LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Úspěšné rybaření na krmítko: 3 důvody, proč chytat na těsto na kapry

Lov kapra na krmítko patří na česko-slovenských vodách k velmi rozšířeným disciplínám. Divíte se? Právě tohle rybaření nabízí neskutečnou porci zábavy, protože díky tomuhle rybaření je člověk schopný pochytat velké množství ryb. A to nejen na „značkové nástrahy“! Právě při lovu na krmítko rybáři velmi rádi používají domácí nástrahy, které si sami vyrobí. Jednou z takových nástrah je i těsto na kapry, které se už roky drží v rybářském světě. A právě tohle je důkaz toho, že těsto na kapry skvěle funguje…

V článku si přečtete:

1. VIDEO: Návod na jednoduchou výrobu těsta na kapry
2. Z čeho vyrobit těsto na kapry?
3. Proč chytat na těsto na kapry?
     3.1 Měkký povrch
     3.2 Kouřový efekt
     3.3 Kombinace s jinými nástrahami

 

Znáte to taky? Vydáte se na ryby s plnou batožinou nových nástrah z rybářských potřeb. Rybář má v batohu třeba malé kuličky plovoucího boilies, drobné masové pelety, anebo nejrůznější křupky. Rybář něco z toho nastraží na háček, nahodí, a NIC! Ani záběr! Přitom vedle sedí postarší rybář, kterému číhátko pod „tíhou“ záběrů pořád klepe do prutu. Na co chytá?

VIDEO: Návod na jednoduchou výrobu těsta na kapry

 

Kolikrát na něco zcela obyčejného! Na co? Na těsto na kapry. Tahle nástraha totiž nabízí takové vlastnosti, které třeba ani ty nejmodernější nástrahy nabídnout nedokážou. A proto právě těsto na kapry může moderní nástrahy „roztřískat na maděru“. I vy si takovou dobrotu pro ryby můžete velmi rychle vyrobit. Výroba netrvá nijak dlouho a výsledek je kolikrát fakt fantastický!

 

Z čeho vyrobit těsto na kapry?

Těsto na kapry lze velmi rychle vyrobit i doma. K výrobě této nástrahy postačí jen několik surovin (viz přiložené video nahoře), díky čemuž si rybář těsto rychle a levně vyrobí. Aby těsto na kapry vydávalo atraktivní vůni, je možné použít například ovocný práškový atraktor, který se normálně používá pro vylepšení krmení.

Pro výrobu krásného těsta na kapry stačí jen několik málo surovin! Samotná výroba zabere jen pár okamžiků…

 

Ovšem! Osobně tyto voňavé prášky používám nejčastěji proto, že jejich vůně je opravdu omamná. Jde totiž o 250 gramové pytlíky, které dokážou vylepšit až 10 kilo krmení – z toho plyne, že ta vůně je opravdu hodně koncentrovaná. Na videu jde vidět, že osobně přímo z těchto ovocných prášků do krmení vyrábí těsto na kapry, které má fakt skvělé vlastnosti. Jaké třeba?

Z těsta jdou pochopitelně tvarovat krásné kuličky, které lze nastražovat třeba přímo na háček.

 

Samozřejmě, hlavní předností těchto prášků je právě ona silná vůně, která vytváří ve vodním prostředí hodně výrazné pachové stopy. Musím říct, že v potravinářském průmyslu jsem takto koncentrovanou surovinu asi neviděl, proto tyto ovocné prášky do krmení mají v mém případě přednost. Další velkou výhodou je třeba to, že těsto na kapry ze švestkového prášku ve vodě vytváří velmi atraktivní „mráček“, která je dalším důvodem, proč toto těsto tak perfektně funguje.

 

Proč chytat na těsto na kapry?

Těsto na kapry je z mého pohledu jednou z nejlepších nástrah na klasické chytání na krmítko. Jde o to, že těsto na kapry nabízí hned několik vlastností, které například moderní nástrahy nabídnout nedokážou. A spojením všech těchto vlastností dohromady dostaneme takovou nástrahu, která prostě funguje

Měkký povrch

Těsto na kapra je nástrahou, kterou náš rybářský svět pamatuje odjakživa. Už naši rybářští předci věděli, že právě na těsto kapři dost dobře reagují. Jde o to, že tato nástraha má například krásně měkký povrch, který je pro kapry velmi atraktivní. Navíc! Právě díky měkkému povrchu se z těsta na kapry mnohem lépe a rychleji uvolňují atraktivní pachy, které ryby lákají.

