Košík: 0 Kč
0

Rozhovor s Lukášem Krásou pro Carp Dream

12. 04. 2019

LK Baits, Články, Rybářské výpravy

Jan Droz

Ahoj Lukáši, jsme velice rádi za Tvůj rozhovor a hned v úvodu bychom Ti rádi položili otázku, jak se máš a také jak by si zhodnotil uplynulou rybářskou sezónu.

Dobrý den, děkuji za optání. Svůj život bych momentálně přirovnal k rychlíku, který čas od času zastaví někde u vody, kde mám chvilku času sám na sebe a kde je mi nejlépe. Uplynulá sezóna byla pro mě naprosto fantastická, protože jsem objevil několik úžasných míst, kde jsem se cítil velmi dobře. Podíval jsem se do Švýcarska, kde jsem ještě nikdy nerybařil, do Itálie a jiných zemí. Převážnou část roku jsem ale strávil na domácích vodách. Vracel se do míst, kde jsem začínal s rybařinou a později i s kaprařinou. To byly pro mě neskutečně krásné vycházky plné vzpomínek. Věnoval jsem se městskému rybaření, ale také jiným rybolovným technikám, jako přívlači, plavané a feederu. Rybařil jsem prostě tak, jak jsem měl chuť…

O městské rybařině jsi měl několik přednášek a vyšlo Ti i první video z Prahy. Jak si se k městské rybařině dostal?

Nejdříve bych chtěl zmínit, že městská rybařina je tu s námi od nepaměti. Kdo z Vás ve městech nechytal? Pamatuji si, že jako malý kluk žijící ve městě, jsem ani moc jiných možností neměl. Proto jsme se všichni mladí rybáři scházeli v Pardubicích na Matičním jezeru,  Chrudimce nebo Labi. Pro nás bylo městské rybaření v celku jediná možnost jak přes týden rybařit. Do přírody jsme se dostávali jen o víkendech a prázdninách, když jsme někoho přemluvili, aby nás odvezl. V současné době je to styl, který je vyhledávaný po celém světě. Rybáři tráví více a více času ve městech a je to součástí určitého moderního životního stylu. Takový guru moderního Urban Fishingu je určitě Ed Skillz, který nás vzal s Rostislavem Masopustem do Amsterdamu a jiných měst. Od té doby vznikl projekt STREET HUNTER, kdy jsme se začali vracet na místa, kde jsme jako děti začínaly, ale i do měst, které jsme nikdy v osobním životě nepoznaly. Projekt STREET HUNTER je tedy o chytání na revírech ve městech a jeho hlavním cílem je ukázat mladým rybářům, že není potřeba za rybami cestovat stovky kilometrů a mít plné auto vybavení. Mnohdy stačí jeden prut a můžete zažít velké dobrodružství kousek od svého bydliště. V České republice je více jak 25 řek s povodím delším než 100 km a 100 menších řek pod 100 km. Většina povodí protéká obydlenými částmi a tak jsou u nás téměř nevyčerpatelné možnosti.

 

Jaká města plánujete navštívit?

Začali jsme v Praze a v rodných Pardubicích a sám nevím, kam nás vítr zavane letos. Díkymému  povolání najezdím tisíce kilometrů, proto mám pruty stále připraveny v autě. Založili jsme FB stránku STREET HUNTER, kam nám rybáři posílají fotky ze svých měst s tipy na rybařinu. Některá místa rádi vyzkoušíme, a když budeme mít štěstí, natočíme i nějaké video.

V poslední době je plný internet LK Baits. Asi všichni rybáři si všimnuli různých útoků na Vaší firmu a osobu. Jak vnímáte různá videa proti Vaší firmě a jak hodnotíte současnou rybářskou scénu?

