Košík: 0 Kč
0

První jarní kapři

Zdravím všechny rybáře a rybářky,

jaro je v plném proudu a spousta z nás už navštívila svoje oblíbené vody. I já jsem se konečně vydal na jednu z mých oblíbených svazových vod a už jenom to, že jsem se dostal k vodě, mi bohatě stačilo ke štěstí. Tuto jednodenní vycházku jsem prožil společně s Patrikem Bednářem, který byl na této vodě poprvé a byl z ní od pohledu uchvácen. 

Jako hlavní návnadu jsem zvolil Wild Strawberry ve velikosti 14 a 18 milimetrů společně se zbytky boilies World Record Carp Corn. Jelikož se do revíru pravidelně vysazuje kapr menšího vzrůstu, tak jsem tomu musel přizpůsobit i nástrahu a vsadil na 2x Fresh Boilies Wild Strawberry.

Montáže jsem nahodil a naplno si užíval krásu jarního období. Sluneční paprsky se silně opíraly do vodní hladiny, ptáčci si hlasitě prozpěvovali a vítr občas promíchal vůně jarní přírody. Zkrátka počasí jak má být. Ale i čas zběsile plynul a nebudu zastírat, že jsem si ten vytoužený záběr po zimě nepřál. Večer se nezadržitelnou rychlostí blížil. Bylo téměř půl šesté, za kapra bych v tu chvíli dal snad cokoli. Nepřál jsem si nic jiného. Hlavou se mi honily různé nápady a myšlenky, ale pořád jsem věřil v to, co jsem dělal, a to se během pár minut ukázalo jako to správné. Vlasec se z cívky odvíjel neskutečnou rychlostí. To byl přesně ten moment, který mě naplňuje a na který jsem čekal netrpělivě v dobách, kdy naše milované vody byly pod tlustou vrstvou ledu a sněhu. Nicméně jsem kapra úspěšně zdolal. Tento kapr nebyl extrémních rozměrů, a možná jsem si kvůli němu uvědomil několik důležitých faktů. Třeba zrovna ten fakt, že ryba nemusí mít 10 či 20 kilo, aby dokázala vykouzlit úsměv na tváři. Měli bychom si uvědomit, že váha úlovku je jen číslo, které nikdy nedokáže vyjádřit pocity a zážitky z našich výprav. Avšak večer pokračoval a do samého závěru mě sv. Petr udělal ještě jednou šťastným, a to když se cca půl hodiny před koncem výpravy rozjel i druhý prut. Toto bylo opravdu nejlepší zakončení dne, jaké jsem si mohl přát. Na konci montáže byl chycen za háček Heavy Carp nádherně zbarvený šupináč v plné kondici s čistou tlamkou a bez jakýchkoliv zranění či poškození. S radostí jsem ho pustil zpátky do svého živlu, sbalil věci, uklidil místo a odjížděl domů s myšlenkami na další výpravu, která se doufám brzy uskuteční.

Za LK Boys Radek Strnad

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.