LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

BOILIES vs. NUTRIGO! Rozhovor s Lukášem Krásou

Přečtěte si nový rozhovor s Lukášem Krásou o vývoji nové verzi Nutrigo pro rok 2021! Vše, co vás o této novince zajímá, se dozvíte na následujících řádcích...

Blok souvisejících produktů

Produkty LK Baits jsou mezi rybáři velmi oblíbené a Vaše značka si na rybářském trhu vybudovala pevnou pozici.  Co stojí za vaším úspěchem?

Děkuji, to se dobře poslouchá, ale pořád je co zlepšovat. LK Baits je rodinná firma, která má ráda svou práci. Žijeme naší prací. Stále se učíme a hledáme nové ingredience, technologie výroby, ale i nové poznatky z prostředí života ryb. Naše práce nás baví, stejně jako rybařina, a to je jeden z nejdůležitějších předpokladů, jak jít dál. Naše výrobky mají tradici, odbornost, unikátnost, ale především důvěru rybářů. Jsme rádi, že se každý rok zvyšuje poptávka po našich produktech. Rozhodně nepatříme mezi největší výrobce na světě. Troufáme si ale říci, že patříme mezi jedny z mála svého druhu, kteří neustále vyvíjí a přináší rybářskému trhu návnady/nástrahy, které rybáři jinde nezakoupí a ryby na ně lépe reagují.

Nutrigo Extra jsou celoroční nástrahou, ale v zimě vynikají. Žádná jiná nástraha nevydává tolik přirozeného signálu.

 

Historicky nejúspěšnější návnadou/nástrahou všech dob je pro lov trofejních kaprů jednoznačně boilies. Vy jste ale přišli s absolutní novinkou, a to návnadou, která v sobě ukrývá atraktivní látky ve formě tekutiny. Myslíš si, že je to začátek něčeho nového, co by mohlo být ještě úspěšnější jak boilies?

Zdá se, že boilies je skutečně nejúspěšnější návnada a nástraha pro lov kaprů. Moc dobře si pamatuji na své začátky, kdy jsme na některých revírech používali boilies vůbec jako první. Pro nás to tehdy znamenalo, jako bychom objevili svět. Boilies chytalo neuvěřitelně a velké ryby! Ten rozdíl oproti jiným nástrahám byl skutečně markantní. Jenže jak šel čas, bylo potřeba zázračné navoněné kuličky vylepšovat například lepšími rybími moučkami, přírodními aromaty, extrakty a dalšími ingrediencemi. Tak jak se vyvíjíme my, vyvíjí se i ryby – učí se novým poznatkům a pokud mají šanci, upřednostňují kvalitnější i chutnější potravu. Boom vývoje a výroby boilies ušel v krátkém čase neskutečně rozsáhlou cestu, co se týče použitých surovin. Vše má ale své pomyslné hranice. Dlouhá léta jsme pracovali na tom, abychom vyvinuli návnadu/nástrahu, která by byla v mnohém pro ryby úplně nová, atraktivnější a ve výsledku úspěšnější než boilies. Vzniklo NUTRIGO!

Svazový lysec, který neodolal propíchanému NUTRIGO EXTRA s příchutí Manga.

 

Jak vznikl nápad mít nástrahu s tekutinou?

NUTRIGO je vlastně produktem mnoha rybářů. Cíleně uvádím v množném čísle, protože právě zkušenosti a nekonečné diskuze o rybách s rybáři a kamarády nás navedla k různým myšlenkám, nápadům a koneckonců samotné realizaci tohoto projektu. Jako výrobci návnad a nástrah se velmi intenzivně zabýváme rybí potravou a snažíme se ji v některých případech co nejvíce přiblížit. Když se podíváte do přirozené potravní nabídky ryb, zjistíte, že jejich potrava je velmi šťavnatá, plná aromatu, aminokyselin a dalších potravně důležitých složek. My se jen odrazili od něčeho, co je pro ryby přirozené a maximálně jsme se přiblížili jejich potravě.

Extra dávka patentkové šťávy uvnitř NUTRIGO dokáže oslovit kapry na velkou vzdálenost!

 

Pravdou je, že přirozená potrava ryb je šťavnatá, jak ryby vnímají – cítí tekutinu ve vodě?

Čich kapra je dokonalá laboratoř, která skutečně dokáže vyhodnocovat kvalitu potravy na velkou vzdálenost.

Vždy mě zajímalo, jakým tekutým signálem dokážu kapra oslovit a na jakou vzdálenost. U žraloka se uvádí, že dokáže rozpoznat kapku krve v 5 milionech litrů vody. Krev ale v tomto případě není silný koncentrát, ale výborný nutriční signál, který má žralok v hlavě zakódovaný jako „potrava je na blízku“. Celý život je kapr závislý na fyzikálně chemických signálech. Kapr, když se vylíhne, nějaký čas žije z potravy, která mu příroda s sebou na cestu dala do žloutkového váčku. Po strávení této zásoby je kapr nucen vyhledávat potravu. Nejprve to jsou určitá naupliová stádia planktonu, později větší plankton, patentky a větší bentos. Všechna přirozená potrava je plná šťávy, kterou kapři zbožňují a cítí ji na velkou vzdálenost. Ryby cítí ložiska patentek, sláviček a jiné potravy na velké vzdálenosti.  Co se pak stane, když kapři začnou louskat patentky a do okolí se začne uvolňovat jejich šťáva? To je dokonalá pozvánka na hostinu! Vše do sebe logicky zapadá, a proto je tu NUTRIGO! Jediná nástraha/návnada svého druhu, která uvolňuje potravní signál v takové intenzitě.