Tohle kapři milují! Nádherně oslizlý povrch na kuličce z těsta…

 

Ano! Ve chvíli, kdy nahodíme těsto na kapry do vody, tak to začne okamžitě vypouštět lákavou pachovou stopu. A naprosto dokonalou vlastností je, že těsto na kapry vypouští atraktivní vůni jak ve studenější, tak teplejší vodě. Takže rybář může těsto na kapry používat po celý rok – asi jen s výjimkou nejstudenějších měsíců rybářské sezóny, ale i v tenhle čas kolikrát těsto skvěle funguje.

Ještě k tomu měkkému povrchu: Velkou výhodou je, že těsto na kapry i ve studené vodě na svém povrchu vytvoří oslizlý povrch, který kapři milují. Tohle je taky velká výhoda této nástrahy.

Kouřový efekt

Tuhle vlastnost ve vodním prostředí těsto na kapry získá ve chvíli, kdy použijeme nějakou určitou surovinu. Osobně třeba používám zmíněný švestkový prášek do krmení, který má tmavou barvu. Takže ve chvíli, kdy tmavé těsto ze švestkového prášku nahodím do vody, tak kulička začne vydávat jasně viditelnou stopu z drobných částeček, která připomíná kouř.

Pokud člověk použije třeba švestkový prášek do krmení, pak může počítat s tím, že těsto na kapry bude ve vodě vytvářet jasně viditelnou stopu…

 

Tento „kouř“ je perfektní zejména do čisté vody. Třeba na začátku sezóny, kdy je v našich vodách sněhová voda. To samé ale platí na podzim a v zimě. Jde o to, že právě v čisté vodě si ryby s velkou pravděpodobností tohoto lákavého „mráčku“ rychleji všimnou, takže připlavou blíže.

Pokud chcete, aby tmavá kulička švestkového těsta byla viditelnější i sama o sobě, pak je nejjednodušší do těsta přidat výrazné sušenky do krmení, které se prodávají drcené. A právě tyto jasně viditelné kousíčky vytvoří v těstě krásně viditelné částečky, které mohou zase přispět k rychlejšímu záběru ze strany mlsných ryb.

Kombinace s jinými nástrahami

Těsto na kapry je perfektní v tom, že lze kombinovat s nejrůznějšími nástrahami, a že lze prezentovat nejrůznějšími způsoby. Co tím myslím? Tak třeba: Rybáři, kteří rádi chytají na kukuřici na kapry, můžou zlatavá zrníčka obalit právě v těstě. Díky tomu tak na této nástraze vznikne lákavý obal, který navíc napomůže k „ochraně“ zrníček před dotěrnou bílou rybou. Časem se pak začne z kukuřice těsto postupně smývat, takže nakonec půjdou vidět i zrníčka. Obalovat lze ale i pelety, pečivo, rohlíkové boilies a mnoho dalšího

Těsto na kapry lze použít jako obalovačku, díky které na původní nástraze vznikne velmi atraktivní povrch…

 

Mnoho rybářů to dělá i tak, že na těsto na kapry chytá samostatně. Prostě udělá kuličku z těsta a tu napíchne na háček. Tohle taky jde. Kolikrát je ale právě ke kuličce těsta napíchnout ještě zrníčko kukuřice na kapry, foukačku nebo třeba červy. Právě tímto způsobem velmi účinně vytvoříme atraktivní nástrahu, které si kapr prostě všimne.

Tak jako tak: Z těchto kombinací je patrné, že těsto na kapry je skvělou nástrahou pro rychlé chytání. Pokud máte jen několik hodin času, při kterých si chcete hlavně zachytat, pak je těsto na kapry jasnou volbou. Jde o velmi atraktivní nástrahu, která i samotná dokáže přesvědčit k záběru nemálo ryb. A pokud je vám to málo, pak můžete těsto kombinovat. Tyhle nástrahy, se kterými si jde neustále „hrát“, mám strašně rád…

Blok souvisejících produktů
Autor: Tým MVDE

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00