LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Rybáček Camp pohledem Ondry Zedníčka

Ahoj, jmenuji se Ondřej, myšlenka letošní výpravy na Saharu začala vlastně mnohem dříve, než jsem se o kempu Rybáček Lukáše Krásy vůbec dozvěděl. Bylo to na podzim roku 2018, kdy jsem se s tátou vypravil za lovem kaprů na tuto krásnou vodu, na Saharu, ale počasí nám moc nepřálo, byla velká zima, i výběr místa v tomto ročním období nebyl ke mně právě přívětivý, a já jsem neměl během výpravy žádnou rybu. Už při odjezdu jsem věděl, že se chci na tuto pískovnu vrátit.

Pak najednou koukám na stránky LK Baits a vidím, že se naskytla příležitost se přihlásit na kemp Lukáše Krásy, který se odehrává právě na Sahaře, neváhal jsem, napsal několik řádků o sobě, o mém vztahu k rybaření, zaslal několik fotografií mých úlovků, a pak už jen čekal.

Za nějaký čas přišla ta suprová zpráva a dozvěděl jsem se, že jsem byl vybrán společně s dalšími dětmi na tento kemp na Saharu. Od této chvíle začaly přípravy, doplňoval jsem postupně rybářské vybavení a sbíral nové znalosti na mých výpravách spolu s kamarády, abych byl připraven na sto procent.

První den kempu Rybáček, hned po příjezdu, jsem zjistil, že budu na lovném místě číslo 1 a můj instruktor bude Hanka Lindnerová. Spolu se mnou tam byl Tomáš a Hanka nám ve všem pomáhala a dávala své rady. Vedle na lovném místě č. 2, které bylo jen několik metrů od nás, byli dobří kluci spolu s instruktorem Jaromírem Kratěnou, který spolu s Hankou o nás parádně pečovali, byli hodně supr. Přes den se čekalo na první rybu, ale nepřišla. Až v noci, kdy jsem šel už spát, najednou slyším příposlech, jak pípá, ani jsem nevěděl, co se pořádně děje, adrenalin stoupal, až jsem se úplně třásl vzrušením. Vzal jsem prut do ruky a cítil, že na druhé straně prutu je ryba. Za pomocí Hanky a Tomáše jsme zdolali našeho prvního kapra, byl to krásnej šupík o váze asi 13,5kg. A já věděl, že můj sen se splnil a výprava na Saharu bude tentokrát úspěšná, i kdybych už nic nechytil. Byl jsem rád, že moje taktika je úspěšná už od začátku kempu a hned první noc naplnila má očekávání. 

Další dny jsem se navíc seznámil a poznal spoustu dalších kamarádů a spoustu skvělých rybářů a hostů, kteří nám dělali různé přednášky, učili nás různé rybolovné techniky jako feeder nebo přívlač a ukazovali své umění. Také nás vzal Lukáš s Jardou na malou Saharu, kde se vychovávají další generace budoucích obrů velké Sahary, tady jsem chytil kapříka s úžasnou stavbou šupin, nejkrásnější kapřík, co jsem kdy chytil, i když to byl ještě prcek. 

Další úžasná věc, která se mi stala, bylo to, že v době kempu jsem oslavil mé 14. narozeniny a dostal jsem ten nejkrásnější dárek pro rybáře. Na malé Sahaře kluci chytili krásného řádkáče, o kterém se rozhodlo vypustit jej do velké Sahary, a mně dovolili tohoto krasavce pojmenovat. Byla to pro mě čest. Dal jsem mu jméno Lojza, udělal jsem to proto, protože můj dědeček se jmenoval Alois a já jej nikdy nepoznal, ale vím od mého táty, že to byl rybář, který rybařil celý život, a každou volnou chvilku strávil u vody s mým tátou, a kdyby žil, chodil by i se mnou, tak jsem si na něj vzpomněl a dal krásnému řádkáči jméno Lojza.

V průběhu kempu jsem chytil ještě několik krásných šupíků a poslední skvělej dárek v podobě lysce, který byl tou poslední rybou kempu Rybáček, kterým se na památku mohli rozloučit všichni účastníci a udělat si s tímto kapříkem společnou fotku. 

Na závěr chci poděkovat za tyto dny rybaření pro děti a mladé rybáře a budu rád, pokud někdy v budoucnu se budu moci ještě zúčastnit a na Saharu se zase vrátit a pokusit se v dalších letech zdolat třeba o několik kilo těžšího Lojzu a vidět, jak roste a jak se mu daří.

Děkuji všem!
Ondřej Zedníček

Autor: Ondřej Zedníček

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00