LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Recenze prutu LJ One Sensoric Light Game

Sytě červený, 225 centimetrů dlouhý a važící pouhých 104 gramů, to je prut Lucky John One Sensoric Light Game.

V této recenzi si představíme veřejnosti poměrně neznámý přívlačový prut, který ovšem dokáže zaujmout na první pohled svým vyzývavým vzhledem. Jeho štíhlý blank je totiž pokrytý vrstvou sytě červené barvy a černá dělená rukojeť pak dotváří vskutku zajímavý design. Když se přidají FUJI komponenty té nejvyšší kvality - očka KR Torzite a dělené šroubovací sedlo navijáku, dostává se nám do rukou velmi povedený kus mezi přívlačovými pruty.

Když jsem tento skvost viděl poprvé v regále mezi ostatními pruty, hned mě napadlo jaká by s ním asi mohla být chytačka. Od té doby sice uplynul více jak rok, ale letos krátce po zahájené jsem měl možnost vyrazit k Labi na mé oblíbené říční ryby. Mým cílem byli větší tloušti, boleni a ve skrytu duše jsem doufal v bojovnou parmu, která by akci prutu skvěle prověřila svými silnými výpady. 

Už při prvním "promrskání" tohoto proutku mě překvapila jeho rychlost a tuhost spodní části při minimální tloušťce blanku. Udávaná vrhací zátěž 3-12 gramů je možná oproti zažitým stereotypům mírně podhodnocená. Prut totiž s přehledem zvládá štíhlé woblery do 7 cm, woblery s dlouhou lopatkou kolem 5 cm a gumy na hlavičkách do 7 gramů. Vyjmenované nástrahy se ideálně hodí k pestrému lovu říčních ryb, pro který je prut jako stvořený. Délka 225 cm je rozumným kompromisem pro chytání na velkých i malých vodách a velmi dobře se s tímto prutem loví i při brození. Také bych chtěl vypíchnout kratší rukojeť prutu, která při nahazování nepíchá do žeber, a díky tomu je manipuace s tímto vláčákem naprosto komfortní.

Samotné pocity při lovu s tímto "rudým bičem" byly velmi pozitivní. Jedinou věcí, která mi trochu vadila, je dvoubodové sedlo navijáku, které se mi odjakživa drží hůře, než klasika. To ovšem není vada, ale vlastnost a v tomto ohledu zaleží na osobních preferencích každého rybáře. Mezi klady bych kromě precizního zpracování rozhodně zařadil vyváženost prutu a také rychlost blanku, díky které se mi dařilo velmi přesně odhazovat nástrahy. Zároveň blank tohoto prutu vyniká perfektní citlivostí a i při použití vlasce jsem dobře cítil každý dotek nástrahy o dno nebo opatrný záběr ryby. Použití vlasce se mi zdálo pro chytání říčních druhů vhodnější, jelikož jeho pružnost dobře tlumila výpady ryb a zdolávání s takto rychlým prutem nebylo tolik "na tvrdo". Zárověň bych si ale dokázal tento prut představit v kombinaci s tenkou pletenou šňůrou při lovu candátů a okounů na větší vzdálenost nebo v hlubší vodě, kdy by mi tato sestava zajistila dostatek potřebné enegie k úspěšnému záseku.

Stručné shrnutí kladů a záporů:
+ nevšední design
+ velmi univerzální délka
+ rychlost blanku
+ citlivost a vyváženost
+ krátká rukojeť
- dvoubodové sedlo navijáku (záleží na uživateli)
- vyšší cena

Závěrem této recenze Vám mohu napsat, že chytání s prutem LJ One Sensoric Light Game bylo příjemným zážitkem a pokud máte rádi kvalitní a neokoukané věci, vyplatí se nad tímto modelem zauvažovat. Na úplný závěr jestě nabídnu pár fotografií z testovacího lovu, kdy proutek prověřily krásné parmy přes sedmdesát centimetrů a spolu s nimi i několik slušných tloušťů. Ať Vám to také bere přátelé.

Filip Vrtal, tým Lucky John CZ/SK.

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00