LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Příprava na závody

Zdravím všechny příznivce LK Baits.

Tentokrát jsem se vydal na revír jménem Jaroslav. Rybník Jaroslav je u Moravského Berouna, má 3 ha a vydal jsem se sem z důvodu přípravy na R-Spekt Junior Cup 2019. Chtěli jsme si s taťkou zjistit, jak to zde vypadá a na co tu ryby berou.

S sebou jsme měli čtyři příchutě, které jsme chtěli otestovat – Nutric AcidCompot NHDCRecord Corn a nový Peperin. Do vody letěly hned všechny příchutě a nastalo čekání. Po chvilce se mi rozjel prut s Nutric Acid a na břehu byl kapr okolo 3 kg. A po chvilce zas další kapr, ale tentokrát na Record Corn. Takhle to šlo po kaprech 3 kg až do půlnoci. Po půlnoci si taťka mohl odpočinout a já až do 03:00 tahal jednoho kapra za druhým. Po 03:00 jsem si mohl konečně odpočinout, až do 05:00, kdy přišel další kapr okolo 4kg. Zase jsem zalezl do spacáku a jen co jsem přivřel oči, uslyšel jsem jen píp, píp, píííp. Tak zase ven ze spacáku a vytáhnout kapříka. Vše v noci nám zabralo na Peperin. Ráno místo snídaně dalších několik kapříků, ale ten větší ne a ne přijít. Během mého čekání na velkou rybu se taťka pobavil s majitelem revíru a zjistil, že velké ryby jsou schovány vzadu a mi jsme uprostřed, tak snad na závodech vyberu flek vzadu. No den šel dál a moje signalizátory od rána utichly, zato taťkovy začaly pípat. Tahal jednu rybu za druhou na Fish Activ Record Corn s PVA punčochou s 4 mm peletami Record Corn a ještě vše namočené ve Stimul-L Record Corn a poprášené Stimul-P Record Corn. Po obědě začal silně foukat vítr a my mysleli, že už nic nepřijde. V 15:00 to začalo. Záběr za záběrem, že jsme nestíhali obsluhovat a nahazovat. Vše jen na Peperin v pastě Peperin s PVA punčochou s 4 mm peletami Peperin. Po hodině téhle divočiny začaly záběry pomalu přestávat a já se rozhodl, že jeden prut stáhnu a přehodím jej. Po chvilce stahování jsem ucítil takovou slabou ránu do prutu, ale když jsem zabral, nic jsem necítil. V klidu jsem dál stahoval a u břehu jsem zjistil, že mám na prutu malou štiku. Zachutnal jí Peperin, zubatici jedné. Tak jsem pořídil foto a poslal ji dál prohánět místní drobotinu. Nastal čas se sbalit. Samozřejmě pomalu. Nejdřív bivak, pak vybavení s návnadami a nakonec pruty. Tato výprava byla velmi užitečná. Zjistili jsme, jak to tu chodí, kdy zhruba ryby berou a na co, jaký je nejlepší flek a jak se máme připravit. Celkově jsme nachytali něco kolem 90 kg ryb na 4 pruty a jednoznačně výhercem se stal Peperin. Chytal v noci i ve dne a byla na něj ulovena naše největší ryba, která měla kolem 7kg. Sice jsme nechytli dvacku, ale i tak jsem rád za tuto výpravu a těším se na závody. Ať vám berou!

Vojtěch Kunc

Autor: Vojtěch Kunc

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00