LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Drennan Acolyte Plus Feeder 12ft

          V dalším článku bychom vám všem chtěli představit feederový prut Drennan prut Acolyte Plus Feeder 12ft 3,6m 60g. Nebude chybět ani recenze od mladého závodníka Filipa Vydry.

          Špičkový feederový prut s velmi tenkým a lehkým blankem, který v sobě skrývá velké silové rezervy. Disponuje dostatkem síly na zdolání silných a tvrdě bojujících ryb, jako jsou kapři, líni, parmy a další. Příjemná parabolická akce zaručuje skvělý požitek při zdolávání všech druhů a velikostí ryb, ale napomáhá také dosažení dlouhých a hlavně přesných hodů. Délka 12ft (3,66m) je vynikající variantou pro lov ve větších vzdálenostech, na větších revírech, řekách apod. Prvotřídní SIC očka napomáhají hladkému průchodu vlasce a dosažení dlouhých hodů.

          Prut je dodávám se 3 uhlíkovými feederovými špičkami (2.5, 3 a 4 oz), které k němu perfektně ladí a dolaďují vynikající akci blanku. Dvojdílná konstrukce prutu poskytuje příjemnou transportní délku a usnadňuje transport. Součástí balení jsou i neoprenové chrániče a pásky pro zajištění maximálního bezpečí prutů během transportu.

Vlastnosti:

• Tenký, lehký, ale výkonný blank
• Délka 12ft (3.66m)
• Citlivý blank pro vynikající přesnost náhozů
• Parabolická akce pro požitek při zdolávání
• Prvotřídní SIC očka
• Sedlo navijáku Fuji
• Celokorková rukojeť
• 2-dílná konstrukce pro snadný transport
• 3 uhlíkové feederové špičky (2.5, 3 a 4 oz)

Recenze Filipa Vydry

          Drennan Acolyte Plus Feeder 12ft je jednou z vlajkových lodí mezi feederovými pruty značky Drennan. Tato britská firma si zakládá na motu „kvalita na úkor kvantity“. Právě díky tomu máme možnost vlastníma rukama vyzkoušet spojení správně vybraných komponentů té nejvyšší jakosti ve skvěle fungující celek.

          Tento prut patří do početné řady Acolyte. Nese označení "plus", je tedy medium verzí prutu Acolyte feeder 'Ultra', který bych označil za light. Co se týká technických parametrů, je prut opravdu čistým a precizním dílem. Délka je 12ft., tedy 3,66 m. Dvoudílný blank prutu je velice efektní svou štíhlostí. Je rozhodně jedním z nejtenčích, se kterými jsem se setkal. Je osazen očky SiC, ve tvaru obvykle spojovaném spíše s matchovými pruty. Rukojeť je korková s Fuji sedlem pro naviják. 

          Prut je dodáván se třemi výměnnými špičkami. Jejich tvrdost je 2,5; 3 a 4oz. S nimi rybář bez problémů pokryje různé situace u vody. Příjemným bonusem, který není u ostatních značek obvyklý, jsou neoprenové krytky na konce prutu a neoprenový pásek se suchým zipem pro spojení obou dílů prutu. Díky těmto pomůckám, které jsou součástí balení, se udržují části prutu náchylné na poškození v maximálním bezpečí.

          Po stránce rybářské praxe je tento prut naprosto ideální pro lov menších a středně velkých ryb. Avšak požehná-li svatý Petr a zabere trofejní úlovek, prut si s ním jistě poradí. Prut se chová nejlépe při lovu na vzdálenost do 55 m. Nahazuje se s ním dobře a odpustí méně zkušenému rybáři chyby v technice. Jednoduššímu nahazování velmi napomáhá o trochu delší rukojeť, než je u feederových prutů zvykem. Bez problémů prut zvládá náhozy s většími krmítky (bez krmení) do 50 gr. 

          Co se týká akce, je tento prut semiparabolický. Dvoudílný blank nabízí bezchybně pracující a vyvážený komplet. Při zdolávání se chová velmi příjemně a odpustí leckterou chybu méně zkušené ruky. I přes to, že blank není zrovna nejtvrdší, dá se s prutem nahazovat velmi přesně i na větší vzdálenosti.

          Během předchozích třech sezón jsem tyto pruty podrobil křestu ohněm i vodou v řadě závodů. Velice jsem si je oblíbil a zasloužili si stále místo v mém futrálu.

VÝHODY:

+Delší rukojeť pro pohodlné nahazování

+Ochranné neoprenové krytky na konce prutu součástí balení 

+Velice pěkný design

+Komponenty v té nejvyšší kvalitě sestavené v britské továrně značky Drennan

Blok souvisejících produktů

 

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00