LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Poslední výprava sezóny I.

Ahojky kamarádi. Od 26. do 29. prosince jsem podstoupil svojí poslední výpravu tohoto roku, a díky počasí jsem vůbec nevěděl, co mě čeká. Výpravu jsme měli naplánovanou už měsíc dopředu. 26. ráno jsem se strýcem naskládal věci do auta, přikurtovali jsme člun na vlek, dopili jsme kávu a pomalu vyrazili. Po cestě jsme hodili zastávku na kávu a lehké občerstvení.

Jeli jsme na jednu pískovnu, o které jsem věděl, že poslední dobou vydává svoje poklady. Po příjezdu na místo jsem vůbec nevěděl, co mě čeká. V rámci složitosti vody, jsme se strýcem vyrazili na člunu projet si vodu s deeprem, abychom věděli, co a jak. Našel jsem si jeden dolík, který šel ze 3 metrů do 4,7 metru. Řekl jsem si, že v té hraně toho dolíku to bude ono. Takže nahoru, nad ten dolík jsem si dal bojku a Standa si položil bojku tam, kde mu přišlo dobré, a jeli jsme na břeh. Na břehu jsem si přichystal krmení. Moje krmení se skládalo z pšenice, kterou jsem měl namočenou a uvařenou doma na kaši, do toho jsem si nakrájel boilies na půlky a čtvrtky a ještě jsem do toho dal pelety Corn a přelil to boostrem Wild Strawberry. Sednul jsem na člun a jel nakrmit k bójce. Po příjezdu k bójce jsem tam naházel cca kilo a půl krmení. Po příjezdu na břeh jsem si šel přichystat pruty a návazce. Na jeden prut jsem dal půlku těžké kuličky Wild Strawberry a na to jsem dal půlku pop up stejné příchutě, obalil to pastou a k tomu jsem přidal jedno PVA peletek Corn přelité boostrem Wild Strawberry. Na druhý prut jsem zvolil boilies z řady Euro Economic, a to G-8 Pineapple, zase jsem udělal půl těžké kuličky a půlku popky a obalil to pastou, která je teď ve studené vodě hodně účinná. Šel jsem to zavézt, montáže jsem se snažil umísťovat s velikou přesností do svahu hrany na dně. Po cestě jsem pokládal 3-4 Back Leady a pak jsem ještě jeden dával na konci u prutu kvůli motoru, abych si zbytečně nenamotal vlasec do motoru, až vystřelím za záběrem na člunu. Bylo zavezeno, tak jsem si v klidu mohl postavit bivak a jít si rozdělat svůj nový spací pytel Giants Fishing Sleeping Bag 5 Season Maxi. Udělal jsem si návazce na další převezení. To se ale nekonalo. Byl jsem poměrně unavený, a tak jsem si šel lehnout. Spal jsem až do prvního záběru. Rychlostí blesku jsem vyrazil na vodu za rybou, ale bohužel mě to přebrousila o kameny na dně. Takže jsem dojel na břeh a zvolil jsem úplně stejnou nástrahu, a to Wild Strawberry a znova jsem to tam vezl. Po zavezení jsem přemýšlel, kdo ví, jak velká ryba to mohla být, ale to asi zná každý rybář. Bylo to zase na svém místě, zpět po cestě pokládám Back Leady. Na chvíli za mnou přijel kolega na kus řeči, takže jsme si dali dobrou kávu, probrali nějaké plány na příští rok, a pak jsem se šel věnovat svému chystání krmení na večer, abych před tmou ještě jel dokrmit. Potom jsem si v klidu sedl a koukal na film, nebylo úplně co dělat. Najednou se začalo stmívat, tak jsem si dal kyblík s krmením do člunu a jel nakrmit k bójce. Rozházel jsem krmení do prostoru a jel zpátky na břeh. Druhý záběr přišel kolem osmé hodiny večer. Vyjel jsem na člunu za rybou, přijel nad ní, a věděl jsem, že tahle ryba bude stát za to… Pokračování ve druhé části.

Autor: Jiří Rambousek

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00