LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Co se skrývá v pytlíku? Canal / Kanaal

Tento modrý pytlík, na němž je nápadný motiv cejna, si zaslouží uvést tím, že autorem této receptury byl samotný Marcel Van Den Eynde, který jej vyvinul s přesným záměrem vytvořit krmení do jistých podmínek lovu. Na čas bylo toto krmení ze sortimentu firmy MVDE vyřazeno, avšak roku 2018 se do katalogu vrátilo. Co se tedy skrývá v tomto pytlíku?

Krmení CANAL, tedy „kanál“, je určeno do podmínek hlubokých, mírně tekoucích až stojatých vod. Těmto předpokladům naprosto odpovídá a v následujících řádcích vysvětlím proč.

Surovinami pro výrobu tohoto krmení jsou zejména komponenty jako jemně mletá kukuřice, mleté konopí a chlebové komponenty. Velmi drobné kousky kukuřice a konopí můžeme okem jednoduše rozeznat.

Jelikož tato směs není barvená, má barvu komponentů. Barva směsi je tedy velice světlá, připomínající barvu světlého pečiva.

Po stránce vůně či aroma není krmení nijak zvlášť výrazné. Má přírodní nasládlou vůni odpovídající obsaženým komponentům. Hlavní zbraň této směsi je však jinde, a sice v její struktuře!

Směs má být určena na hluboké, pomalu tekoucí vody. Těmto specifikacím odpovídá díky své velmi jemné struktuře a správně vybraným komponentům. Díky jemné struktuře velmi dobře saje vodu a následně se stává velmi těžkou, takže rychle klesá na dno do velkých hloubek. Na dně má díky vysokému podílu jemných částic tendenci vytvářet obláčky lákající ryby snad všech velikostí. Díky svému složení není zvlášť lepivá a na dně se tedy z krmítka vyplavuje rychle, bez přičinění proudu.

Díky všem výše zmíněným vlastnostem považuji tuto směs za dobrou základovou směs pro uvedené podmínky lovu, kterou lze dále nastavovat aromatičtějšími směsmi a komponenty z dílny MVDE.

 

TIP NA MÍCHÁNÍ:

Tento mix jsem používal na své poslední vycházce k jednomu labskému nadjezí a fungoval přesně, jak měl. Krmení vytvářelo mrak a na dně se z krmítka dobře vyplavovalo.

Jako druhou složku jsem použil ploticové krmení Super Champion Roach Black proto, protože směsi určené na plotice jsou z mého pohledu jedny z nejuniversálnějších vůbec. Získal jsem tedy velmi universální krmnou směs a skvěle si zachytal zejména cejny, cejnky, plotice a ukázal se i tloušť.

 

POZOR!

Jelikož je směs velmi jemná, potřebuje opravdu pečlivé vlhčení. Vlhčil bych ji minimálně na třikrát s odstupem alespoň 10 minut. Nebude-li směs správně a dostatečně navlhčena, začne se opravdu mnoho částic uvolňovat do sloupce a plavat. Tím přilákají drobné ryby a můžete se stát objetí útoku zástupů ouklejí.  

Pro úplně dokonalý výsledek doporučuji směs přesít přes síto. Těmto jemným směsím je důležité se pečlivě věnovat, aby správně vodu nasály.

 

Za tým MVDE Filip Vydra

Blok souvisejících produktů
Autor: Filip Vydra

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00