LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

První krátká vycházka

Letos si paní zima dala docela záležet a ne každý měl to štěstí vyrazit co nejdříve k vodě, aby mohl poprvé nahodit udice na svém oblíbeném rybníku, nasát čerstvý vzduch a sledovat přírodu probouzející se ze zimního spánku, protože na některých místech naší republiky se držela zuby nehty a stojaté rybníčky byly stále zahaleny ledem.

Naděje na první vycházku v tomto roce mi vysvitla v první polovině února ve chvíli, když předpověď zahlásila dlouhodobější oteplení, což by mohlo vypadat nadějně. Téměř denně jsem jezdil kolem rybníků a sledoval každodenní změny na hladině… paráda! Mé přání se začalo plnit a mohl jsem se už pomalu chystat na první letošní chytačku.

Mým cílem bylo se zaměřit na svou první rybku a bylo mi v tu chvíli jedno, zda by se jednalo o cejna nebo malého kapříka, protože každá první ryba v nové sezóně pohladí na duši. Do kyblíku jsem si sbalil feederové měkčené peletky řady IQ v příchuti Pikantní broskev, partiklový Turbomix stejné příchuti a trochu IQ Method Mixu Fish na zhutnění, abych si vytvořil pár malých koulí do praku na zakrmení místečka kolem nástrah. Jeden by se podivoval, co u vody vyvádím s feederovým šedesátigramovým krmítkem s peletkami na dlouhých kaprových děličkách, ale tento způsob jsem shlédnul u jednoho mladého anglického kapraře když zdolával jednu rybu za druhou a říkal jsem si, že by to stálo za zkoušku. Na druhé udici jsem použil klasické průběžné krmítko, na které jsem namačkával smíchaný partikl s methodmixem. Jako koncové montáže jsem použil krátké kombinované návazce s háčky velikosti 6 a malou ananasovou popkou, případně umělou kukuřici Neutral Corn Orange.

Po nahození a drobném zakrmení jsem se mohl konečně usadit do křesla a vychutnávat si teplý čaj z termosky, který v ten moment přišel vhod i přesto, že slunce příjemně hřálo do zad. Po hodině bez záběru se za mnou zastavil na kus řeči kamarád Vlasťa, když během pokecu zaregistroval mírný pohyb swingeru u prutu s plovoucí imitací kukuřice, ale bez reakce… Náhoda?  Opět jsme se zakecali a najednou se swinger přilepil k tomu samému prutu a cívka se začala roztáčet: „To nebude cejn!“ Bohužel po zaseknutí ryba dvakrát sebou škubnula a byla v čoudu, ale stálo to za to, protože po chvilce se rozpohyboval druhý swinger na popku a tentokrát vše dopadlo tak, jak jsem chtěl. Vlasťa mi před odchodem stihl udělat krásnou fotku s malým lysečkem, který toho má ještě spoustu před sebou… teda pokud neskončí někde na pánvičce.

Čas sice pomalu utíkal, ale slunce zapadalo velmi rychle a venku bylo čím dál chladněji, já se však zahříval dobrým čajem a stálým přísunem adrenalinu, protože ryby byly při chuti a byl jsem mile překvapen, jak skvěle mi fungovala kombinace plovoucích nástrah s methodmixem a peletkami. Do konce čtyřhodinové vycházky jsem stihnul zdolat ještě několik kaprů, kteří sice nedosahovali velikosti trofejních kusů, ale udělali mi velkou radost, kterou si však nerad nechávám pro sebe a drobkům dávám svobodu, aby potěšili svou přítomností i jiné rybáře.

Přiznám se, že lovu na krmítko už jsem se dlouho nevěnoval, proto bylo moc fajn se po dlouhé době vrátit ke kořenům, kdy jsem chodil k vodě pouze s krmítkovkou, kelímkem kukuřice a udicí až do doby, než jsem poznal ty zázračné kuličky. V tom je rybařina krásná, protože dokáže být různorodá a hlavně zábavná…

Tak ať Vám to letos jezdí!

Martin “Drogba“ Kulišťák

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00