LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Velikonoce u vody

Ahoj LKáčka. Tak jako každý rok trávím Velikonoce u vody, rozhodl jsem se, že ani letos tomu nebude jinak. Společně se svým kolegou, kamarádem a hlavně rybářským parťákem Pavlem jsme přemýšleli, kam vyrazit na velikonoční rybačku. Celkem rychle jsme se shodli, že už konečně navštívíme jednu krásnou devíti hektarovou vodu, na kterou se chystáme hrozně dlouho, která leží v malebné přírodě zhruba 40 kilometrů od našeho bydliště. V týdnu jsem se na tuto vodu jel podívat a vytipovat si místo, kde Velikonoce strávíme. Procházel jsem kolem rybníku, povídal si s místními rybáři a získával informace. Asi nejcennější pro mě byla informace, že kdysi tady nachytali rybáři na boilies Caviar/Fruits. Tohle byl ten správný odraz.

Byla sobota ráno a vyrazili jsme do Plzně dokoupit pár nezbytných věcí na ryby. Rozhodl jsem se, že na rozjezd použiju pod háček boilie Spice Shrimp, které mi letos neuvěřitelně šlape, a na druhý prut novinku pro letošní rok, boilie Peperin, a místa trošku rozkrmím boiliesem Spice Shrimp, které používám jako podklad ke všem boiliesům. Samozřejmě jsem byl vybaven i boiliem z řady Duo X-tra Sea Food/Compot NHDC. Vše jsme měli dokoupeno a vyrazili jsme z Plzně domů dobalit věci a šup k vodě. Kolem 15. hodiny jsme dorazili k vodě. Naše vytipované místo bylo volné, což pro nás bylo skvělé. Začali jsme vybalovat, připravovat a po pár minutách jsme posílali montáže do vody. Na rozjezd jsem zvolil Spice Shrimp a Peperin, i přes to, že jsem věděl, co zde rybářům fungovalo. Věděl jsem, že správný čas pro boilies Sea Food/Compot NHDC teprve přijde.

Zhruba po 10 hodinách podebírám první svou ulovenou rybu na této vodě na boilies Peperin, krásného lysce. Rychlá fotka, nahodit a honem do teplého spacáku. Po hodině dostávám další jízdu, ale po pár minutách o rybu přicházím. No nic, zase nahazuji a zalézám do spacáku. Bylo před šestou hodinou ranní, povídali jsme si s Pavlem o dalším plánu lovu, když v tom se rozjíždí druhý prut se Shrimpem a vyhání nás z tepla spacáků do mrazivého rána. Krásný kapr končí po chvilce v podběráku. Parádní ráno. Takhle by to šlo.

Spice Shrimp měním za Sea Food/Compot NHDC a nahazuji. Trefa do černého byla tato volba. Celé ráno a dopoledne mi chodí záběry pouze na tuto kuličku zhruba v hodinových intervalech. Po poledni ale intenzita záběrů upadá, ještě zhruba kolem 16. hodiny přichází záběr a poté už nic. Pomalu přichází večer a já připravuji návnady a nástrahy na noc. Těsně před setměním měním nástrahy, přehazuji a dokrmuji pár kuliček Spice Shrimpu zalitých All Amino Nutricem na každé místo. Po 23. hodině přichází záběr na Peperin, bojovná ryba, která se nevzdává, ale po pár minutách tvrdého souboje a bojovných výpadů končí ryba v podběráku. Největší ryba této výpravy, krásný dlouhý šupináč. Do rána už se nic neděje a my máme možnost se trochu prospat. Vstáváme do studeného rána, vaříme kávu a vychutnáváme si poslední ráno na této vodě. Bohužel do konce už žádný záběr nepřichází. Začínáme balit a chystáme se k odjezdu domů. Bylo to luxusnější, než jsme oba čekali, a určitě se sem ještě letos vydáme. Tak zase někdy od vody…

Za LK Boys Tomáš Koubek

Autor: Tomáš Koubek

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00