LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Stará voda

Po dlouhé zimě jsem se konečně dostal na první víkendovku. Volba padla na pískovnu s rozlohou 22ha, Starou vodu u Chlumce nad Cidlinou. Byl jsem tu už loni na podzim, a je to super voda, na které se dají nachytat nádherné ryby.

Po založení tábora jsem se vydal na vodu prozkoumat dno a umístit tyčové bójky. Voda byla ještě dost studená. Našel jsem si svůj flek s tvrdým dnem a lehce prokrmil. Na echolotu se v daném úseku ryba neukazovala, tak jsem vsadil na to, že na noc se na mé místo musí stáhnout. Když se začalo stmívat, tak byl na mém krmném místě vidět pohyb. Skočil jsem proto ještě jednou do člunu, lehce jsem přikrmil a zavezl pruty na noc. Kolem 22 hodiny přicházely drobné potahy, až se konečně dostavila první jízda. Po krásném boji jsem měl v podběráku svou první rybu, a to překvapivě amura s váhou 9kg. Nechal se zlákat na novinku od LK Baits - Peperin.

Spokojen s první rybou jsem opět nahodil a čekal na další záběr, který ale ne a ne přijít. O půlnoci jsem tedy zalezl do spacáku se slovy: „Jen si lehnu, tak to přijde!“ Kámoš se mi v dobrém vysmál a já s úsměvem na rtech a pln očekávání zapnul spacák a zhasl čelovku. V tu ránu se na příposlechu rozsvítila dioda a přišla jízda jak v létě. Po zvednutí prutu jsem cítil velký odpor, ale po chvilce šla ryba ke břehu, jako kdyby nic, takže jsem si říkal, že to bude jen něco malého. Když jsem rybu dostal ke břehu, tak jsem uviděl to, co jsem ani v nejmenším nečekal, rozklepala se mi kolena a zvednul se mi tep. Byl to obrovský amur. Po kontaktu s hladinou začal koncert. „Áčko“ se nechtělo vzdát, a tak začal 30ti minutový souboj. Poslední výpad a pak ho nějak narovnat do podběráku, což nebylo zrovna jednoduché… ale povedlo se. Na podložce leželo něco, co jen tak člověk nevidí. Pro mě neskutečná ryba a kámoš z toho až začal koktat. Po zvážení a přečtení čísel to bylo neuvěřitelných 21,5kg. Amur přišel na duošku Nutric/Ananas opět od LK Baits. Rychle jsme udělali pár fotek a náš krasavec mazal zpět do svého domova.

Plni dojmů a překvapení jsme po hodině debaty o rybě, která se nechytá každý den, zalehli. Do rána ještě přišel hezký šupík s váhou 10 kg. Ráno jsem zase něco málo zakrmil a sobota se nesla spíše v poklidu, protože ryby se držely ve sloupci a nechtělo se jim spolupracovat na nic. V noci jsme udělali pár hezkých kaprů s váhami 8-12kg. Kolega vedle nás měl také moc hezké ryby od 9-16kg.

Byl to skvělý víkend, na který budeme mít krásné vzpomínky. A víme, že na Starou Vodu se určitě ještě vrátíme, protože když tu jsou velcí amuři, tak kapři přes 20kg tu budou taky, a to je velká výzva, na tak zajímavé vodě.

Tak zase někdy u vody!

Za LK Baits Tomáš Sucharda

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00