Víte firma LK Baits za poslední roky ušla veliký kus cesty a vybudovala si na trhu nejen rybářských návnad a nástrah svou pevnou pozici. Je tedy více jak pravděpodobné, že jsme a budeme v hledáčku různých konkurenčních firem. Na tom v dnešní době nevidím nic mimořádného. Já jsem neskutečně šťastný člověk, protože se každý den těším do práce, dělám to, co mě baví a rozhodně si to nenechám vzít. Většina těchto lživých videí je cíleně připravena a placena z jiných firem. Zaměření na firmu LK Baits je logické, protože máme mnoho fanoušků, kterých si moc vážíme a někteří youtubeři toho chtějí využít. Oni potřebují zkrátka jen sledovanost, a proto jsou schopni natočit téměř všechno. Je jim jedno, jestli je jejich video pravdivé. Nezamýšlejí se, zda bude mít nějaký negativní dopad na sportovní rybolov nebo naše děti. Takže mou reakcí je stále dělat svou práci tak dobře, jak jen budu moci a snažit se tu také zanechat výraznou stopu mladým rybářům.

Vyšli jste s novinkou boilies PEPERIN. Právě tato novinka vyvolala vlnu různých diskuzí, co obsahuje a údajně na Vaší firmu bylo posláno několik kontrolních úřadů. Co obsahuje Peperin?

Naše výroba drží několik certifikátů, je přihlášena pod veterinární správou a podléhá pravidelným kontrolám. Každé nové živočišné produkty jsme povinní hlásit a jinak tomu nebylo ani u PEPERINU. Na Peperinu jsem pracoval mnoho let a moc jsem se těšil na chvíli, kdy ho budu moci pustit na trh. Tento produkt je totiž výsledkem trochu jiného pohledu na ryby, jejich potravu a také použitých ingrediencí. Peperin rozhodně stojí za to vyzkoušet, protože většina rybářů, kteří boilies použili, se pro něj vrátili.  Detailně o vývoji Peperinu se můžete dočíst v článku: Nové dítko z dílny LK Baits

PEPERIN - Boilies, které vyvolalo nejen internetové šílenství, ale pochytalo za krátký čas velké množství ryb!

Na trhu se objevilo spoustu levných návnad a nástrah vyráběných v zahraničí, jak vnímáš tento vývoj trhu?

Určitě je dobré, že rybáři mají na výběr a mohou se svobodně rozhodnout, jestli použijí levné návnady nebo kvalitnější. Myslím, že na podobnou otázku jsem odpovídal už před lety, kdy se na trh valil čínský výrobce boilies. Zaplavil všechny média informací o exportu, ale nakonec si nenašel místo na trhu. Rybáři brzy pochopili, že nejdražší není rybářské vybavení, cesta na ryby nebo povolenka. Nejdražší na světě je jedině čas a každý z nás ho chce využít na maximum. Proto mi nepřijde logické zaplatit drahé povolenky, jet stovky kilometrů na ryby, mít na břehu nejnovější modely prutů a šetřit například na koncové montáži nebo návnadě/nástraze, která výrazně rozhoduje o tom, jestli budete úspěšní nebo ne. Každý si ale s časem a finančními prostředky nakládá po svém a nepřísluší mi hodnotit co je správné a co ne. Nyní se trh trochu změnil. Mnoho výrobců díky rostoucím nákladům opustilo své výrobny a nechávají si vyrábět produkty jinde a pouze přebalují, to vše pro to, aby snížili náklady nebo mohli ponížit cenu. Ve výsledku je většina rybářských návnad a nástrah po celém světě z „jednoho těsta“ akorát s jiným logem. Naší firmě to vyhovuje, protože na trhu je čím dál větší propast mezi kvalitními produkty a pak těmi levnými. Celý svůj dospělí život se věnuji výzkumu a výrobě rybářských návnad a nástrah. Vždy jsem chtěl vybudovat firmu, která bude nabízet kvalitní a výjimečné produkty a z toho jsme nikdy neslevili. Udělali jsme moc dobře, protože jsme nyní jedna z mála výroben, která si produkty vyrábí sama. Víme, co obsahují naše výrobky a máme stále více spokojených rybářů, kteří LK Baits používají opakovaně a to je naše odměna. Vždyť důkazem jsou řady a druhy boilies, které jsou na trhu více jak deset let a rybáři je s oblibou používají. Dále tedy budeme vyrábět z nejkvalitnějších surovin, čerstvých vajec a u nás doma v České republice.

Je dobře, že každý rybář si může vybrat, ale poraď nám. Jsem například rybář chytající na velkých vodních plochách a hledám návnadu, kterou budu moci použít ve větším množství, ale zároveň očekávám, že mi po pár dnech nepřestane krmné místo fungovat? Jaký druh nebo řada boilies je pro tento případ nejvhodnější?

