LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Jaro a Spice Shrimp

Ahoj LKáčka,

máme tu jaro v plném proudu, které je za mě nejkrásnějším a nejlepším obdobím pro lov kaprů. Voda se otepluje, příroda se probouzí ze zimního spánku a kapři začínají vyrážet za potravou. 

Letošní jarní lov kaprů jsem se rozhodl začít se svou oblíbenou kuličkou z řady Euro Economic, a to s boiliem Spice Shrimp. Mám za sebou tři krátké jarní vycházky, jen po několika málo hodinách. I přesto, že je času stále málo, snažím se „utrhnout“ k vodě alespoň na chvíli. Krásné a slunečné jarní dny je třeba využít naplno.

Na těchto vycházkách jsem požíval jednoduché montáže ze šňůrky Gladiator a háčku Super Kurv velikosti 8. Svá místa jsem nijak předem nerozkrmoval, pouze jsem přidával malé PVA s peletkami Spice Shrimp 4mm a jako nástrahu jsem volil Fresh boilies 18mm. Všechny tři vycházky jsem se držel stejné taktiky, pouze jsem měnil lovná místa.

První vycházka byla spíše o poznání a získání důležitých postřehů, kde se ryba nachází a zda přijímá potravu. Montáže jsem poslal těsně k protějšímu břehu, do hloubky kolem půl metru, sedl jsem si a pozoroval aktivitu ryb. Po pár minutách od nahození se rozeznívá můj hlásič, první kapr je po krátkém boji v podložce, krásný řádek. Kapra pouštím a než stihnu nahodit, rozjíždí se i můj druhý prut, na jehož konci je krásný šupináč. Další jízda přichází zhruba po hodině, ale bohužel se mi ryba pár metrů před podběrákem vyřezává. Poté už chytám pouze pár menších kapříků.

Druhá vycházka, na novém místě, pro mne byla velikou lekcí. Ryby jsem měl přesně nad montážemi, ale žádná předloženou dobrotu nesezobla. Měl jsem dostatek času pozorovat hladinu a vybrat si místo na další vycházku. Pozorováním aktivity ryb jsem získal spoustu cenných informací, které jsem se rozhodl na další vycházce využít.

Třetí a poslední ze série vycházek pro mne byla už takovým lovem na jistotu, alespoň tak jsem to cítil. Dorazil jsem k vodě na další místo, vše vybalil a po krátké chvilce už montáže ležely na předem vytipovaném místě. Netrvalo dlouho a po chvilce podebírám menšího lysce. Přichází série menších ryb, které vyprošťuji rovnou ve vodě. Nastražuji čerstvou freshku Spice Shrimpu, přidávám malé PVA a montáž je kousek dál za místem, kam jsem do teď nahazoval. Po zhruba hodině a půl přichází opatrný záběr, pomalá, klidná jízda. V tom zvedám prut a na druhé straně cítím slušný odpor. „Tohle je on, to je král této vody, tím jsem si jistý,“ říkám si. Po bojovném výkonu jak na břehu, tak ve vodě vítězím a kapra podebírám. „Joo je to on!“ vykřikuji a kochám se krásou tohoto krásně stavěného šupináče. Rychlá fotka, ošetření ranky po háčku a zpět do svého bydliště. Mám obrovskou radost. Doufám, že se s touto rybou ještě někdy potkám.

Za LK Boys Tomáš Koubek

Autor: Tomáš Koubek

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00