LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Jaro

Jaro je pro mě pravděpodobně tím nejlepším obdobím pro lov kaprů a snažím se využít každou chvilku, abych se dostal na ryby. Jak se jaro blíží, vyrážím na obhlídky jednotlivých míst, kde plánuji chytat, a to především u lokalit, kde hodlám lovit poprvé. Mnohé dnes můžeme zjistit na internetu a na sociálních sítích, a tak si mohu udělat představu o mnoha věcech. Nezahálím ani přípravou vybavení, třeba převíjením navijáků, navazováním návazců, montáží a doplňováním zásob krmení. Všechny tyto věci znamenají, že až vyrazím na ryby, budu připravený.

Jak se objevují první známky jara, prodlužuje se den, a tím začínají i mé toulky za kapry. Mám rád jaro u vody, je to moje nejoblíbenější období. Je to kouzelný čas, kdy se všechno začíná probouzet ze zimního spánku a mění se doslova před očima. Jak se prodlužuje denní světlo, začínají vyrážet výhonky, rostliny a stromy začínají růst, zatímco ptáci a ostatní zvířata se probouzejí a pomýšlejí na potomstvo. Často při tom můžeme být svědky krásných námluv, když se snaží předvádět jeden před druhým. A my, rybáři, jsme šťastní, když můžeme strávit každou chvilku v přírodě, spát venku a vstávat do těch neuvěřitelných východů slunce. Kapři se začnou probouzet, a v tomto čase můžeme pozorovat, jak se čistí od zimních parazitů tím, že skáčou na hladině. Při stoupající teplotě vody se kapři začnou připravovat na tření a díky tomu se dají ulovit lépe než v jiných obdobích, proto jsem v tuto dobu u vody co nejčastěji, neboť je šance na ulovení velkého kapra nejvyšší.

V toto období chytán převážně na plovoucí Fluoro boilies, kdy toto boilies prezentuji na montáži Hinge Stiff Rig, nebo montáž Chod Rig. Výrazná barva má upoutat pozornost a pro ryby se stane dostatečně atraktivní, aby ji nasály, a já tak dosáhl záběru. K montáži používám PVA punčochu. S oblibou používám předem punčochu připravenou na kmenovém návazci, takže mohu vždy lehce nahodit za každou rybou, která se ukáže. Obsah PVA tvoří především mix atraktivních prvků tak akorát, aby přilákal rybu k záběru. Další výhody PVA punčochy spočívají v tom, že ji může nahodit téměř kamkoli a můžete si být jisti, že vaše nástraha i montáž jsou prezentovány s co největší přesností.Osobně jsem se vždy domníval, že zůstat mobilním na jaře dobře funguje a příležitost přichází s lovem jen pro jeden záběr na daném místě. Díky přesouvání na lehko a neustálému zkoumání hladiny se můžu lehce přesunout za jakoukoli spatřenou rybou a pak už je to pouze věc několika osvědčených montáží na těch správných místech, která snad přinesou ten správný úspěch. Pokud se hodně pohybuji okolo vody, chci co nejvíce zachovat klid.

Několik produktů, které používám a věřím jim, převyšují ty ostatní, takže se o několik z nich s vámi podělím. Volbou pro kmenový vlasec je monofil Camo Soft Steel – Light Camo od značky Fox, ten splňuje naprosto vše. Jako šokový vlasec používám vlasec Edges Soft Tapered Leader – 12-30 lb, 0.33-0.50 mm. Je extrémně pevný a odolný vůči oděru, nahazuje se s ním neuvěřitelně dobře, ale potápí se jako kámen. Navíc splývá se dnem.

Kvalitními nástrahami jsou následující výrobky, díky nimž se nemusíte o nic starat a můžete se soustředit na samotné rybaření. Já osobně důvěřuji značce LK Baits, tyto nástrahy mi nachytaly ryby v každé lokalitě, kamkoli jsem je vzal, moje důvěra v ně je obrovská. S nimi se nemusím obávat toho, zda ryby budou nástrahu přijímat či nikoli. Letošní jaro jsem vedle osvědčených pop up boiliesu nastražil i novinku pro letošní rok, a to boilies pod názvem Nutrigo. Struktura tohoto boiliesu mne natolik nadchla, že jsem nemohl odolat a boilies prezentoval už při prvních vycházkách k vodě.

Mou nejdůležitější radou pro jaro je zůstat mobilní a používat oči. Ryby se budou probouzet a díky tomu budou patrné známky jejich přítomnosti. Také asi nebudou připraveny na velké množství návnad, ale určitě se spíše spletou na nástrahu pečlivě umístěnou na to pravé místo. Tyto místa podle mne jsou mělčiny nebo zlomy a plošiny, které se snadněji prohřívají a kapři do těchto mělčích oblastí najíždějí. Příbřežní okrajové oblasti prohřáté sluncem jsou taktéž velmi dobrým místem, na které se vyplatí během jara zaměřit. 

Přeji všem do letošní sezony hodně úspěchů a hlavně příjemně strávených chvil u vody.

Za team LK Baits a Fox international Jarda Hruška

Blok souvisejících produktů
Autor: Jarda Hruška

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00