LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Berounka

Píše se rok 2018 a kamarád mě zve na bujaré oslavy svých narozenin do kempu Višňová na Berounce. Prý přijeď, dá se tam chytat a bude tam i kamarád, co chytá a pracuje pro nějaký rybářský časopis. Balím cajky, hlavně feeder a vyrážím s Umou směr Křivoklát a dál.

Cesta je dlouhá a klikatá, ale na jejím konci přijíždím do kempu v překrásné přírodě, až srdce plesá. Pozdravím kamarády, kteří už mají něco vypito, dám uvítací drink, ale mé kroky okamžitě vedou k řece, která se zde klikatí a má šířku zhruba 60-70m. Voda teče poměrně rychle a já jen v úžasu zírám na tu krásnou přírodu. Stavím bivak, stmívá se a já zkouším na večer nahodit na kapra.

Nicméně není to pro kapry asi nejvhodnější úsek, je to tu docela rychlé a do půlnoci jsem bez záběru. Večer si zhruba 30m vedle mne sedá rybář, se kterým se dávám do řeči, a není to nikdo jiný než Radek Filip, známý rybář. Večer tedy v poklidu pokec, kapři neberou, a o půlnoci to balíme a jdeme k ohni, kde probíhá divočina. 

Ráno kolem 4 se rozednívá, a já si připadám jak v jihoamerické džungli. Ptáci začínají řvát a já rychtuju feederové pruty Drennan Acolyte k náhozu. Tyto klacky jsou prostě top a nedám na ně dopustit. Do krmítka jdou měkčené IQ peletky pro feeder a taky turbo od Marcel van Eynde. Pod krmítkem jsem měl návazec od Drennanu s háčkem bez protihrotu a pod háčkem na vlásku gumičku, do které jsem dával různé peletky z dílny LK Baits, například Gummy Gum a taky Soft Pellet Dumbels různých příchutí. Naproti mně byl ve 3/4 řeky malý ostrůvek, před kterým bylo hned koryto a hloubka cca 2,5-3m. Mé nástrahy lítaly cca 2m před tento ostrov, k čemuž jsem používal klip na navijáku. Z těchto míst jsem dělal pravidelné záběry, a to hlavně ostroretky, sem tam plotice a dokonce podoustev. Ryby spolupracovaly nádherně, a tak jsem si parádně zachytal. Během víkendu jsem chytil cca 15 ostroretek a 5ks dalších ryb z této tůně. Děcka se taky hezky pobavila a nechal jsem je i nějakou rybku vytáhnout :) Bylo hezké pozorovat, jak je to baví.

Radek chytal pode mnou a ryby mu na červy také šly dobře. Skóre jsme měli podobné, ale mě se dařily v průměru větší kousky. Byl to krásný víkend u vody a já poprvé v životě chytal výš na Berounce a hodně jsem si to užil. Feeder program od LK Baits jsem loni používal často a maximální spokojenost. Prakticky všude jen úspěchy.

Petrův zdar.

Martin Kutenič

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00