Když zhodnotím Váš požadavek, pravděpodobně hledáte nástrahu/návnadu, na kterou se můžete po dlouhá léta spolehnout na jakémkoliv typu revírů. Už přes deset let nabízíme v našem sortimentu řadu Euro Economic, která byla vyvíjena primárně pro universální použítí a pro všechny typy vod. Produkty disponují rychlou atraktivitou, skvělou chutí a rychlou stravitelností. Věřím, že většina rybářů slyšela o Spice Shrimp a troufám si tvrdit, že je to na našem území nejpoužívanější boilies s největší tradicí. Je neuvěřitelné v jakých množstvích ho vyprodukujeme pro naší zemi a tato obliba trvá už spoustu let. Rybáři si Spice Shrimp velmi oblíbili, protože funguje opravdu všude a díky příznivé ceně ho mohou použít pro předvnaďování nebo pro větší krmné kampaně. Kapři tento druh boilies velmi rychle přijímají, rychle ho tráví a co je důležité, Spice Shrimp vyhledávají opakovaně. To znamená, že o Vaše krmné místo bude čím dál větší zájem (přibývající počet záběrů).

Jaké další nové produkty máte v nabídce?

Rozšířili jsme již oblíbený IQ Method Feeder program o další chytrý produkt pro feeder a method feeder, který je připraven k okamžitému použití do krmítek. Po vývoji Ready peletek jsme připravili také předvlhčený method mix, který je připravený k okamžitému použití do krmítek a je to další inovativní produkt pro feeder a method feeder, který vznikl v naší výrobně. Přišli jsme totiž na to, že to nejlepší musí nějakou dobu zrát, aby mix byl pro ryby více atraktivní. Ready mix je samozřejmě obohacen o jednu z nejlepších tekutých potrav pro ryby ALL AMINO NUTRIC. Dále jsme si kladli za cíl, aby tekuté i suché složky začaly pod vodou reagovat co nejrychleji. Protože se velká většina ryb vyskytuje ve vodním sloupci, ne náhodou část našeho chytrého mixu pulzuje vodním sloupcem a láká ryby ze všech vodních vrstev. Další nový sortiment pro feeder můžete spatřit ZDE.

Firma LK Baits nevyrostla jen ve výrobě návnad a nástrah, ale i v jiných projektech. Všimnuli jsme si, že jste silně rozšířili nabídku na své prodejně a eshopu. Chystáte i v tomto ohledu další kroky nebo novinky? Na co se můžou rybáři těšit?

Ano na podzim loňského roku jsme rozšířili nabídku, tak aby si každý rybář na naší prodejně přišel na své. Ať už je to milovník feederu, plavané, přívlače ale i mořského rybolovu. Snažíme se stále rozšiřovat sortiment nejen pro kapraře, ale i pro jiné rybolovné techniky. Jsme velkoobchodem pro značky Marcel Van den Eynde, Drennan, ESP, Norfin, Lucky John, Rod Hutchinson a jiné. Také jsme rozšířili otevírací dobu od dubna do října, kdy máme na prodejně v Přelouči otevřeno i po celý víkend od 8:30 – 17:00. Snažíme se být spolehlivým partnerem pro všechny rybáře. Před nedávnem jsme také inovovali eshop, jehož součástí je věrnostní program, rady, typy, články, videa, poradna a samozřejmě tisíce produktů skladem s odborným poradenstvím.

Lukáši, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme Tobě i Tvému týmu mnoho dalších úspěchů a otázka na závěr: Co by si vzkázal našim čtenářům CARP DREAM?

Co vzkázat? Myslím, že všichni potřebují být častěji u vody, se svou rodinou, ale také v práci, aby měli na pokrytí svých koníčků, ale i rodinných výdajů. Den má pořád stejně hodin, rok pořád stejně měsíců, ale naše návštěva na tomto světě je omezená a nikdo neví jak dlouhá. Proto bych všem popřál, aby svůj život žili naplno, ale stále nezapomínali na všem známí citát, že čas strávený na rybách se do života nepočítá! Naviděnou u vody, přátelé!

 

 

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.