LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Chytání kaprů na krmítko v létě: Jak vyrobit TOP krmení do teplé vody? Tady je jednoduchý návod!

Lov kaprů v létě není úplně jednoduchou disciplínou. Proč? Protože jejich potravní aktivitu dost často komplikují právě vysoké teploty vody. Ano, samozřejmě! Kapři v tomhle období potravu přijímají, problémem ale může být, že jen v určitou dobu. Navíc, dalším problémem je, že přirozené potravy mají nyní kapři fakt dostatek. Co s tím? Prostě je nutné kapry okamžitě zaujmout! Jak? Zajímavým krmením! Ne! Nemyslím tím, že musíte používat to nejdražší krmení na trhu. To v žádném případě! Spíše je důležité se zamyslet, co takové krmení v teplé vodě musí umět…

Hned na začátku je důležité si uvědomit, co vlastně chceme chytat. Protože pokud máme spadeno na všechny kapry v revíru, pak tomu uzpůsobíme i naše krmení. Co tím myslím? Jestli máme třeba jen dvě hodinky času, za které chceme mít „mraky“ záběrů, pak je důležité krmení udělat maximálně atraktivní, a přitom to nepřehánět s jeho hrubostí. Ukázkovým příkladem jsou prostě zajímavé krmné směsi, které svou vůní a barvou kapry ihned zaujmou. Potíží ale je, že zaujmou všechny kapry, tedy i ty menší. Ale jejich chytání je velkou zábavou, což při lovu na krmítko přece chceme…

Pokud máme spadeno na skutečně velké ryby, pak je důležité vsadit na kvalitu a hlavně na strukturu krmení. U tohoto lovu je třeba přemýšlet – nejprve je dobré lovné místo pořádně rozkrmit vším možným a přilákat veškerou rybu z okolí. Proč? Protože pohyb na krmném místě zaujme i ty největší ryby, které si „uvědomí“, že v jejich okolí je chutná potrava. A pak je nutné vyřazovat silně atraktivní suroviny a nahrazovat je těmi hrubými, třeba tygřím ořechem a tvrdým boilies. Tahle taktika ale vyžaduje hromadu času, který každý prostě nemusí mít. Tohle je k vidění spíše u „klasické“ kaprařiny, proto se pojďme vrátit zpátky ke krmítku…

 

Silná vůně láká

Je třeba si uvědomit, jak to na našich revírech v létě vypadá. Ve většině případů jsou naše vody plné vodní vegetace a hmyzu. To znamená, že vodní prostředí doslova překypuje přirozenou potravou. A tady je těžké kapry zaujmout, protože sytého strávníka u stolu jen tak k dalšímu chodu nepřemluvíte. Pokud mu nenabídneme něco extra! Tedy něco voňavého a barveného – řekněme, nějaký zajímavý „dezert“.

VIDEO: Jak vyrobit TOP krmení do teplé vody za pár korun? Tady je návod!

 

Když se řekne posílení vůně krmení na kapry, pak se hromadě rybářů před očima zjeví nějaký dip nebo tekutá potrava. Ovšem existuje i další řešení, které není tolik nákladné, přitom bývá mnohdy účinnější. O co jde? Zajímavé je do krmení přidat třeba levný práškový atraktor, který lze sehnat v nejrůznějších příchutích – od jahody, po švestku až po karamel. A právě sladké a ovocné příchutě jsou geniální pro chytání v teplé vodě. V tomhle období na tyhle vůně kapři spolehlivě reagují! Důležité je ale myslet na pořádné promíchání základové krmné směsi s tímto práškem, aby návnada vydávala fakt zajímavou vůni.

Práškový atraktor je cenově výhodnější než dip, přitom jeho vůně je omamná!

V čem je tento atraktor výhodný? Už při míchání krmiva můžeme do základového krmení přimíchat velmi koncentrovaný prášek, který zvýrazní vůni celé krmné směsi, takže její pachová stopa je mnohem koncentrovanější – takže nepotřebujeme mnohdy nákladnější dip. Ano, atraktivní prášek je dostupný za zajímavé peníze a používá se v malém množství, protože jde o hodně koncentrovanou věc. Takže ve výsledku tohle nevychází nijak draze.

