LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Výprava snů podruhé

Tak a je to tady – přesně to si říkám 10. srpna – po roce jedeme na výpravu na jezero Dělouš. Při cestě na jezero jsem hodně přemýšlel o výpravě, koluje mi v hlavě myšlenka, jestli na nás bude svatý Petr myslet, přece jenom minulý rok se nám hodně dařilo a vždycky štěstí při nás být nemůže – to je přeci rybařina.

Po příjezdu na jezero nás čekalo dlouhé vybalování přepravování lodí na lovné místo, to je tak zdlouhavá záležitost, 4 hodiny čekání, než budou pruty ve vodě a než budou moci chodit záběry. Když konečně máme vše připravené, postavené bivaky, tak se konečně můžu věnovat prutům. Zavezeme tyčovou bójku a připravujeme pruty, já na pravém prutě sázím na osvědčenou kombinaci Compot NHDCpop-up Carp Secret. Na druhý prut dávám Wild Strawberypop-up Compot NHDC. Třetí prut nahazuji k rákosí se Special Amur Spice Shrimp.

Den 2 - první záběry
Máme tu druhý den, já svoji taktiku nějak neměním a čekáme na první záběry. Okolo jedenácté má táta první záběr na Pererin 24 mm – krásný 14 kg šupináč. Při focení mám já jízdu, jedná se o podobně velkého kapra. Když se vracíme na břeh, přichází na prostřední prut, kde mám Compot NHDC, kapr, který taktéž končí v podběráku a máme první double. Kapři krásně odplouvají a já mám po chvíli další záběr, tentokrát od rákosí, ale o amura se nejedná, jedná se o kapra kolo 15 kg. Ten den přišla spousta záběru v čele s lyscem 16 kg.

Den 3 – opoždění
Je tu pondělí, 12 hodin a záběry nikde, jen velká spousta padáků, jinak nic, na celém jezeře nic, je úplně jiné počasí, je chladněji a mnohem vyšší tlak, na hladině totální olej. Okolo jedné se konečně začnou ukazovat ryby u naší bójky, netrvá dlouho a mám první záběr opravdu, krásný šupináč s váhou 17 kg, který spouští sérii menších kaprů. Až okolo 4. hodiny táta tahá zajímavější rybu. krásný šupináč s dálkou 103 cm a váhou 19,5 kg.

Den 4 – bez mála den z říše snů
Je tu úterý, tady vždy silný den. Přemýšlím, jestli to tak bude i dnes. Podívám se na mobil, je 11:55, pokládám mobil a mám jízdu, ryba má opravdu silný tah, jede přes tyčovku a nechce zastavit, dojedeme nad rybu, kapr opravdu silně bojuje a na hladině dělá silné výpady, ukáže své obrovské tělo a končí v podběráku, jedeme zpět na břeh, kapr odjel hodně daleko od břehu, můj bratr stojí na břehu a zdolává rybu, já s kaprem stojím ve vodě s podběrákem, táta bratrovi kapra podebírá a jede na břeh, můj šupináč je přes celou podložku, má brutální délku 110 cm, váha ukazuje 25 rovných, yess, nový osobák, s rybou jdu do vody, bratr se fotí se svým kaprem a s jeho první dvackou v životě, pár fotek ve vodě a krasavci odplouvají zpět domů. Po dvou hodinách přichází záběr tentokrát tátovi, ten vyráží za rybou na vodu a já mám záběr, krásně dostávám kapra do podběráku, táta svého kapra také podebírá a vrací se na břeh, váží svého kapra, který má 20 rovných, udělá si s ním jednu fotku a má další záběr, rybu dáváme na chvíli do saku, táta kapra zdolává opravdu rychle, vážíme mého kapra, ten váží 20,1 kg, jdu s ním do vody, tátův druhý kapr váží 22,6 kg, takže máme triple 20 plus – co víc si přát. No ale táta večer zdolává krásného lysce 21 rovných.

Den - 5,6
Co si budeme povídat, tyto dny se moc nedařilo, povedli se mi 4 kapři do patnácti kilo a jeden opravdu pěkný šupináč 18 kg, který měl pro mě obrovskou váhu.

Den 7 – balení
Tak a máme tu poslední den, balíme a převážíme vše na hlavní molo. Když byl táta zrovna pryč, tak se mi povedl jeden menší lysec. Táta chytnul 15 kg lysce. A zlomil mi člunem prut. Já jsem si omylem vypnul hlásič a při balení slyším bzukot cívky, kouknu se na pravý, kde mám brutální jízdu, zdolávám dlouhého šupíka 17 kg, super radost, ale za chvíli vytahujeme pruty a jedeme domů. 

Tato výprava byla opravdu skvělá a těšíme se na další, chytli jsme 33 kaprů, z nichž byli 4 přes dvacet.

Za LK Boys Martin Řehák 

Autor: Martin Řehák

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00