Košík: 0 Kč
0

NA REVÍRU, KDE BOILIES NECHYTÁ

Jelikož jsem členka rybářského kroužku, tak jako každý rok jsem se zúčastnila závěrečného stanování na rybníce, kde kapři nejsou zvyklí přijímat boilies, to pro mě byla další výzva.

Proběhlo také závěrečné vyhlášení celoroční vědomostní soutěže, kde jsem se umístila na krásném prvním místě, to mi udělalo ohromnou radost a pohár jsem si hrdě vystavila. Nejprve bych ráda podotkla, že jelikož kroužek začíná až v září, nevěnovala jsem se přípravě ani chytání tak aktivně jako vždy. Z velké části jsem se také věnovala mým přátelům. Tudíž výsledky nebyly takové, jaké by mohli být, kdybych se na 100% věnovala jen samotnému chytání.

Kdybych se zaměřila přímo na aktivní lov kaprů v rybníce, kde ryby raději smlsnou nějakého toho červíka nebo kukuřici, vyžadovalo by to mnohem větší přípravu. Tu by zahrnovalo především předkrmování. Nejlepší volba je najít klidnější místo, už kvůli rybářskému nátlaku. Tam bych obden přihodila asi deset kvalitních, atraktivních kuliček. Ryby si vždy vyberou, co jim chutná více, a zvyknou si. Není potřeba naházet tam 10kg méně kvalitního boilies, ráda se řídím pravidlem – méně kvantity, více kvality = více úspěchu. V ten osudový den prvního nahození bych zvolila výraznou, atraktivní kuličku, která je dipovaná nebo obalená v těstě pro rychlejší odezvu od kaprů. Do PVA pytlíku nebo jiným způsobem bych k háčku přidala pár napůleného boilies, kterými jsem předkrmovala.

Teď bych vám ale ráda napsala o té menší výpravě s rybářským kroužkem. Začalo to následovně, připravila jsem si věci a přemýšlela, na jakou nástrahu se zaměřím. Přesto, že je červen, bylo hodně chladné počasí, takže na tričko to rozhodně nebylo a prsty dost mrzly, s tím jsem ale počítala, a proto jsem si předešlou noc raději udělala pár návazců. Podmínky měly opět své nevýhody. Mezi ně patřil hlavně velký, opravdu velký nátlak rybářů – členů kroužku. To je pro ryby poměrně silný šok a proto bylo chování kaprů velice nepředvídatelné, musela jsem být tedy více nepředvídatelná než oni a to mi bylo dobrou výhodou. Většina rybářského osazenstva totiž chytala kapry na červy, na které to na tomto rybníce zkrátka chytá vždy. Já a pár přátel, kteří jsou vzhledem k věku již praktikanti/pomocníci, jsme chytali na boilies, a když už byli kapři chytřejší, přestali tak aktivně brát na červy, přišel náš čas.

Na první prut jsem dala návazec se zarážkou a vrtáčkem, na který připadla Zig Rig Dumbles Wild Strawberry/Carp secret. Ke druhému prutu jsem dala na klasický návazec boilies Nutric Acid, obalené v těstě stejné příchuti, tento prut jsem považovala spíše za zkušební. Bohužel nepřišel ani záběr, a tak jsem nástrahy vyměnila. Proto jsem dala na prut s vrtáčkem Balenc Pellets Wild Strawberry. Tu jsem zvolila především proto, že dno pod vodou bylo dosti bahnité a vycházka na ryby byla krátkodobá, pro takové situace je tato nástraha perfektní!! Na druhém jsem stále zkoušela bez úspěchu nové příchutě a kombinace. K oběma háčkům jsem přidávala mé oblíbené mini peletky DUO X-Tra Nutric Acid / Ananas, zalité Nutricem v PVA pytlíku, tato kombinace peletek zkrátka nikdy nezklame.

Po nějaké době přicházely záběry, v tu chvíli se mi podařilo jeden záběr proměnit, byl to druhý chycený kapřík na jinou nástrahu než na červy, přesněji to byla peletka Balanc Pellets Willd Strawberry, která připomíná konzistencí spíše dumbles boilie. I přesto, že byl kapřík dorostenec, mi udělal velkou radost, a já si tak splnila hlavní cíl, chytit si alespoň jednoho kapříka.

Toto stanování jsem si moc užila. Byl to krásně prožitý víkend s mými přáteli-rybáři, s výborným občerstvením a hodně zábavy. I když jsem vyhrála tak krásnou cenu za vědomosti, nejkrásnější odměnou pro mě byl tento chycený kapřík právě proto, že mi tak pěkně uzavřel tuto sezonu účasti kroužku.

To je pro tento článek vše!

Tereza Zíková („LEXI“)

 
Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.