LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Na chvilku u vody

Ahoj LKáčka,
jednoho parného letního dne jsme s Pájou vyrazili na pár hodin k vodě. Slunečné letní ráno, klid a ta krásná hladina bez vlnky před námi. I když jsme neměli ani jeden moc času na lov, přesto jsme navštívili jednu poměrně těžkou vodu, kde je pouze pár kaprů přes 70 centimetrů, s tím, že alespoň jeden úlovek bude cenný.

Dorazili jsme kolem sedmé hodiny ranní k vodě. V tu chvíli už panovali poměrně vysoké teploty. Během pár minut bylo nahozeno a my si vychutnávali ranní kávu u vody. Pro tento krátký lov jsme zvolili oba stejnou taktiku. Jednu montáž na dno a druhou montáž na lov pod hladinou, na zig rig. Na montáž na dno jsme oba nastražili naší osvědčenou zbraň Nutric Acid/Ananas 18mm ve verzi Fresh a na montáž na zig rig jsme volili plovoucí boiles. Na zig rig jsme měli připravené tři druhy pop up boilies ve velikosti 18milimetrů, a to Record corn, Compot NHDC a Wild strawberry.

První záběr přichází poměrně brzy, zhruba po půl hodině od nahození. Po silném boji podebírám krásného šupináče, který neodolal Fresh boilies Nutric Acid/Ananas 18mm. Nahazuji a doufám v další záběr. Další ryba přichází Pájovi na plovku Compot NHDC, malý šupináček. Po další hodince se i mě rozjíždí zig rig, nahozený nedaleko břehu. Měl jsem plovku umístěnou zhruba 5 centimetrů pod hladinou a v té čisté vodě byla krásně vidět. Pozoroval jsem kapra, který kolem kroužil a vždy se jen zastavil u popky a zase zmizel. Když přijel asi po desáté, popka zmizela a kapr s háčkem v tlamce začal upalovat od břehu. Krátký boj a ryba končí v podběráku.

Zbývaly nám tři hodiny lovu a my byli velice spokojeni, když v tom přišla skupina koupačů a bez váhání naskákali do vody. V tu chvíli jsme věděli, že je to pro nás špatně, jelikož jsme chytali nedaleko od břehu a kousek od nás naskákali do vody. Rozhodli jsme se proto lov ukončit a vyrazit domů. Ale i tak jsme byli spokojeni. Tak zase někdy.

Za LK Boys
Tomáš Koubek

Autor: Tomáš Koubek

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00