LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Vltavské pokračování – Jaro 2019

Zdravím všechny příznivce LK Baits! V první řadě bych chtěl poděkovat samotnému Lukášovi za jeho práci a děkuji za všechny výrobky, bez kterých bych nikdy opět nenachytal tak nádherné ryby jako tomu bylo i doposud tento květen!

Bylo 18.5.2019 a já se už nemohl dočkat, až vyrazím na svojí nejoblíbenější svazovou vodu Vltavu. Všechen můj volný čas byl naplánován na týdenní lov v termínu 18-25.5. 2019. Toto období mám nejraději, jelikož příroda, která touto dobou obohacuje naše břehy krásných vod, je naprosto úžasná. Kapři čekají na jakékoli sousto, které spadne do vody, a plně se připravují na milostné hrátky a já si říkám konečně je to tady, první výprava v roce!

Balím vše potřebné k lovu, hlavně výhru od kluků z LK za loňskou sezonu a letíme oba s taťkou směr Vltava. Cesta samotná proběhla s nákupem celkem hladce. Když jsme s taťkou nanosili ke břehu vše potřebné, tak jsem nasál jarní vzduch a říkám si, to je ta doba, kdy být u vody, něco by mohlo přijít... Posedáváme, popíjíme a dovolená může začít.

Sobotní večer utekl jako voda a je tady neděle, kdy odstartoval náš samotný lov. Bohužel neděle nebyla na záběry vůbec plodná, tak krmím a chystám vše opět na ráno. Druhé ráno pokládám své montáže zpět do krmáku a čekáme. Nic závratného se nekoná, až na tři tlouště a jednoho kapříka dorostence přes den, ale kolem čtvrt na dvanáct večer to přichází! Můj milovaný Sea Food se roztáčí a na břehu mám prvního krasavce 8kg a 72cm. Super, první vlaštovka! Jde se chrnět v domnění, že v úterý ráno musím už chytit konečně kapra z rána. Vstávám ve čtyři ráno, dokrmuji místa a ospalý se vracím zpět do spacáku, že mě snad vzbudí záběr. Je to tu! Padla šestá ráno odhadem a brutální jízda mě doslova šokuje a vyhání ze spacáku do lodi. Po patnácti minutách se vracím s kaprem 12kg a 86cm, překrásná ryba! Nutric Acid mi opět dokázal, že větší ryba tu příchuť má opravdu ráda. Den plyne a s ním přípravy na odpolední hokej naší reprezentace na IIHF proti Švýcarům. S první třetinou přichází další záběr. Kapr 9kg a 77cm mě opravdu dojímá zbarvením! Nádherná další ryba! Čas letí jako voda. Přes den odchytávám další bílou rybu a nějaké kapří dorostence, ale v půl jedenácté večer dostávám záběr a já hned poznávám, že toto už žádný dorostenec nebude! Na břehu s taťkou oba zíráme, co jsem to dovezl se štěstím za kapra. Další brutální ryba na Nutric Acid, kapr má nádherné proporce, a to 14,8kg a 87cm! To je teda doslova svazová Dáma, říkáme si s taťkou! Pro dnešek víc než splněno, jdeme oba šťastní spát. Mise 10+ je po dnešku dvakrát splněná.

Další dny (středa, čtvrtek) se razantně otepluje a tlak letí hodně rychle nahoru. Ryba se nám tlačila hodně do sloupce a ze dna nám přichází sem tam záběry pouze od bílé ryby, menších kaprů, a jednoho lysce kolem 4,5 kg a 66cm, říkáme si s taťkou – hezká rybačka stejnak. V pátek probíhá denní rutina, ve čtyři budíček, nakrmit, a věřit, že není kaprům konec. Však to znáte, ten pocit záběru visí ve vzduchu a něco by mohlo zrovna přijít. Bylo tomu tak! Před šestou ráno přichází extrémní jízda na Nutric Acid. Já doslova vyskakuji ze spacáku a v rychlosti zakopávám o kámen na břehu a se štěstím pádám do člunu, ufff... To bylo o prsa korejské ženy! Po nádherném souboji, kdy mě už ze člunu kapr udivoval svou obří ocasní ploutví, ho úspěšně navádím do podběráku a je TAM! Překrásný bílý kapr s nádherně vybarvenou ocasní ploutví! Míry 10,8 kg a 83cm. Kapra vracím zpět do svého domova a zase si říkám – třeba zase někdy kluku ahoj :)

To byla poslední rozlučková ryba výpravy. Další záběr se nám už do sobotního odjezdu nedostavil.

Všem z LK děkuji za spolupráci, a to jak ohledně objednávek, tak v samotné komunikaci. Posílám pozdravy a zase někdy od vody. Ať to jezdí!

Video ke shlédnutí z Vltavské Kaskády zde:

S rybářským pozdravem Jan Lavička

Autor: Jan Lavička

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00