LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Letní pískovna

Ahoj LKáčka,

v půlce srpna jsme vyrazili s mým parťákem Adamem na 5denní výpravu na svazovou pískovnu. Na této pískovně je velká výhoda, že se tam může zavážet, takže jsme toho využili a hned po příjezdu jsme se dali do práce.

Každý jsme měli jedno místo označené bojkou, oba jsme si tato místa rozkrmili cca 6 kg partiklu, kukuřice a řepky, plus 2 kg boilies. Na první lehký zákrm jsem použil Seafood. Když jsme měli označeno i zakrmeno, tak jsem se vrátili zpět na břeh a dali jsme se do připravování bivaků a prutů. Když jsme dokončili zázemí, oba jsme se vydali na vodu zavézt pruty. Na první prut jsem zvolil 18 mm kuličku Seafoodu a k tomu popku Compot NHDC, na druhý prut jsem zvolil 24 mm kuličku Nutric Acid. Když se setmělo, tak jsme se dali do přípravy jídla. Zrovna když jsme připravili večeři, tak se mi rozjel první prut na panáčka.

Na konci byl menší kapřík.

Hned jsem dokrmil místo pár lopatkami partiklu a vydal jsem se zpět na břeh. Když jsem se usadil, že si dojím večeři, tak se mi rozjel i druhý prut. Již od začátku jsem věděl, že to bude dobrá ryba.

Po 15 minutách na vodě se mi podařilo podebrat luxusního šupináče o váze 14 kg.

Po této rybě moje pruty už mlčely. V tom se rozjel prut Adamovi a podebral luxusního lysce 24kg+. Druhý den ráno jsme se každý rozhodli dát na jeden prut ronnie rig s popkou. Zvolil jsem popku Compot NHDC, které mám zalité v esenci stejné příchutě. Věděli jsme, že přes den bude těžké udělat jakýkoliv záběr v teplotách 35 stupňů. Když jsem tento prut zavážel na krmné místo, vysypal jsem tam větší množství kukuřice a do toho jsem položil mojí popku. Cca za hodinu přichází opatrný záběr, doslova jen 4 pípance a nic. Chvíli jsem čekal, ale prut jsem zvednul a začal stahovat. Po chvíli stahování se mi prut rozjel v ruce. Hned jsme naskočili do člunu a vydali se za touhle rybou. Ryba byla nezastavitelná, po chvíli zdolávání zahlédneme pod vodou obří torpédo, které se jen tak nevzdalo a začalo nás vodit po vodě. Po 25 minutách na vodě jsme úspěšně zdolali šílené torpédo a hned jsme začali slavit.

Obří torpédo - 106 cm, 17,3 kg.

Tento den se nám už nepovedlo přelstít nějakou hezčí rybu, hodně jsme bojovali s dorostenci, kteří byli schopni vzít i 2x24mm. Ráno jsem se rozhodl nechat boilies na obou prutech přes den. Dopoledne se mi rozjel pravý prut a na konci byl luxusní lysec o váze 11kg.

Tento ten panovaly venku vysoké teploty a rybí aktivita byla minimální. Tento den byl spíše o koupání a odpočinku. Poslední den ráno panovaly stejně vysoké teploty jako den minulý, ale přece se ještě na břeh podíval lysec o váze 10 kg.

Celkem se nám během 5 dnů povedlo ulovit: 1 rybu přes 24 kg, 5 ryb přes 15 kg, 6 ryb v rozmezí 10-13 kg, dva luxusní amury – oba o váze přes 15 kg a přes metr délky. Na tuto výpravu vzpomínám velmi rád. Ještě jednou děkuji mému parťákovi za tuto výpravu a od jara se těším na nové dobrodružství a společné zážitky.

Dan Suška

Blok souvisejících produktů
Autor: Dan Suška

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00