LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Na lehko k Moravě - zpátky ve svazu

Jako každý rok přijde pro mnohé magické datum 16.6. Nemusím vysvětlovat, že dveře k lovu dravcům jsou opět otevřené, avšak pro mne to bylo trošku jinak. Je to asi půl roku, co jsem přestěhoval do Uherského hradiště, kudy protéká jedna z krásných řek Česka, a to právě Morava. Už v zimě jsem studoval mapy a vytipovával si místa, která musím navštívit. Právě po tomto datu jsem se konečně dostal k prostředkům a pořídil si povolenku.

„A může to začít!“

Abych se vám ještě představil. Jmenuji se Honza a je mi 26 let. Na sociálních sítích mne můžete najít jako CarpHunter Fox nebo Johnnyudica. Bydlím v rodinném domku s přítelkyní a máme jednu krásnou 14měsíční dceru. A to je právě ten důvod, proč jsem přešel na „krátkou a lehkou“ rybařinu.

Na mých výpravách mě doprovází hlavně produkty LK Baits, které jsem si oblíbil asi 5 let zpátky a ke kterým jsem se za svých 10 let rybaření postupně propracoval. Mezi mé nejoblíbenější patří zejména řada Duo, ve které nedám dopustit na Nutric Acid s ananasem. Dále mou oblíbenou volbou pod háček je známý Compot NHDC a letošní novinka Peperin.

No a teď už k mým výpravám.

Na ryby jezdím převážně večer kolem 7.-8. hodiny, až malá usne. Hlavní tok Moravy mám asi 10 km od baráku, takže se snažím zaměřit na místa, kde jsem co nejdřív u vody, abych maximálně využil čas, který mi do půlnoci zbývá. Jedno z míst je asi 200 metrů pod splavem kousek od města, kde se většina rybářů tlačí ke splavu a snaží se zde chytat spíše dravce. Já si dal ale za úkol zde chytit nějakého krásného kapříka.

Je zhruba 8 hodin večer a já navazují první udici. Ještě ani nemám zapsáno v papírech a než poskládám druhou hůlku – jízda! Po krátkém souboji se na břehu ukazuje krásný tloušť o délce 50 cm, který si vzal jednu pop up kuličku Record Cornu na návazci s názvem Slip D-rig. Těší mě to a hned vracím montáž do vody a jdu chystat druhou. Na tu stražím právě Peperin s ořezanou plovkou Cornu a nahazuji. Nepoužívám žádné PVA a ani nekrmím, aby montáže byly co nejvíce přirozené a odlišily se co nejvíce od ostatních.

Hodinu je klid. Slunce už zapadalo a mě se razantně rozjíždí udice s Peperinem. Krásná silná jízda v tahu, říkám si, že by? Po menším souboji podebírám krásnou parmu. V duchu si říkám, sice to není kapr, ale konečně ji mám. Do té doby jsem totiž žádnou nechytl. Po vyháčkování a změření mám první parmu o délce 65 cm. Paráda! V dalších hodinách se mi podařilo na břeh dostat ještě další 3 parmy. Kapra jsem sice neulovil ale byl jsem maximálně spokojený.

Na druhý den jsem opět vyrazil k té samé vodě, na stejné místo a ve stejný čas. Průběh byl však úplně odlišný. Taktika zůstala stejná a já čekal na záběr. Ten přichází o dost později, ale opět na kuličku Peperinu. Dle souboje s rybou by to právě mohl být ten cílený kapr. A taky že ano. Není to sice žádný obr, ale přišel na poslední chvíli, kdy už jsem měl stativ schovaný a chytal se na odchod, jelikož jsem ten den měl ještě nějaké zařizování.

Kapřík byl ale krásný, zdravý a plný elánu a já měl splněno a mohl se začít věnovat dalším místům zde na Moravě.

Ale to si povíme zase jindy.

Děkuji za pozornost
CarpHunter Fox

Autor: CarpHunter Fox

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00