšie z pohľadu tekutých a práškových atraktorov, čo firma LK Baits v dnešnej dobe vie zostaviť do podoby koncového produktu. Čím sú tieto produkty iné, špecifické a kde sa skrýva ich vyššia akosť? Poďme sa na to spoločne pozrieť.  

article img

Sahara mým pohledem

24. 4. 2018

Každý se mění, i já. Nikdy bych si ještě před pár lety nedovedl představit, že vlastně připravuji ryby, tak, aby udělaly radost jiným rybářům. Velice rád jsem objížděl místa, kde jsem si své úlovky tajil a byl jsem rád, že o nich nikdo neví, třeba na revírech dávno zapomenutých. Dnes, jelikož ryby přelovujeme hlavně prutem, tedy z Malé Sahary na hlavní revír, vidím věci jinak a mám velkou radost, když nasazená ryba je ulovena jiným rybářem.

article img

TŘI NOCI NA SLEPÉM RAMENU

24. 4. 2018

Ahoj kamarádi. Posílám vám pár fotek z rychlé akce na ramínku. První letošní jarní slunečný den mě vytáhl k vodě. Hned od začátku jsem si pobyt užíval a po dlouhé zimě mě sluneční paprsky doslova nabíjely energií a pohodou.

article img

Ohlédnutí za sezonou 2017

24. 4. 2018

Loňská sezona z pohledu času stráveného u vody pro mě byla hodně slabá. Dostavba rodinného domu a následné stěhování si vybraly svou časovou daň a na ryby tolik času nezbylo. Během roku jsem podnikl jednu týdenní výpravu, jinak se jednalo pouze o párhodinové vycházky nebo jen přes jednu noc.

article img

Rok 2017 se švestkou!

22. 4. 2018

Na konci roku 2016 jsem si přečetl o novém boilies Purple Plum, tedy spíš staronovém. Tahle zajímavá historie tohoto  boilies mě přesvědčila o tom, že ji musím vyzkoušet. A tak jsem hned na první výpravu na konci března nakoupil a vyrazil. Byl jsem i zvědavý, jak bude fungovat ve studené vodě.

article img

Netřeba se zimy bát!

20. 4. 2018

Zima je období, ve kterém rybáři navštěvují revíry jen sporadicky. Ať je to kvůli nepřízni počasí nebo absenci záběrů, to nevím. Ale je jisté, že u vody je o devadesát procent více klidu, než v plné sezóně. Pro mě je zima jistou výzvou a určitě se jí nebojím. Navštěvuji revíry, které dobře znám. A jsem si maximálně jist, jak to vypadá pod vodní hladinou. Prostě znát vodu je klíč k úspěchu. To ostatní jsou jen střípky celé skládačky, které když do sebe zapadají, je to paráda. A to se mi právě povedlo letos v únoru.

article img

První body pro Rosťu!

18. 4. 2018

Jaro je tu a ve firmě LK Baits nastal takový blázinec, že jsem neměl malinkatou chvilku se dostat k vodě. Každý hlásil úlovky, ať už to bylo z Labe, pískoven nebo soukromých revírů. Prostě je znát, že ryby se rozjJaro je tu a ve firmě LK Baits nastal takový blázinec, že jsem neměl malinkatou chvilku se dostat k vodě. Každý hlásil úlovky, ať už to bylo z Labe, pískoven nebo soukromých revírů. Prostě je znát, že ryby se rozjely a vyhledávají potravu. A to sluníčko venku? Pohrával jsem si s myšlenkou, že vyrazím alespoň na chvilku.

article img

Jaro na pískovnách

17. 4. 2018

Den se prodlužuje, teplota vody se zvyšuje a s ní také růst, dýchání a metabolismus nejen ryb, ale všech vodních živočichů. Přehoupne-li se teplota vody přes 8 °C, kapr začíná aktivněji vyhledávat potravu. Na pískovnách je sice rozjezd sezóny o mnoho pomalejší, než na menších a mělčích lokalitách, ale při troše snahy se kapři dají dobře lokalizovat.

article img

Zahájení sezony plné lysců

16. 4. 2018

Je začátek dubna, nervíky pracují, první letošní výprava je za rohem. Připravuji návazce, balím věci, v hlavě si probírám všemožné taktiky svého prvního jarního lovu. Ve čtvrtek odpoledne vyrážíme! Po příjezdu na místo jsme nadšeni, nikde ani noha a před sebou velká vodní plocha, která skrývá spoustu možností k lovu.

article img

Aktuálně od vody

13. 4. 2018

Dobrý den,  hlasím se jako LK Boy aktuálně od vody... Tři dny bez záběru, kdy jsem vsadil na loni zde odzkoušené boilies Purple Plum, a pak zkouším novinku boilies 18mm Nutric Acid / Pineapple, na které mi přišli dva cejni.

Článků celkem: 3057