LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Urban fishing v centru Hradce Kálové

Ahojky kamarádi.

Rád se poslední 2 roky hodně věnuji urban fishingu. Je to občas příjemné, být v centru města, kde si člověk může v klidu objednat jídlo až k vodě, zároveň je v centru dění a městského ruchu. Přijel jsem na místo nad jezem. Tam jsem strávil jednu noc, ale bohužel bez výsledku. Tudíž jsem se přestěhoval na místo, které znám a není tak daleko, ale to bylo opravdu v centru města.

Hned po přestěhování přišel opravdu malý kapřík. Vyfotil jsem ho pouze v podběráku a pustil zpátky vodě. První krásný záběr mi přišel na boilies Spice Shrimp, které jsem měl dlouhou dobu v boostru příslušné příchutě. Na druhý prut jsem dal boilies G-8 Pineapple, ke kterému jsem si nadrtil boilies a zalil ho boostrem G-8 Pineapple. Přidal jsem tam špetku soli. Ta se mi totiž při ochlazující se vodě hodně osvědčila, protože mění v okolí nástrahy pH vody a je tím pádem pro kapra zajímavější. Hned co se setmělo, jsem měl krásný záběr od kapra. Záběr přišel na boilies G-8 Pineapple. V ten moment šla okolo maminka s dětmi. Děti se zastavily, a s netrpělivostí v očích koukaly, jak zdolávám kapra. Snažil jsem se jim nabídnout dokonce i prut, ale děti se pochopitelně styděly. Po zdolání kapra jsem si dal kapra do mokré podložky a přitom jim vysvětloval co a proč dělám. Nakonec mi to nedalo, a zeptal jsem se dětí a maminky, jestli si se mnou nechtějí udělat fotku, když se jim to tak líbilo. Maminka souhlasila, a přidala se dokonce na fotečku i k nám. A už jsme se fotili. Děti si potom chtěli kapříka pustit, tak jsem jim přichystal potřebné věci a děti si s radostí pustily prvního kapříka v životě. Osobně si myslím, že to pro ně byl opravdu silný zážitek. Myslím, že i takový jeden kapřík může v budoucnosti změnit přístup dětí k přírodě, a kdo ví, třeba se jednou s dětmi setkám u vody a budou mít svůj vlastní krásný rybářský život. V průběhu výpravy se na mě přišlo podívat pár krásných kapříků. Byla to snad moje nejvydařenější výprava. Na tomto úseku opravdu kapři brali, i když úplně odsunuli boilies Spice Shrimp a začali brát na boilies G-8 Pineapple. Ořezával jsem 18mm na cca 15mm nástrahy, přidával jsem i k tomu hodně voňavou punčošku s nařezaným boiliesem, poměrně hodně najemno. Opravdový skvost výpravy na mě čekal při balení, zhruba 2 hodiny před tím, něž jsem měl odjíždět. Přišel tenhle místní krásný kapr, který si na facebooku získá podle mě hodně zdvižených palců. Opravdu, byl to úžasný lysec. No, abych to nějako shrnul. Většina ryb, co jsem chytil, byla na boilies G-8 Pineapple s PVA. Byla to pro mě úžasně silná výprava, hodně emocí a nepopsatelných zážitků. Jen, prosím, omluvte kvalitu fotek.

Petrův zdar!
Jirka Rambousek

Autor: Jiří Rambousek

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00