LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

POD PÁLAVOU

Zdravím vespolek, začátkem června se mi naskytlo pět dní volno, které jsem chtěl patřičně využít, a jak jinak než na rybách. Volba pro tentokrát padla na Novomlýnské nádrže.

Konkrétně na Dyji 5, která je ze všech nádrží největší. K břehům Novomlýnské nádrže jsem přijel ve středu kolem oběda a hned začal stavět tábor, foukat člun a chystat vše k lovu. Do tváře mi foukal silný protivítr, tak jsem se rozhodl, že ze začátku budu chytat z odhozu. První záběr na sebe nedal dlouho čekat a na podložku se podíval šupík s váhou kolem jedenácti kilo. No super, říkám si. Parádní začátek! Druhého záběru jsem se dočkal až při západu slunce a tentokrát se jednalo o třináctikilového lysce. Rychle nahodit a dokobrovat kuličky k montážím.  Večer byl klidný tak jsem před půlnocí stáhl pruty a šel spát. Druhý den se záběr dostavil až kolem páté odpoledne v přímém přenosu rybářské stráže, která mě přišla zkontrolovat a na podložku se podíval šupík lehce přes deset kilo. K večeru za mnou přijel chytat kolega, tak hned bylo veseleji.

Čtvrteční ráno byla hladina konečně klidná, tak jsem konečně mohl vyvézt jeden z prutů. Místo jsem měl vybrané cca dvě stě metrů od břehu a k montáži jsem přihodil jen hrst koulí a hrst halibut pelet. Vyvezený prut se asi po sedmi hodinách rozjel a na podložce skončil patnáctikilový šupík. Bohužel se jednalo o posledního kapra výpravy. Teplota neustále rostla a vítr přestal úplně foukat, takže hladina byla jako olej. I taková bývá pálava. Celou dobu jsem používal 24 milimetrové kuličky Sea Food buď samotné, nebo doplněné ananasovou plovkou. Návazce jsem zhotovil ze šňůrky Gladiátora k tomu dostatečně pevný háček, jak jinak než Heavy Carp. Od montáže jsem používal Shock Leader Mono v návinu cca patnácti metrů, protože zdejší voda je plná škeblí a kamenů a bez pevné sestavy je malá možnost bezpečně zdolat kapra ven. Pobyt pod Pálavou jsem si maximálně užil a těším se na další návštěvu této majestátné vody.


S pozdravem za LK Boys Aleš Gramel

 

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00