LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

PVA feeder

          IQ Method Feeder pelety byly primárně uvedeny na trh v souvislosti s jejich použití v method feederovém krmítku.

          Právě toto spojení plní svůj účel v tom, že pelety jsou už předvlhčené, a je jich možné přímo použít jako náplň do method feederového krmítka bez vlhčení. Pelety následně ve vodě z krmítka pozvolna odpadávají a nezůstávají v něm slepené.

          Method feeder pelety a jejich vlastnosti je možné použít i jinak, a to ve spojení s PVA materiály. Samozřejmě, že do PVA je možné použít jakoukoliv náplň, a to například drcený boilies, minipeletky, method mixy, partikl upravený pro použití s PVA a podobně. Avšak spojení PVA a Method Feeder pelet má své výhody, které spočívají nejen v tom, jak se budou pelety chovat stlačené v PVA. Pelety jednoduše naplníme do PVA a to způsobem, který máme zažitý. Více již prozradí samotné fotografie ukazující postup. Pelety budou v PVA tvořit pevný celek, který se po dopadu do vody bude postupně oddělovat. Pelety jsou upravené právě takovým způsobem, aby se navzájem neslepily, ale aby se ve vodě od sebe oddělily. A to je základní faktor, kterého chceme ve spojení PVA a tohoto typu pelet dosáhnout.

Připravíme si peletky, z kterým budeme vytvářet PVA punčochu. Peletky nasypeme do plniče PVA.
Pěchovadlem umačkáme proti dlani. Opatrně vytlačíme.
Peletky jsou krásně zhutněné. Povytáhneme PVA, zatočíme jej.
Na PVA vytvoříme uzlík. Uvážeme ještě druhý pro další PVA a mezi nimi ustřihneme.
Ustřihneme nůžkami. Hotovo, PVA je připraveno.

          Z osobních zkušeností preferuji výrobu PVA punčoch menších rozměrů. Osobně mám rád, aby PVA nepřesáhlo délku 5 cm. Vede mě k tomu nejen to, že PVA punčochu často používám i při nahazování, kdy velké PVA dokáže vzdálenost při nahazování negativně ovlivnit a zároveň nám může způsobit horší kontrolu montáže během letu. Nemusíme mít na konci montáže velké PVA, ale stačí i menší, ale dostatečně atraktivní. Alespoň takovým způsobem při použití PVA uvažuji já. Taktéž se snažím docílit situace, kdy má přítomný kapr obsah PVA vnímat jen jako nějakou atraktivní složku a ne jako volnou návnadu. Ideálně z mého pohledu je právě použití takového menšího množství pelet do PVA, které kapr dokáže spolu s naší nástrahou nasát najednou, respektive které jen zatraktivní samotné okolí nástrahy. Cílem přeci je, aby kapr primárně nasál naši nástrahu a ne samotné pelety okolo. PVA punčocha tak slouží jen jako atraktivní hmota.

          Vyzkoušejte a experimentujte s různými peletami, příchutěmi, barevným provedením a věřím, že i toto vám dopomůže dostat na břeh vytoužený úlovek.

Miro Fečko

Blok souvisejících produktů

 

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00