LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Magická Sahara

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Bagr působil jako magnet na ryby. Neustále se kolem něj různě vynořovaly a skákaly. Nezbývalo než nahodit. Jako první nástraha byl zig rig, na dvou a půl metrovém návazci. Druhá nástraha byla kulička Sea Foodu obalená pastou a jako třetí panáček Nutricu s plovkou Ananas. V moment, kdy se setmělo, se rozjel prut se zig rigem. Přítelkyně přiběhla k prutu, po záseku se prut jen ohnul, z jejího výrazu a ohnutého prutu jsem usoudil, že to není malá ryba. Nicméně než jsme stihli cokoliv udělat, ryba se rozjela a byla pryč. Tak jsme znovu nahodili zig rig směrem na bagr. Netrvalo dlouho a prut se znovu rozjel, zasekl jsem a prut se znovu jen ohnul, necítil jsem nic jiného než tíhu. Okamžitě jsem skočil do člunu a jel za rybou. Po dvou tempech pádly jsem si prut zapřel do třísel a nechal se rybou táhnout. Po chvíli, kdy jsem nevěděl, kdo vlastně koho zdolává, jsem se ocitl s člunem v těsné blízkosti bagru.

Nohou jsem se odrážel od bagru, abych neprodřel člun, a prut jsem měl až po naviják ponořený ve vodě tak, aby se vlasec nepřetrhl o bagr. Ryba snad ani nevěděla, že je na prutu, po nepřetržitém odvíjení to povolilo, stejně jako předtím, i teď jsem vytáhl celý návazec bez poškození. Zklamaný jsem se vrátil na břeh a šel spát. Zbytek výpravy ryby braly jen přes noc nebo nad ránem. Povedlo se nám chytit pár krásných lysců. Nejtěžší lysec vážil 16 kg. Nicméně ostatní ryby ho doháněly svou krásou.

Autor: Tomáš Toman

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00