LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Predátor - Booster na dravce!

Blok souvisejících produktů

Lov dravců a zejména samotné vláčení je každým rokem více a více populární. Možná mě znáte zejména jako kapraře, ale již pěknou řádku let se věnuji i vláčení. Začínal jsem asi jako každý mladý rybář s vláčenou mrtvou rybičkou. To už je ale celkem pěkně dlouho, ani možná nechci vzpomínat jak moc. Od té doby jsem vyzkoušel mnoho různých nástrah a naučil jsem se mnoho věcí, jak od kolegů rybářů, tak zejména stovkami hodin s vláčecím prutem v ruce. 

 

Bezpochyby největším mým posunem vpřed byla možnost začít používat nástrahy FOX RAGE. V tu chvíli jsem teprve poznal, jak důležité je mít různé nástrahy pro různé způsoby vedení a různé situace při samotném lovu. Můžete mít nástrahu, které stoprocentně věříte, ale nikdy si nemůžete být až tak jisti, že byste nezkoušeli něco. Krásné rybářské zážitky mám s taťkou a Hančou. Každý z nás má jiné favority a hlavně jiné způsoby vedení nástrah. Je až neuvěřitelné, jak při vláčení platí známé přísloví o tom, jak každý chvilku tahá pilku. Nejednou naše mini soutěže skončili jasným vítězstvím jednotlivce. Téměř vždy to bylo o způsobu vedení nástrahy a bezmezné víry v danou taktiku. Člověk se ale stále učí a chce posouvat věci dál, nebo alespoň tak to mám já.

Začal jsem tedy spekulovat nad dipováním umělých nástrah v různých "smradech", kterých jsem měl doma opravdovou spoustu z dob, kdy jsem se věnoval na sto procent kaprařině. Otevřel jsem tedy novou kapitolu v mém lovu dravců a vše začalo mít nový náboj. Překvapilo mě, jak většina esencí a dipů neměla vůbec žádný přínos. Nejednou jsem akorát celý smrděl a nechytl vůbec nic. Postupně jsem si ale dělal jasný obrázek o tom, co dává smysl a co ne. Před dvěma lety jsem smícháním dvou tekutin získal booster, s kterým jsem byl o poznání úspěšnější, a pod vodou dělal přesně to, co měl. Tedy rychlé uvolňování atraktorů do okolí nástrahy, velká přilnavost k samotné nástraze a hlavně evidentní nárůst záběrů. Mnohdy i v neuvěřitelném poměru. Bohužel k mému nelibému zjištění se jedna z ingrediencí přestala vyrábět. A tak začal nový příběh. 

Požádal jsem Lukáše Krásu a Martina Hájka, kteří už měli na toto téma v LK Baits laboratoři pár vzorků a tak jsem držel v ruce lahvičky s označením 1, 2, 3, …! Bylo opět velice zajímavé, jak některé vzorky ryby chytají a další jsou slabší. Vývoj jel na plné obrátky a stejně tak opravdové testování při skutečném lovu a různých lokalitách. Bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří dotáhnout projekt do konce a nyní mám velkou radost, že jsou na světě opravdu funkční výrobky. Má důvěra tak v osvědčené nástrahy ještě o něco stoupla.

 

Musím říci, že největší zvýšení úspěšnosti při použití Boosteru Predator vidím při lovu okounů a candátů. Nadipovaná guma přinášela záběry mnohem rychleji a častěji!  Dost často se stávalo, že přijde útok od dravce i v dobu, kdy nástraha dosedla na dno. Osobně jsem zvědav, kam až se vývoj atraktorů - boosterů pro lov dravců posune. Nyní ale mohu říci, že účinná tekutina je na světě a naše testování dalších zajímavých věcí nekončí. Přeji všem krásný konec sezony a hlavně nezapomeňte, že rybu, kterou zabijete, už nikdy znovu nechytíte!

 

Míra Kratěna

Blok souvisejících produktů

 


LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00