Košík: 0 Kč
0

POD PÁLAVOU

Zdravím vespolek, začátkem června se mi naskytlo pět dní volno, které jsem chtěl patřičně využít, a jak jinak než na rybách. Volba pro tentokrát padla na Novomlýnské nádrže.

Konkrétně na Dyji 5, která je ze všech nádrží největší. K břehům Novomlýnské nádrže jsem přijel ve středu kolem oběda a hned začal stavět tábor, foukat člun a chystat vše k lovu. Do tváře mi foukal silný protivítr, tak jsem se rozhodl, že ze začátku budu chytat z odhozu. První záběr na sebe nedal dlouho čekat a na podložku se podíval šupík s váhou kolem jedenácti kilo. No super, říkám si. Parádní začátek! Druhého záběru jsem se dočkal až při západu slunce a tentokrát se jednalo o třináctikilového lysce. Rychle nahodit a dokobrovat kuličky k montážím.  Večer byl klidný tak jsem před půlnocí stáhl pruty a šel spát. Druhý den se záběr dostavil až kolem páté odpoledne v přímém přenosu rybářské stráže, která mě přišla zkontrolovat a na podložku se podíval šupík lehce přes deset kilo. K večeru za mnou přijel chytat kolega, tak hned bylo veseleji.

Čtvrteční ráno byla hladina konečně klidná, tak jsem konečně mohl vyvézt jeden z prutů. Místo jsem měl vybrané cca dvě stě metrů od břehu a k montáži jsem přihodil jen hrst koulí a hrst halibut pelet. Vyvezený prut se asi po sedmi hodinách rozjel a na podložce skončil patnáctikilový šupík. Bohužel se jednalo o posledního kapra výpravy. Teplota neustále rostla a vítr přestal úplně foukat, takže hladina byla jako olej. I taková bývá pálava. Celou dobu jsem používal 24 milimetrové kuličky Sea Food buď samotné, nebo doplněné ananasovou plovkou. Návazce jsem zhotovil ze šňůrky Gladiátora k tomu dostatečně pevný háček, jak jinak než Heavy Carp. Od montáže jsem používal Shock Leader Mono v návinu cca patnácti metrů, protože zdejší voda je plná škeblí a kamenů a bez pevné sestavy je malá možnost bezpečně zdolat kapra ven. Pobyt pod Pálavou jsem si maximálně užil a těším se na další návštěvu této majestátné vody.


S pozdravem za LK Boys Aleš Gramel

 
Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.