LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Candát na přívlač: nejlepší nástraha na candáty? Plovoucí guma je hitem

Lov candáta na přívlač je oblíbenou rybolovnou metodou. Není se čemu divit! Toto rybaření totiž nabízí celou řadu vzrušení a adrenalinu. Na co ale candáty při přívlači chytat? Zkuste tuhle nástrahu.

Při lovu candátů na přívlač se často stává, že dravec na nástrahu zaútočí při přerušení jejího vedení. Takže ve chvíli, kdy nástraha klesne kvůli zastavení navíjení s navijákem, tak candát „kouše“. Jak ale docílit toho, aby nástraha ihned nespadla na dno? Řešením je třeba plovoucí gumová nástraha Joco Shaker, která pomalu klesá vodním sloupcem…

 

Plovoucí gumová nástraha Joco Shaker

Tohle je hit posledních několika sezón. Právě tyto plovoucí gumové nástrahy od lotyšské firmy Lucky John nabízí hned několik zásadních předností, díky kterým se rybář může těšit na krásné úlovky candátů, ale i jiných dravců. Plovoucí gumové nástrahy Joco Shaker najdete na našem e-shopu.

Zásadní předností těchto gumových nástrah je to, že plavou. Takže ve chvíli, kdy rybář použije třeba lehčí jigovou hlavu, tak může počítat s mnohem delším propadem vodním sloupcem. A zase: to je extra důležité, protože právě při propadu candát na nástrahu tvrdě útočí. Ve chvíli, kdy pak nástraha padá sloupcem delší dobu, tak má dravec dostatek času na útok.

S tou „plovoucí vlastností“ souvisí ještě další výhoda: jedná se o to, že nástraha Joco Shaker se po vhození do vody „postaví“. Díky této svislé poloze je tak oblouček háčku v dokonalé poloze, která výrazně přispívá k přesnějšímu zaseknutí dravce. Navíc, na gumovou nástrahu ve vodorovné poloze se samotnému dravci mnohem snadněji útočí.

K tomu pak musíme ještě připočíst to, že při lovu s plovoucí nástrahou, která na dně „stojí“, nehrozí tak velké riziko uváznutí. Typicky pak mluvíme o lovu na přívlač na kamenitém dně. Zároveň se rybář může spolehnout, že guma jen tak nezapadne do nepořádku na dně. Takže dravec ji má pořád „na očích“.

 

Plovoucí gumy jsou k dostání v několika velikostech

Rybáři si gumové nástrahy Joco Shaker mohou vybrat v několika velikostech. Nejmenší velikost je dlouhá okolo 9 centimetrů (3,5 palce). Tato menší guma je vhodná jak na candáty, tak ale i na velké okouny, kteří na takto velké nástrahy s velkou chutí útočí.

Druhou možností jsou plovoucí gumové nástrahy Joco Shaker ve velikosti 11,4 centimetrů (4,5 palce). Tyto gumové nástrahy jsou pak jako dělané na odrostlejší generace candátů. A největší plovoucí gumy od lotyšské firmy Lucky John pak měří skoro 14 centimetrů (5,5 palce). Tyhle nástrahy jsou velmi vhodné i při lovu štik.

Rybáři si pak mohou vybrat z celé řady barevných provedení. Z našeho pohledu je extra zajímavá plovoucí guma v bílém provedení. Toto je nesmrtelná klasika, která spolehlivě funguje jak v čisté, tak přikalené vodě. Dalším hodně zajímavým zbarvením je ale například i oranžová. Ta jde skvěle vidět za (skoro) každých podmínek.

Tyto gumové nástrahy jsou vynikající i z toho pohledu, že mají zakončení ocásku ve tvaru kopýtka. Díky tomu tak tato nástraha ve vodním prostředí vydává opravdu silné vibrace i při hodně pomalém vedení. Rybář tak může s gumou jen slabě poskakovat, přitom si ale může být jistý, že nástraha bude dravce dráždit k útoku.

Vybavte se na nadcházející část rybářské sezóny, která je na přívlač nejlepší z celého roku. Plovoucí gumové nástrahy Joco Shaker nabízí vynikající vlastnosti, díky kterým si u vody zachytáte. Plovoucí gumy Joco Shaker najdete na našem e-shopu.

Blok souvisejících produktů
Autor: Tým Lucky John

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00