LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

DVĚ DOPOLEDNÍ ŠICHTY U ŘEKY

Byl začátek května a po dlouhém čekání na mě opravdu dýchlo jaro. Předchozí měsíce co do teploty vzduchu, byly dost podprůměrné. Proto jsem si šel užít krásný čas na řeku.

Pro samotný lov jsem vybral místo blízko hlavního proudu. Tam jsem předpokládal, že se budou ryby zdržovat a sbírat mé nástrahy. Jako návnadu i nástrahu jsem si vybral boilies, které jsem si zamiloval, a to Duo X-Tra Seafood/Compot NHDC. Toto boilie mě doslova očarovalo, je to kombinace dvou druhů, na které rád a úspěšně chytám kapry. Proto jsem mu opravdu věřil a vsadil na něj vše.

K vodě jsem přijížděl vždy kolem sedmé hodiny ranní a domů odjížděl v pravé poledne. Tento krátký čas mi úplně stačil k tomu, abych si ulovil několik labských bojovníků. Ale abych se dostal k samotnému lovu. První, co jsem udělal po příjezdu k vodě, bylo to, že jsem si nakrmil místo. Na takhle krátkou vycházku nekrmím moc, v pohodě mi postačil sáček boilie na celou vycházku, tedy kilo. První dávka byla jen pár kuliček, prostě dvě hrsti. Poté už to byl klasický scénář. Vybalit pruty, zapíchnout vidle a tak dál, každý to zná. Montáže byly totožné, které používám celou sezonu. Tedy ztužená šňůrka Q-Strip 25lb a háček typu Heavy Carp velikosti 6, převlek proti zamotání a broček o váze 1 g. To je vše. Skvěle mi to funguje nejen na Labi. Pod háček jsem nastražil Fresh boilies, které jsem ještě obaloval pastou, vše Duo X-Tra. Tak a mohlo to do vody. První záběr se ozval asi po hodině, co jsem nahodil. Opravdu slušná ryba, která mi nedala nic zadarmo. Po zdolání jsem hned dokrmil. Opět dvě hrsti do prostoru. Rybu pustil a letělo to zpět. Netrvalo to dlouho a ten samý prut frčel znovu. Říkal jsem si: „To není možný“.

Tentokrát to byl menší šupináč, ale určitě jsem z něj měl radost. Zase jsem nakrmil a nahodil to zpět. Po této rybě, jsem zkontroloval spodní prut po vodě, jestli není zamotaný. Nebyl, montáž byla v pořádku, ale měl jsem tam samotný pop-up, který prostě nechtěly. Ale říkal jsem si, že si zaslouží ještě šanci. Po chvilce se opět roztočil horní prut, na kterém jsem měl samotné boilie na dno. Prut jsem zvedl a začal opět tvrdý boj v proudu. Ryba vypadala dost slušně, vůbec nejančila, jen se pohupovala v proudu a využívala své váhy. Jenomže co čert nechtěl, právě projížděla kolem nákladní loď a ryba to automaticky vzala pod loď. To byl konec, montáž se uřízla. Po nevyhraném boji jsem začal balit a těšil se na druhý den. Ještě jsem dokrmil zbytek boilies, co mi zbylo v sáčku, a jel domů.

Druhý den jsem jel k vodě s jasným cílem, a to zdolat co nejvíce ryb. Proto jsem si vzal s sebou dvě kila boilies a jeden sáček jsem naházel do vody hned ráno. Po nahození prutů jsem měl jen chvilku na to, abych si užíval řeku. Netrvalo to dlouho a už to frčelo. Tentokrát spodní prut, ale opět na jednu kuličku na dno. Po tomhle záběru jsem si byl jistý tím, co ryby chtějí. Dal jsem stejnou montáž na oba pruty. Opět jsem dokrmil a pak už to šlo ráz na ráz. Střídal se mi na podložce jeden kapr za druhým. Jednou se mi skoro povedl double, ale uteklo mi to o pár vteřin. To mi vůbec nevadilo a užíval jsem si tento skvělý den u vody. Za pár hodin se mi povedlo dostat na břeh devět ryb a dvě jsem bohužel ztratil. Byly to bezvadné dva dny u vody. Přál bych si, aby takovýhle den zažil každý slušný rybář.

Mějte se fajn, přátelé.

Josef Vendolský

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00