Nesmíme ale zapomínat na základovou krmnou směs. Proč? Protože základová krmná směs musí už sama o sobě vydávat atraktivní pach a obsahovat zajímavé suroviny. Hodně rybářů používá třeba klasický krmný šrot, ovšem nadějnější je sáhnout třeba po levnější základové krmné směsi, která má koncentrovanější vůni a obsahuje další atraktivní suroviny (třeba namletý partikl). Takže pachová stopa krmení je ve vodě silnější a nutriční hodnota zajímavější.

Kvalitní základová krmná směs je klíčem k úspěchu! A tahle nestojí ani moc peněz…

Co použít? Do letního období je třeba zajímavé belgické krmení na ryby Turbo, které má atraktivní kávovo-čokoládovo-oříškovou vůni (viz přiložené video). Jedná se o opravdu hodně zajímavé krmení, které dokáže ve vodním prostředí vytvořit silnou pachovou stopu, přitom jeho cena je více než rozumná. Bacha! Netvrdím, že musíte mít konkrétně toto krmení, prostě sáhněte po čemkoliv, co je zajímavě vonící, a co vytvoří onen základ krmení.

 

Když se krmení vznáší…

Atraktivity krmení na kapry ale můžeme dosáhnout ještě jinak! Jak? Pro ryby je velmi lákavé, pokud se okolo krmítka vznáší nejrůznější drobné částečky. Prostě kousíčky potravy, které vytváří nad krmným místečkem mrak z drobných částic. Zase: Jak toho dosáhnout? Nevymýšlejte nic složitého a prostě do krmení přidejte drcené sušenky pro zatraktivnění krmení (viz video). Jedná se o perfektní surovinu, která dá krmné směsi neuvěřitelný šmrnc.

Drcené sušenky mají ve vodě skvělé vlastnosti!

Tahle surovina je geniální v tom, že v momentě, kdy kapři začnou do krmítka narážet, tak se jim před očima zjeví „mrak“ z drobných částic. A to kapry následně nutí k ještě větší žravosti. Navíc, neustálé víření vody v blízkosti krmítka drobné částečky nadzvedne do vodního sloupce, odkud můžou přilákat další a další ryby. Tohle je fakt super surovina do krmení, která stojí jen pár korun!

A ještě něco! Velkou výhodou těchto sušenek je to, že mají výrazné zbarvení. A to je zásadní! Pokud si totiž představíme zarostlá dna na našich letních revírech, pak je důležité si uvědomit, že právě výrazné zbarvení může zaujmout kapry už z větší vzdálenosti. Super! Nezapomínejte na to, že kapři velmi dobře vidí kontrastní věci, tedy reflexně zbarvené krmení na tmavém podkladu (třeba žlutá na zelené, hnědé, šedivé atd.) Tohle může zvýšit počet záběrů prostě jen proto, že půjde naše krmení krásně vidět.

 

Když nehraje roli množství…

Hodně rybářů je přesvědčeno o tom, že velkou roli hraje množství. Ano, velké množství může ryby zaujmout, ovšem ono to jde i z druhého konce. Prostě, když budete mít na krmítku atraktivní krmení na kapry, které bude krásně vonět a ve vodě se zajímavě chovat, pak je šance na úspěch velmi zajímavá. A hlavně! Neutratíte moc peněz, přitom si skvěle zachytáte…

Je ale důležité pořád myslet na to, že abychom kapry zaujali, tak je důležité jim v té hromadě přirozené potravy nabídnout něco, bude jiné. Co bude krásně vonět a z dálky zajímavě vypadat. Jen tak se totiž dokážete alespoň vyrovnat všem těm chutným patentkám, škeblím a vodním rostlinám. Na krmení si prostě dávejte fakt záležet

Autor: Tým LK Baits

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00