LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Lov amura v teplé vodě: účinné nástrahy na amury, které v létě nezklamou

Letní období patří k tomu nejlepšímu času pro chytání amurů. I při vysokých teplotách tato „stříbrná torpéda“ s chutí přijímají potravu. Na jaké nástrahy amury v letní vodě chytat? Tady jsou tipy!

Amur je vyhledávaným rybářským cílem mnoha rybářů. Není se čemu divit! Právě tenhle rybí druh totiž nabízí neuvěřitelný adrenalin při zdolávání. Amuři dokážou při souboji vyvinout obrovskou sílu, takže souboj s těmito rybami je opravdu velkým zážitkem. Na co amury v létě chytat? Co vyzkoušet některou z nástrah NUTRIGO, které jsou pro lov amurů jako dělané?

Blok souvisejících produktů

NUTRIGO Amur Spirulina Grass

Tohle je dokonalá nástraha na amury na těch vodách, které jsou zarostlé vodními rostlinami. Právě tady jsou amuři zvyklí vodní vegetaci sbírat, takže je vhodné je na takovou nástrahu také chytat.

Toto speciální NUTRIGO na amury je opravdu dokonalé. Uvnitř nástrahy totiž najdeme hned několik lákavých surovin, na které amuři spolehlivě reagují. Jedná se například o spirulinu (vodní řasa), která je přirozenou složkou rybí stravy. V této nástraze NUTRIGO je ale například i louh z vrbových lístků a květů.

Nástraha tak do vody vysílá pro amury neodolatelné potravní signály. Aby byl účinek lákavé tekutiny uvnitř NUTRIGO ještě lepší, je dobré do nástrahy udělat několik dírek – buďto jehlou na boilies nebo vrtáčkem. Nebojte se, že by tekutina vytekla jako z PET láhve – to opravdu nehrozí, protože se jedná o hutnější roztok!

Zkušení rybáři pak toto NUTRIGO na amury vylepšují samotnými rostlinami. Ke kuličce lze připevnit třeba vrbové lístky. Ty jednak pomohou vytvořit nepřehlédnutelné zelené sousto, zároveň ale přispívají k atraktivnímu chování ve vodě, kdy se nástraha nadnáší. Tohle prostě amur nenechá ležet!

 

NUTRIGO Amur Mirabel Juice

Chytáte amury spíše na slaďounké ovoce? To by vás spíše mohlo zajímat toto sladké NUTRIGO na amury, které je plné výrazně vonící tekutiny. Tato nástraha je ideální například tam, kde na březích rostou ovocné stromy.

V tomto druhu NUTRIGO je schovaný sladký „poklad“. Výrobci se totiž povedlo dovnitř nástrahy napasovat fermentovanou marmeládu z mirabelek, švestek, plumek a višní. Výsledek je fantastický! Nástraha tak vydává neodolatelně sladké potravní signály, na které ryby s velkou chutí reagují.

Zase: aby nástraha vydávala ještě silnější vůni, je důležité NUTRIGO (ideálně) několikrát propíchnout. Rybáři pak k nástraze s velkou oblibou přidávají také kusy ovoce. Typicky pak k NUTRIGO napíchnou kus třešně, višně, mirabelky nebo švestky. Tohle je nástraha, ze které se amuři „můžou zbláznit“.

Jestli jste fanoušky spíše sladkých nástrah na amury, pak se určitě podívejte na toto NUTRIGO. Jedná se o nástrahu s nádherně silnou ovocnou vůní, která při letním lovu amurů rozhodně nezklame.

 

NUTRIGO Amur Herb Nectar

A pokud chytáte poblíž rozkvetlých luk, ze kterých vítr odnáší voňavé kvítí přímo do vody, pak je tady pro vás tento třetí druh nástrahy NUTRIGO na amury. Nástraha je také vhodná například poblíž lesů, ze kterých padá pyl přímo do vody.

Tento třetí druh nástrahy NUTRIGO má z našeho pohledu velmi zajímavou vůni. Ta je dána tím, že uvnitř kuličky je luční nektar. Ten má specifickou vůni, která skvěle funguje i na velké a zkušené amury, kteří viděli už „ledacos“.

K úspěšnosti nástrahy pak přispívá také výraznější zbarvení, které jde dobře vidět jak na zarostlém, tak zaneseném dně. Takže rybář má jistotu, že se tahle nástraha na lovném místě neztratí.

Rybář pak může k nástraze přidat i kus plovoucí nástrahy, aby vtvořil vyvážené sousto, které se bude ve vodě vznášet. Tohle funguje!

Blok souvisejících produktů
Autor: Tým LK Baits

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00