Košík: 0 Kč
0

Vltavské pokračování – Jaro 2019

14. 06. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, Vaše příspěvky

Jan Lavička

Zdravím všechny příznivce LK Baits! V první řadě bych chtěl poděkovat samotnému Lukášovi za jeho práci a děkuji za všechny výrobky, bez kterých bych nikdy opět nenachytal tak nádherné ryby jako tomu bylo i doposud tento květen!

Bylo 18.5.2019 a já se už nemohl dočkat, až vyrazím na svojí nejoblíbenější svazovou vodu Vltavu. Všechen můj volný čas byl naplánován na týdenní lov v termínu 18-25.5. 2019. Toto období mám nejraději, jelikož příroda, která touto dobou obohacuje naše břehy krásných vod, je naprosto úžasná. Kapři čekají na jakékoli sousto, které spadne do vody, a plně se připravují na milostné hrátky a já si říkám konečně je to tady, první výprava v roce!

Balím vše potřebné k lovu, hlavně výhru od kluků z LK za loňskou sezonu a letíme oba s taťkou směr Vltava. Cesta samotná proběhla s nákupem celkem hladce. Když jsme s taťkou nanosili ke břehu vše potřebné, tak jsem nasál jarní vzduch a říkám si, to je ta doba, kdy být u vody, něco by mohlo přijít... Posedáváme, popíjíme a dovolená může začít.

Sobotní večer utekl jako voda a je tady neděle, kdy odstartoval náš samotný lov. Bohužel neděle nebyla na záběry vůbec plodná, tak krmím a chystám vše opět na ráno. Druhé ráno pokládám své montáže zpět do krmáku a čekáme. Nic závratného se nekoná, až na tři tlouště a jednoho kapříka dorostence přes den, ale kolem čtvrt na dvanáct večer to přichází! Můj milovaný Sea Food se roztáčí a na břehu mám prvního krasavce 8kg a 72cm. Super, první vlaštovka! Jde se chrnět v domnění, že v úterý ráno musím už chytit konečně kapra z rána. Vstávám ve čtyři ráno, dokrmuji místa a ospalý se vracím zpět do spacáku, že mě snad vzbudí záběr. Je to tu! Padla šestá ráno odhadem a brutální jízda mě doslova šokuje a vyhání ze spacáku do lodi. Po patnácti minutách se vracím s kaprem 12kg a 86cm, překrásná ryba! Nutric Acid mi opět dokázal, že větší ryba tu příchuť má opravdu ráda. Den plyne a s ním přípravy na odpolední hokej naší reprezentace na IIHF proti Švýcarům. S první třetinou přichází další záběr. Kapr 9kg a 77cm mě opravdu dojímá zbarvením! Nádherná další ryba! Čas letí jako voda. Přes den odchytávám další bílou rybu a nějaké kapří dorostence, ale v půl jedenácté večer dostávám záběr a já hned poznávám, že toto už žádný dorostenec nebude! Na břehu s taťkou oba zíráme, co jsem to dovezl se štěstím za kapra. Další brutální ryba na Nutric Acid, kapr má nádherné proporce, a to 14,8kg a 87cm! To je teda doslova svazová Dáma, říkáme si s taťkou! Pro dnešek víc než splněno, jdeme oba šťastní spát. Mise 10+ je po dnešku dvakrát splněná.

Další dny (středa, čtvrtek) se razantně otepluje a tlak letí hodně rychle nahoru. Ryba se nám tlačila hodně do sloupce a ze dna nám přichází sem tam záběry pouze od bílé ryby, menších kaprů, a jednoho lysce kolem 4,5 kg a 66cm, říkáme si s taťkou – hezká rybačka stejnak. V pátek probíhá denní rutina, ve čtyři budíček, nakrmit, a věřit, že není kaprům konec. Však to znáte, ten pocit záběru visí ve vzduchu a něco by mohlo zrovna přijít. Bylo tomu tak! Před šestou ráno přichází extrémní jízda na Nutric Acid. Já doslova vyskakuji ze spacáku a v rychlosti zakopávám o kámen na břehu a se štěstím pádám do člunu, ufff... To bylo o prsa korejské ženy! Po nádherném souboji, kdy mě už ze člunu kapr udivoval svou obří ocasní ploutví, ho úspěšně navádím do podběráku a je TAM! Překrásný bílý kapr s nádherně vybarvenou ocasní ploutví! Míry 10,8 kg a 83cm. Kapra vracím zpět do svého domova a zase si říkám – třeba zase někdy kluku ahoj :)

To byla poslední rozlučková ryba výpravy. Další záběr se nám už do sobotního odjezdu nedostavil.

Všem z LK děkuji za spolupráci, a to jak ohledně objednávek, tak v samotné komunikaci. Posílám pozdravy a zase někdy od vody. Ať to jezdí!

Video ke shlédnutí z Vltavské Kaskády zde:

S rybářským pozdravem Jan Lavička

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.