LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Jak na solidní PVA

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíku, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

K sestavení solid bagu potřebujeme PVA pytlík, který je pevný, umožňuje práci a do jisté míry i formování do kompaktní podoby. Pevné PVA pytlíky nabízí vícero firem v různých velikostech. Mít k dispozici různé průměry nám poskytuje, do jisté míry, flexibilitu a možnost reagovat na různé situace, potřeby a nebo na různé vzdálenosti při nahazování. Menší a kompaktnější pytlíky jsou vhodnější na dosahování větších vzdáleností při nahazování. Větší pytlíky, plné návnady, budou vhodné pro kratší vzdálenosti například v oku vodních rostlin.

Některé PVA systémy vynikají technologickým řešením při sestavování solid bagu což je odlišuje od podobných produktů, které jsou na trhu nabízeny. V další části představím postup, který pomůže každému při sestavování solid bagu. Chtěl bych také zdůraznit, že v následujícím postupu představuji způsob, kterým si mohu solid bag sestavit a ne jak nebo čím jej naplnit. Návnadám a nástrahám, které se dají použít v solid bagu by bylo potřeba věnovat osobní prostor, protože v tomto případě můžeme použít kombinace pelet, rozdrcených boilie, method mixu, tekuté složky, práškového dipu a podobně. K návnadám a nástrahám v solid bagu tedy více někdy jindy.

 

Jak na to krok za krokem

Krok 1. – Jelikož je solid bag prezentací v jednom pytlíku je potřeba tomu přizpůsobit i koncovou sestavu. Ideální je průběžné olovo, jemná šňůrka typu Q-Silk a pop-up nástraha. Použití klipu s postranním olovem vám nedoporučuji, aby nedošlo při vkládání sestavy do pytlíku k nežádoucímu zamotání. Jemná šňůrka je výhodná právě kvůli tomu, že se při vkládání správně uloží. Pop-up nástraha vynikne z důvodu, že po rozpuštění solid bag se nástraha postupně z celku návnady protlačí ven na samotný vrch návnady.

Krok 2. – Pomocným plastovým kroužkem zachytíme plastový plnič a upevníme do takového průměru, který umožní nasunutí pytlíku.

Krok 3. – Pomocný plastový kroužek odstraníme a zůstane nám plastový plnič s PVA pytlíkem. Odstraněním pomocného kroužku se plastový plnič roztáhne a napne PVA pytlík.

Krok 4. – Jako první vložíme do pytlíku montáž s nástrahou a to tak aby nástraha byla v jednom z rohů.

Krok 5. – Zasypeme trochou návnady, např. Duo pelety.

Krok 6. - Vložíme olovo, přičemž dáváme pozor na to, aby se nám krátký návazec ideálně uložil a nezamotal.

Krok 7. – Zasypeme zbytkem návnady.

Krok 8. – Za přidržování pva pytlíku začneme otáčet naplněný pytlík. Vnější hranu pva pytlíku po celém obvodu navlhčíme. Následně posouváme plastový plnič směrem dolů na pytlík.

Krok 9. – Stáhnutím plastového plniče na pytlík se navlhčená strana pytlíku dostane na vnitřní stranu a přilepí se na solid bag. Plastový plnič má po celé své délce zářez, který nám jej umožní vyvléct pryč.

Krok 10. – Výsledkem je solid bag, který nebylo potřeba zavírat pomocí pva šňůrek nebo pásek. Důmyslný postup plnění byl dostačující.

Krok 11. – Pro lepší aerodynamiku zohneme rohy solid bagu a po jejich vnitřním okraji trochu navlhčíme. Následně rohy přitlačíme o pytlík, což způsobí jejich přilepení.

Krok 12. – Výsledkem je solid  bag prezentace, kterou můžeme s plnou důvěrou nahodit kam potřebujeme.

Sestavení solid bagu trvá krátkou chvíli a my můžeme takovou prezentaci použít například při lovu v trávě, při lovu bodovým způsobem, při snaze o ulovení pouze ukazujících se ryb a prezentovat jim nástrahu takzvaně pod nos. Metoda, kterou se vyplatí vyzkoušet.

article img

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00