Košík: 0 Kč
0

Takhle krásné kapry jen tak někde nechytíte: kde tito krasavci plavou?

25. 05. 2023

LK Baits, Články, Rybářské výpravy

Rybářství Sahara

Soukromá voda Sahara na Pardubicku patří k vyhlášeným rybářským lokalitám v České republice. V této vodě nežijí „jen“ obrovští kapři, ale také ryby, které zaujmou každého rybáře svým vzhledem.

Pískovna Sahara je opravdu unikátním rybářským místem v České republice. Právě v této více jak 20hektarové vodě žijí nádherní kapři, kteří kolikrát zaujmou jak svou váhou, tak i vzhledem. Rybáři, kteří míří na Saharu, chtějí většinou chytit nějakého „Saharského plnokrevníka“.

Ano! Právě tyto ryby jsou pro tuto lokalitu tolik charakteristické. Jde o nádherné lysošupináče a řádkáče, kteří se do paměti každého rybáře „zaryjí“ především díky unikátnímu vzhledu.

S takovými kapry se jen tak někde nesetkáte! A rozhodně ne v takovém množství. Navíc, tyto ryby dosahují v Sahaře trofejních velikostí – v této vodě žijí největší řádkáči v republice (např. Anglán).

VIDEO: Jak probíhá odchov unikátních saharských kaprů? Mrkněte na video:

 

Drtivou většinu těchto krásných ryb si produkuje samo Rybářství Sahara. Právě zde pracují odborníci pro chov ryb, kteří dokážou „vypiplat“ kapry od malinkého plůdku až do trofejních velikostí. Proto je v pískovně Sahara tolik unikátních ryb. A jejich práci oceňují rybáři z celé republiky, kteří se na Saharu ve velkém sjíždí. Co nachytali v loňském roce?

Chcete si na Sahaře v letošní sezóně taky zarybařit? Pak si zarezervujte vaše lovné místo! Ale pozor! Počet rezervací se velmi rychle snižuje, protože zájem o rybaření v roce 2023 je mezi rybáři opravdu velký! Nenechte si upláchnout možnost skvělého rybaření…

 

TOP úlovky ze Sahary v roce 2022

Nádherného kapra ulovil například rybář Adam Mako, kterému se se povedlo dostat na břeh typického kapra ze Sahary. Tohle je zdejší poklad!

 

V Sahaře ale nežijí pouze kapitální lysci a řádkáči. Neuvěřitelného šupináče v dokonalé kondici chytil rybář Michal Čermák. Všimněte si těch krásně zdravých šupin. Tohle je ryba „z říše snů“!

 

Nádherný kapr od rybáře Fandy Halibuta je přesně ta ryba, kterou chce každý lovec na Sahaře ulovit. A není se čemu divit! S takovým kaprem se jen tak někde nesetkáte.

 

V Sahaře žijí ale i naprosto unikátní lysci. Jednoho takového dostal na břeh rybář Jirka Sebera, kterému se povedlo přelstít ikonického lysce ze Sahary. Tomuhle říkáme „pořádný balón“.

 

Krásného kapra ze Sahary vydoloval taky „pan domácí“ Martin Hájek. Tomu se povedlo přechytračit nefalšovaný „saharský poklad“. Tohle jsou ryby, které můžou ostatní revíry Sahaře jenom závidět.

 

Dalšího ikonickému saharského kapra chytil i známý kaprař Ondřej Kopačka. Tomu se povedlo v loňském roce ulovit hned několik krásných ryb. Z této měl ale rybář opravdu nefalšovanou radost!

 

Sahara je kouzelná voda v tom, že i „obyčejný šupináč“ vypadá prostě neobyčejně. Takže tak jako tak se tento úlovek zaryje do rybářského srdce. Parádního šupíka ze Sahary dostal rybář Petr Vokroj.

 

Tyhle ryby nejde nemilovat! A rybářovi Liborovi Šindelářovi posíláme srdečnou gratulaci k nádhernému úlovku typického saharského kapra. Nádherný úlovek!

 

A ještě jeden zajímavý šupináč ze Sahary! Rybářovi Petrovi Kolářovi se povedlo dostat na břeh „vysokou rybu“, která patří k tomu nejkrásnějšímu ze Sahary. Parádní kapr!

 

Výčet TOP kaprů z roku 2022 ze Sahary pak zakončíme snovým úlovkem rybáře Erika Jaborníka. Právě jemu se povedlo dostat z pískovny neuvěřitelného lysce, kterého by si chtěl potěžkat asi každý rybář.

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.