LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

První jarní výprava

Natolik očekávané jarní období je konečně tady a to mne nemohlo nechat sedět doma, a tak jsem si naplánoval výpravu na klubovou vodu Sahara, kdy měla v tomto termínu probíhat brigáda, a proto jsem si řekl, že přiložím ruku k dílu a spojím příjemné s užitečným. Bohužel jsem se trefil do změny počasí, které nebylo moc příznivé, kdy jarní teploty spadly do teplot připomínající spíše teploty podzimní. Tato nepřízeň počasí mne ale nedokázala odradit od touhy chytit si svého prvního kapra letošní sezony.

Na Saharu jsem dorazil o dva dny dříve, než byla naplánovaná brigáda, a tak jsem se mohl celé dva dny plně věnovat samotnému lovu. Měl jsem tu výhodu, že na pískovně se ještě oficiálně nechytalo, a tak jsem si mohl po prohlídce lovných míst vybrat, které se mi nejvíce zamlouvá. Několik dní foukal vítr stejným směrem, a to do zátoky k těžební oblasti, kde bude do budoucna vznikat nové lovné místo, a tak jsem si řekl, že to na tomto místě vyzkouším. Nejdříve jsem si vzal jen to nejnutnější vybavení s tím, že se budu snažit prochytávat různé zákoutí, než narazím na kontakt s rybou.

Jako nástrahu jsem zvolil pop-up nástrahy, a to Wild Strawberry a G-8 Pineapple. Po nahození montáží jsem se soustředil na pozorování vodní hladiny, zda nezahlédnu pohyb kapra, který by mi napověděl, kam směřovat svoje montáže. Kapří aktivita na sebe nenechala dlouho čekat a já mohl zpozorovat první výskok kapra. Ihned na toto místo směřovay moje montáže. K montážím jsem nakrmil několik raket, ve kterých byla namíchaná směs z ovocných pelet Fruitberry a nakrájeného boiliesu různého druhu. Celá směs byla zalitá tekutou potravou All Amino Nutric.

Teď už jsem jen čekal, jestli tato neodolatelná lákadla přilákají nějakého kapra k záběru. Povedlo se. A tak jsem v této taktice nadále pokračoval. Jakmile jsem uviděl na hladině nějaký pohyb od kapra, ihned k tomuto místu směřovaly moje montáže spolu se zákrmem. Tato taktika mi přinesla několik krásných kaprů, takže na závěr jen dodám, že se vyplatí dát si trochu práce s vyhledáním rybí aktivity a nebýt líný se za rybami i přestěhovat a úspěch se za tuto vynaloženou práci určitě dostaví. 

Přeji hodně štěstí do nové sezony a spousty krásných chvil u vody.

Za LK baits Jarda Hruška

Autor: Jarda Hruška

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00