LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Všechny cesty vedou na Orlík

Dobré rybářské místo si každý musí objevit sám. V soupisu revírů jsme objevili zajímavou pískovnu v jižních Čechách. Podle fotografií vypadala jako rybářský ráj, a tak jsme se rozhodli na ní uspořádat pětidenní výpravu. Na místě jsme naložili věci na člun a vypluli do zadní části pískovny, kde není takový rybářský tlak. Vybrali jsme si místo, kde mělčiny přecházejí do hloubek, protože si myslíme, že by tudy kapři mohli proplouvat.

Vyložili jsme člun a postavili brolly. Předem jsme z rybářského řádu věděli, že se zde nesmí kempovat, protože pískovna se nachází v CHKO. V rybářském řádu je napsáno, že deštníky typu brolly jsou na pískovně povoleny, a tak jsme v tom neviděli žádný problém, zde nocovat. Echolotem jsme našli dvě zajímavá lovná místa a natěšeně začali zavážet pruty. Po zavezení prvního prutu na nás přijela místní policie. Strážník nám řekl, že v rybářském řádu je chyba, že se zde nesmí stanovat ani v deštnících typu brolly a do půlnoci musíme opustit místo, jinak je to bráno jako kempování a hrozí nám pokuta. Nevěděli jsme, co dál. Po celém dni jsme byli unavení a zklamaní. Bylo pozdní odpoledne a my měli pár hodin světla na to se rozhodnout, co provedeme. Po dlouhé rozvaze jsme se dohodli, že vše sbalíme a přesuneme se na naše oblíbené místo na Orlíku. Byla to dřina. Věcí nebylo málo, ale my byli odhodlaní. Za necelou hodinu už byly všechny věci v autě a my vyrazili směr Orlík. Na místo jsme dorazili půl hodiny před setměním. Naštěstí naše místo nebylo obsazené. To nám dodalo tolik potřebnou energii. Znova jsme vše vyložili a postavili naše brolly. Do tmy jsme stihli položit tyčovou bójku a zakrmit. První prut se rozjel následující večer a my společnými silami dostali do podběráku prvního místního šupináče 10+ kg, který přišel na panáčka Nutric Acid/Pineapple. Radost byla obrovská, včerejší námaha se začínala vyplácet. Druhý kapr na sebe nenechal dlouho čekat, hned druhý den ráno se opět rozjel prut a Nutric Acid/Pineapple si připsal dalšího šupináče, tentokrát 11,5kg. Nadšení bylo obrovské, počasí nám přálo a my se těšili na nadcházející den. V jedenáct dopoledne se rozjel další prut. Rychle jsme skočili do člunu a vyrazili na vodu. V žilách nám proudil adrenalin. Už teď bylo jasné, že ryba nebude malá. Rybu jsme po nějaké době uviděli poprvé na hladině. Roztřásla se nám kolena. Dobojováno však nebylo, obrovský kapr se opět rozjel a zmizel v hlubinách. Nešlo ho zastavit. Po dalších deseti minutách jsme kapra konečně dostali do podběráku, nemohli jsme tomu uvěřit, byl to náš dosavadní rekord, o takovém kaprovi jsme snili odjakživa a teď byl konečně v podběráku. Šimon držel v rukou kapra o váze 20,5 kg, kterého ulovil na jednu kuličku Nutriga v příchuti pepř. Aby toho nebylo málo, tak se následující den během balení rozjel poslední zbývající prut ve vodě a Nutric Acid/Pineapple znova zabodoval. Matouš vytáhl rozlučkového kapra o váze 16,5 kg, který završil naší úspěšnou výpravu. Nakonec jsme byli ještě rádi, že nás z pískovny vyhodili. Orlík opět nezklamal a my se těšíme na další výpravu.

Bratranci Matouš a Šimon Oukropcovi

Autor: Matouš Oukropec

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00