LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

VÝPRAVA SNŮ NA JEZERO DĚLOUŠ

Zdravím LK Boys, dne 30.6. jsme s rodinou vyrazili na týdenní výpravu na jezero Dělouš. Jezero se nachází nedaleko Ústí nad Labem, je to zatopený povrchový důl s průzračnou vodou.

Je zde největší hloubka 22 m a rozloha 26 ha. K jezeru jsme dorazili okolo 13. hodiny, z centrálního mola jsme se přeplavili na lovné místo. Po postavení bivaků jsme se vydali na vodu usadit tyčovku a nakrmit místo. Po příjezdu na břeh jsme se věnovali prutům. Já jsem se rozhodl dva pruty hodit k bójce, na jeden prut jsem dal Jester Special boilie Cheese, na druhý jsem dal jednu kuličku Wild Strawberry a třetí prut jsem házel kousek od břehu, kde se nacházela pozvolná hrana z dvou do tří metrů, a na ten jsem zvolil plovoucí boilie Compot NHDC ve 14 mm, který jsem zaléval esencí.

První den se záběr nekonal, ale druhý den okolo půl desáté jsem měl padák na Compot NHDC, ze zdolávačky jsem měl zvláštní pocit, kapra jsem tipoval okolo 10 kg, ale u břehu se přilepil na dno a po chvíli vyjel na hladinu a já měl velikou radost, kapr byl docela dost dlouhý, váha ukázala rovných 18 kg a kapr měřil 90 cm, říkal jsem paráda, první kapr a hned osobák. Zanedlouho jsem přehodil prut, kde jsem měl jeseteří speciálek, dal jsem tam nové čerstvé boilie, které jsem pořádně nadipoval a obalil v obalovačce, a chvíli po na hození přichází jízda, očekával jsem i podle boje jesetera, ale na konci pupkatý kapr, kterému jsem dal jméno Otesánek, kapr vážil 18 kg a měřil 80 cm. Ten den se mi povedl ještě jeden šupi 12 kg. Druhý den se mi moc nedařilo, povedl se mi jen jeden 13 kg šupináč, a proto jsem vyměnil jeseteří speciál za Fluoro boilie Compot NHDC, přidal jsem k tomu plovoucí boilie a i na druhý prut, kde jsem měl jahodu, jsem doplnil o plovoucí boilie. Ale tátovi se dařilo, vytáhl kapry 22 a 21 kg, brácha na táty prut lysce 19 kg.

Třetí den byl výjimečný už jen proto, když první táty záběr byl rekord jezera – kapr 29,5 kg, ten den jsem měl několik záběrů, byli to kapři od 10 do 15 kg. Tento den spustil sérii několika záběrů, u mě byli největší dva 18 kg krasavci. Šest dnů uteklo jako voda, byl poslední den, táta se mě ptal, jestli pojedeme naposled zakrmit, já říkal, že určitě jo, po zákrmu se nic nedělo a já hodinu před odjezdem mám záběr, rybu zdolávám z lodě, má velmi slušný tah, nevěděl jsem, jestli to bude jeseter nebo velký kapr, rybu jsem se snažil zvednout ode dna, dobu sice marně, ale po pár dlouhých výpadech šla k hladině, po chvíli se ukázal veliký kapr a brácha mi ho zkušeně podebral, když byl kapr v podběráku, měl jsem velikou radost, kapra jsme s tátou tipovali na 20, což váha potvrdila, 22,10 kg, mám velikou radost jak z osobáku, tak z první dvacky, do konce výpravy přišli ještě dva kapři a jeli jsme domů. Výprava se nám opravdu vydařila, povedlo se nám chytit 33 kaprů a 6 jich bylo přes dvacet.

Za LK Boys
Martin Řehák

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00