LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

První vyvážka

Zdravím příznivce LK Baits.

Rok se s rokem sešel a já se spolu s rodinou vracím na místo, kde to všechno začalo. Na místo, kde jsem začal rybařit. Na místo zvané Pálava. 

Píše se den 8.6.2019 a já plný odhodlání udělat pro kapry cokoliv skládám věci do auta. Vyrážíme směr Pálava! Po ¾ hodiny v autě se před námi objevují Pálavské vrchy a mohutná vodní plocha, která ve mně vzbuzuje obrovský respekt. Sice naše kroky nevedou ani k jedné obří nádrži, ale i tak si myslím, že bychom mohli chytnout něco většího. Budeme chytat na vedlejší laguně Dyje 7 s podobným názvem Dyje 7B. Tato výprava je pro nás zvláštní. Zvláštní tím, že s sebou poprvé vezeme člun. Konečně můžu svou nástrahu vyvést tam, kam bych ji z náhozu rozhodně nedostal.

Po postavení tábořiště jsme vyrazili na vodu zmapovat pár míst, která se nám zamlouvala. Nakonec jsme se rozhodli pro místo ve vzdálenosti 200 m. Rozkrmili jsme peletami a boiliesem a vrátili se zpět ke stanům. Nevýhodou této laguny je doba povolená k rybaření, ale je to tu kvůli „koupačům“. A stanovat na místě, kde bychom mohli lovit normálně nemůžeme kvůli rodině a příbuzným. Takže budeme lovit od 20:00 do 24:00 a poté ráno od 04:00 do 08:00.

Kolem 19. hodiny jsme se konečně dostali k prutům. Na svůj prut připravuji Chilli Squid. Je to tu! Společně s taťkou sedáme do člunu a vyrážíme k předkrmenému místu. Prut pokládám do stojanu. Teď už jen počkat na první kontakt s rybou.

První noc bez jakéhokoliv náznaku ryby. Snažím se změnit montáž, ale dostává se mi stejného výsledku. Třetí den jsme se rozhodli změnit místo. Další pěkné místo jsem si našel zhruba 300 m od břehu a okamžitě rozkrmil boilies s příchutí Compot NHDC. Nastal večer a my stále bez záběru. 23:00 se přeci jen roztočila taťkova cívka. Po úspěšném zdolání se vracíme s 60 centimetrovým sumcem. Není to sice kapr, ale aspoň nějaká ryba. Čtvrtý den ráno se taťkův prut znovu ozval a já mu mohl podebrat kapra. Při vážení jsme byli překvapeni. Kapr měl pouze 8 kilogramů, ale i tak je to pro nás hodně cenná ryba. Tahle ryba stačila k tomu, abych nabral novou krev do žil. V pátek ráno začíná vydatná bouřka a my tudíž necháváme pruty ve vodě. Kolem 15:00 se počasí lepší a já se mohu radovat z mého prvního kapra z vyvážky. Má rovných 6 kilogramů. Není to bůh ví jaký obr, ale jsem za něj rád. Nastává poslední noc. Pruty leží ve vodě a slyšet jdou jen vlny. 22:00. Pip, Pip, Píííp. K rybě jedu plný adrenalinu a nadšení. Už jsem čekal, jak se mi před člunem objeví kapr. Jenže, čím blíž jsem byl k rybě, tím víc jsem věděl, že je to sumec. Sumec kolem 90 centimetrů. Super, je to můj první sumec. Zachutnal mu Compot NHDC. Rád bych vyvezl, ale vlny s větrem mi to nedovolují.

Tak a to byla moje první vyvážka. Mnoho jsem se naučil. Jsem spokojený, nevytáhl jsem žádného obra, jenže žádný učený z nebe nespadl a já nejsem výjimkou. Příště to bude třeba lepší.

Vojtěch Kunc

Autor: Vojtěch Kunc

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00