LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Taktiky do chladné vody

Rád bych se s vámi podělil o pár tipů a postřehů, jak zefektivnit svoje vycházky, když je voda chladná, a přetavit je v kýžený záběr.

Jak jistě všichni víme v měsících, kdy je voda chladná a ryba není tolik aktivní, je základem úspěchu lokalizace ryby, atraktivita a prezentace zvolené nástrahy. Dnes lokalizaci přeskočíme a podíváme se na neméně důležitý faktor, a tím je návnada a nástraha, kterým připisuji v tomto období 50% úspěchu.

Mojí volbou do chladné vody se po několik let stává Compot NHDC, tato příchuť mě očarovala barvou a hlavně ovocnou vůní. Compot NHDC s sebou vozím vždy a všude, prostě na něj nedám dopustit. V tomto období používám směs tří složek, které mají různou konzistenci, tudíž rozdílnou funkci a dobu rozpadu.

Příprava před nahozením montáží:

• Do booster boxu nasypu cca 200g 4mm Fluoro peletek Compot NHDC
• Vezmu 20 kuliček a hrubě je nadrtím a přisypu do Booster boxu
• Dalších 20 kuliček rozdrtím co nejjemněji, avšak dám pozor, aby drť nebyla moc jemná a nepropadla skrz PVA materiál
• Vzniklou směsí plním PVA punčošky, které umisťuji na háček před každým náhozem
• Při lovu vždy používám dvě montáže
• Někdy ryba reaguje rychleji na Pop-Up nad hromádkou směsi
• Jindy přijde rychleji záběr na samostatnou kuličku umístěnou v jemném poprašku krmení z PVA punčošky
• Do chladné vody volím maximální atraktivitu
• Fresh boilies nastražím na háček přímo z krabičky, někdy kuličku obalím pastou a samozřejmě přidám před každým náhozem PVA
• Pop-Up před samotným náhozem namáčím do dipu nebo esence a přidám PVA
• PVA punčošky ještě můžeme zatraktivnit boosterem, avšak nedoporučuji boosterovat si jich více než v den rybolovu spotřebujete, PVA punčoška totiž absorbuje booster a mohlo by se stát, že se bude rozpouštět i déle než 30 minut, čehož jsem byl několikrát svědkem.
• Po náhozu do prostoru kolem každého prutu ještě nakobruji 20-30 kuliček boiliesu, abych zachytil projíždějící rybu a nevedl jí do své pasti

Po rozpadu PVA punčošky se nejjemnější částečky vznášejí do vodního sloupce a lákají kapry proplouvající nad lovným místem, hrubší částečky boiliesu zůstávají na dně společně s peletkami, které se postupně rozpouštějí a tvoří tak jemné lákavé hromádky. Výhodu u této prezentace vidím v tom, že ryba zachytí signál ze sloupce, klesne ke dnu, kde na ni čekají celé kuličky, které ji navedou k mojí atraktivní hromádce, kde na ni čeká nástraha s háčkem.

Jak už jsem psal na začátku, na Compot NHDC nedám dopustit, je to bomba a vždy bude mít místo v mé tašce.

Mnoho úspěchů u vody přeje Jarda Svoboda.

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00