Nutrigo je unikátní svou šťavnatostí, ale také svým atraktivním povrchem. Toto je uvolňující se plankton (levý obrázek), který ryby mají generačně zakódovaný jako jeden z nejbohatších zdrojů potravy. Zapamatujte si - NUTRIGO PLANKTON! Na pravém obrázku práce NUTRIGO EXTRA COMPOT NHDC.

 

NUTRIGO posbíralo mnoho ocenění a má za sebou rok života na rybářském trhu. Jak byste zhodnotil uplynulý rok, jaké byly reakce rybářů a půjde vývoj ještě dál?

Nutrigo jsme testovali mnoho let a jsme si jisti, že je to rozdílová nástraha/návnada, kterou ryby excitují prostřednictvím svých smyslů mnohem rychleji než u klasického boilies. Nutrigo přináší do světa rybařiny úplně jiné možnosti. Přestože rok utekl jako voda, se vší skromností jsme stále na začátku velkého projektu. Od uvedení NUTRIGO na trh jsme poprosili všechny rybáře o spolupráci a společný vývoj, což spustilo vlnu dalších nápadů, možných vylepšení a také výzev do dalších let. NUTRIGO se najednou stalo společným projektem a v podstatě novinku pro rok 2021 – NUTRIGO EXTRA jsme doladili přímo s našimi zákazníky, kteří si v našich otevřených diskuzích zvolili příchutě, průměry a také nás navedli k dalším poznatkům. Moc všem děkujeme za spolupráci!

Jak použít NUTRIGO EXTRA. Stačí navléknout na vlas. Ryby moc dobře cítí tekutinu uvnitř nástrahy. Pokud si ale chcete rychle zachytat nebo je voda ještě příliš studená, doporučujeme nástrahu několikrát propíchnout jehlou a lákavá tekutina se Vám bude uvolňovat mnohem rychleji.

 

V čem je NUTRIGO EXTRA 2021 jiné?

Především se jedná o nástrahu, která obsahuje extra dávku čisté esence a tím se nové NUTRIGO EXTRA stává atraktivnější a dokáže rybu oslovit na ještě větší vzdálenosti. Rybáři si také přáli delší trvanlivost (tvrdost), kterou jsme minimálně o třetinu prodloužili, takže více vydrží ataku menších ryb. Novinkou jsou i větší průměry ve velikostech 20-24-30 mm. NUTRIGO EXTRA je také nově k dostání v legendárních příchutích jako je COMPOT NHDC, SPICE SHRIMP, LESNÍ JAHODA. Samozřejmě nechybí MANGO, které se stalo bestsellerem roku 2020!

NUTRIGO EXTRA se nově vyrábí ve třech průměrech nepravidelného tvaru (průměr je orientační). Nově také v oblíbených příchutích, jako je Lesní jahoda, Compot NHDC nebo Spice Shrimp.

 

Lukáši je vidět, že firma LK Baits jde odlišným směrem než ostatní a každý rok přicházíte s inovativními produkty, mezi další patří nástrahy CUC! Pro jaké rybáře je určen tento sortiment a jsou také nějaké novinky v této oblasti?

CUC! je produkt, který je primárně vyvinut pro zvýšení počtu záběrů a je atraktivní pro chytání téměř všech druhů kaprovitých ryb nehledě na jejich velikost. S touto nástrahou můžete cílit na kapra, cejna, bílou rybu, lína nebo také na parmy, jesetery a další ryby. CUC! se vyrábí ve vybraných příchutích, jejichž název vždy nese přírodní zastoupení použité ingredience. To znamená, že pokud používáte například patentku, můžete si být jistí, že hlavní zastoupenou surovinou je skutečná patentka. Další výhodou této nástrahy je její universální použití. Kostičky můžete napíchnout na háček, navléknout na vlas a nemusíte se obávat, že jej při náhozu ztratíte. Nástraha vydrží i několik zdolaných ryb. CUC! je také nadlehčený až plovoucí! Novinkou roku je CUC! NUGGETS, protože si rybáři přáli podkladové krmivo právě k těmto přírodním nástrahám. Jedná se o nugety plné energických přírodních ingrediencí, které se po vhození do vody okamžitě uvolňují a lákají ryby z širokého okolí. Nugety jsou určeny k rychlému nalákání ryb na Vaše místo a jsou ideálním podkladovým krmením především pro kaprové nástrahy CUC!

Blok souvisejících produktů

 

NUTRIGO EXTRA a legendární Lesní jahoda.


Autor: Rozhovor: Redakce Carp Dream a LK Baits

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00