LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Dovolená na Orlíku

Prázdniny jsou v plném proudu, a tak vyrážím s celou rodinou na týdenní dovolenou na Orlík. Vyhlídky ale nejsou bůhvíjaké. Panuje dlouhodobé bezvětří, většina míst je obsazena.

Kaprům dvakrát neprospívají ani hrázného prudké výkyvy vodní hladiny. Zkrátka a jednoduše, na pořádnou rybu si v našem úseku nikdo měsíc nesáhl. Rozhodl jsem se proto krmit menším množstvím boiliesu, zato ale kvalitního. Pro začátek jsem rozkrmil na 8 metrech. Na dně totiž byly drobné nerovnosti. Moje krmení se skládalo ze spařené řepky, vařené kukuřice a drceného i celého boiliesu přelitého All Amino Nutricem. Ryby na krmné místo na jely téměř okamžitě po prvním zákrmu. Zdálo se ale nemožné dostat jediný záběr. Během několika prvních dní jsem nezaznamenal žádný výskok kapra. Postupem času začínají všichni kapraři balit, až zůstane široko daleko jediný bivak, ten náš. Zůstávám tedy sám na 2km úseku. Je pátá noc, hustě prší a rapidně se ochladilo. O půlnoci konečně zazní tolik toužený zvuk příposlechu doprovázený rachtáním brzdy navijáku. Je tam! A není malý. Nezbývá než se za ním vydat na loď. Po dvaceti minutách zdolávání se v síti podběráku otočil nádherný šupináč něco přes 80cm. Těch pět probdělých nocí se vyplatilo. Únava je ta tam. Kapr zabral na Compotovou plovku 5cm nade dnem. Asi hodinu poté přichází další záběr, tentokrát jen opatrný padák. Po urputném souboji zdolávám nádherného lysce. Paráda. Opět zabodoval Compot. Druhý prut zatím mlčí. Nad ránem mě budí plynulá jízda. Má ji na svědomí dlouhý říční šupík. Tentokrát zabodovala Wild Strawberry. S denním světlem záběry ale ustávají. To znamená jediné. Přezbrojit na zig. Nakonec jsem zvolil čtyřmetrový návazec. Moje nástraha tedy bude v prostředku vodního sloupce. Jako nástrahu jsem tentokrát zvolil plovku příchutě Wild Strawberry/Carp Secret. Brzy se ukázalo, že to byla dobrá volba. Přichází padák, který však přešel v pomalou jízdu. Kapr si to nekompromisně namířil do zatopeného baráku. Otočit velkého kapra s 0,28mm fluorocarbonem a háčkem č. 8 vyžaduje velké úsilí. Vše ale končí dobře. Po půlhodinovém boji odpočívá v podběráku nádherný lysec. Byl jsem v sedmém nebi. Když ze sebe vydáte maximum a ono to vyjde, musíte být neskutečně šťastní. Všechny tyto ryby byly totiž velmi těžko vydřené. Všem slušným rybářům přeji něco podobného. Tak ať to jezdí.

Matěj Kabrt

article img

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00