LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Parádní kapři Martina Kuteniče ze Sahary

Letošní rok je pro mě stejně jako pro mnoho z vás rokem velkých změn. Virus mě připravil o práci, a tak jsem se dohodl s Martinem a Lukášem na brigádě, že jim pomůžu na Sahaře. Taktika byla jasná. Udělat práci a pak se věnovat odpočinku s nahozenými pruty...

Na Saharu jsem dorazil hned na začátku dubna a noci byly ještě velmi chladné. První noc bylo -6 stupňů a já do vody poslal letošní novinku Nutrigo. Volba padla na Mango, Kokos a Švestku.

Moc jsem nevěřil, že ryby budou v takové zimě spolupracovat, ale stalo se. Hned první noc jsem k ránu vytáhl jednoho krásného lysce na Mango a na Kokos mi spadla po deseti minutách boje těžší ryba. Krmil jsem minimálně, protože byla opravdu chladná voda. Do PVA dvě rozpůlené Nutriga k háčku a šup tam s tím. Prostě na náhodu. Za první tři dny jsem chytil 5 ryb do deseti kilo a 3 ryby mi spadly.

O týden později jsem se na Saharu opět vrátil, a začali jsme pracovat na místě, kde jsem chytal. Bohužel ryby opustily okolí stanoviště, kde jsme stavěli nové místo, jelikož jsme pracovali s palicí, lopatami atd., takže taktika byla odejít s prutama a zkoušet ryby 200m naproti, kde se ukazovaly. Jeden prut Nutrigo a druhý prut popka Ananas s kapkou esence NHDC na Ronie rigu. Ryby přes den braly na obě varianty a jak na Nutrigo, tak na popku jsem udělal po dvou rybách. Jelikož jsem pracoval, nechal jsem zdolávat holky, které jsem vzal s sebou a obě to zvládly na jedničku. 

Poslední brigádu na Sahaře už jsem tak nějak věděl, kde zhruba ryby jsou, a tak jsem změnil pozici a chytal jsem tam, kde jsem ryby tušil, což se vyplatilo. Vše jsem vsadil na jeden prut, který jsem házel nedaleko břehu, kde jsem přesně krmil metod mixem s trochou 4mm peletek a na olovo, co se používá na pastu, jsem dal trochu metod mixu, abych ryby rychle zaujmul. Jako nástrahu jsem dával opět Nutrigo Mango. Chytat jsem začal vždy až večer a končil jsem mezi druhou až třetí ranní, abych byl v práci druhý den k něčemu. První noc jsem chytil 5 kaprů a druhou noc 6 kaprů. Krásně jsem si zachytal a Nutrigo si získalo mou důvěru. 

Sahara je revír, kde jsou opravdu nádherné ryby, a rozhodně není tak jednoduché pokaždé rybu chytit, ale když rybu chytnete, pokaždé je to zážitek. Lysci zde bojují jak na steroidech :) Sahara je pro mě mezi soukromými revíry top. Tak krásné ryby nejsou jen tak někde. A jsem rád, že můžu na takovém místě přiložit ruku k dílu. 

Martin Kutenič
Petrův zdar

Blok souvisejících produktů
Autor: Martin Kutenič

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00