LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Výpravy na zapomenutou pískovnu

Zdravím Lkáčka, jak už to bývá zvykem, jednou za rok se společně s přáteli vypravíme na jednu zapomenutou pískovnu blízko mého domova. Na této pískovně není skoro žádný rybářský tlak.

Na výpravu se těším celý rok, nejde zde jen o ryby, ale také o to, že se vidíme s přáteli. Jelikož mám pískovnu kousek od domu, mám možnost si místo předkrmit. Většinou předkrmuji týden předem aby si ryby zvykly na krmení. Letos zkouším k předkrmení hlavně boilie mix Jahody a Mušle a k tomu přidávám kukuřici a kukuřičné pelety. Chci mezi sebou porovnat mou oblíbenou Jahodu a Mušli. Po pár dnech krmení jdeme k vodě, jsem zvědavý, co se dnes povede. Sice to bude jen rychlovka na 6 hodin u vody, ale to mi vůbec nevadí. Po příchodu k vodě zkouším dát na jeden prut Jahodu a na druhý prut dávám Mušli, obojí je pořádně nadipováné a přidána PVA punčocha s rozdrceným boilie.

Kolem každé montáže dokobruji pár kuliček. Se setměním se začínají ukazovat kapříci, všichni na krajích krmného místa. Těsně před půlnocí mám jízdu. Cítím pěkný odpor a hned na začátku si ryba bere metry vlasce. Dojede až ke druhé straně, naštěstí jí pomalu dochází síly a kapra mi po chvíli kamarád úspěšně podebírá. Je to krásný říční šupík, udělám si fotku a kapr jde zaslouženě zpět a doufám, že se zase brzy potkáme. Po puštění kapra balíme věci a jdeme domů. Za dva dny jsem tu zas. Dnes to nebude na dlouho, protože kamarádi musí ráno na brigádu. Dnes je to však úplně jiné rybaření, každou chvilku mám záběr od ryb, které nejsou příliš velké. Bohužel už musíme jít, ne každý má prázdniny jako já. Konečně je pátek, dnes je výprava naplánovaná na celou noc.

Dnes tu budou další dva kamarádi, kteří chytají ryby, tak jsem zvědavý, co se nám ve třech povede. Po nahození to začíná hned brát. Nejsou to velké ryby, ale první kamarádova ryba z nové vody ho příjemně potěšila. Za noc se nám podařilo chytit celkem 6 kaprů a pár pěkných cejnů. Po sedmé ráno mám opět jízdu. Ryba je zase bojovná, jako jsou na této vodě všechny, nedává mi nic zadarmo. Po vylovení se mi tato ryba zdá povědomá. Ano, je to ten kapr z první vycházky, a dokonce vzal i to samé – lesní jahodu! To se mi ještě nestalo, abych během jednoho týdne chytil toho samého kapra, a ještě na stejnou kuličku! Tady je zřejmý důkaz o kvalitě tohoto boilie. Hodnocení těchto výprav, na Mušli mi přišlo 5 kaprů a pak spousta pěkných cejnů, ovšem na lesní jahodu přišel jen jeden kapr, ale za to ten největší, a hned dvakrát. Na těchto výpravách nešlo jen o ryby, ale i o to vidět se s přáteli. Na to bychom neměli zapomínat, rybařina není vždy jen o velkých rybách, ale je také o tom si užít chvíle u vody a nabrat energii do běžného života.

Autor: Zdeněk Chaloupka

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00