LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Jistota s názvem PEPERIN

Ahoj LKáčka,

na jaře jsem navštívil jednu pro mne nepoznanou vodu. Byla to pro mne veliká výzva, jelikož jsem o této vodě měl jen letmé informace. Vyrazil jsem s cílem ulovit rybu alespoň přes osm kilogramů. Byl pátek ráno a já vyrazil za víkendovým dobrodružstvím. Zhruba po hodině cesty přijíždím k vodě. Jemný mlhavý opar kryl vodní hladinu.

Dorazil jsem na místo, do zátoky s hloubkou do dvou metrů, a začal vybalovat. Skládám stojan, připravuji pruty a montáže. Návazce jsem zvolil z fluorocarbonu a hačku Super Kurv velikost 6. Na obou prutech do vody putoval Peperin 20mm s malým PVA. Jedna montáž putovala na místo ke spadlému stromu, kde se ryby ukazovaly, a druhá zhruba doprostřed zátoky. Celý den je ticho. V noci, kolem druhé hodiny mne z tepla spacáku vytahuje první záběr od spadlého stromu. Není to velká ryba, ale bojuje statečně. Menší šupináč je po pár minutách v podběráku. Rychlá fotka a ryba putuje zpět do svého domova. Přehazuji zpět k padlému stromu a utíkám do tepla spacáku. Další záběr přichází až druhý den dopoledne. Silná jízda. Beru prut do ruky a začíná tvrdý souboj. Už teď tuším, že by tato ryba mohla splnit můj cíl na tuto vodu. A je to tak. Po souboji podebírám krásného řádka o váze 9 kilogramů. Už teď jsem spokojený. Zbytek dne a celou noc je ticho. Další den ráno ještě měním nástrahy za čerstvé a přehazuji. Poslední den na teto vodě, pár hodin do odjezdu. Začínám balit, když v tom dostávám záběr z prostředka zátoky. Malý, ale krásně stavěný šupináč. To byla třetí a poslední ryba výpravy. Dobaluji zbytek věcí a už teď vím, že moje návštěva na této vodě nebyla poslední. 

V letošní sezoně jsem si Peperin velice oblíbil. Snad žádná jiná kulička mi nenachytala tolik ryb na různých vodách jako právě tato, ale o tom zase jindy.

Za LK Boys
Pavel Barták

Autor: Pavel Barták

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00