Košík: 0 Kč
0

Když už, tak už!!!

20. 09. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, Kaprařina

Patěna Novotný

Letošní sezóna, co do počtu záběrů, nebude z těch nejlepších. Ale když už, tak to stojí za to... 

Cejni, parmy, tloušti. To je to jediný, co za poslední dobu vím, jak vypadá. Vystřídal jsem hrozně moc jezer, kanálů a úseků řeky. Ale prostě ne a ne dostat záběr od kapra. Dva měsíce dělat něco špatně, nemít štěstí nebo sedět na místě, kde vám i vlas pod háčkem uštípou raci. Každej z vás si teď zaklepe na čelo a řekne si, dva měsíce bez ryby, co je to za trotla? Ale když potřebujete spát v autě, ráno brzo vyčistit zuby, smotat hůlky a mazat do práce, nezbývají na vás lepší fleky, než jsou ty nejnavštěvovanější. Také tohle přisuzuji z velké části mému neúspěchu. No, abych se dostal taky k tomu, proč píšu tuhle zprávu…

Je tomu asi dva dny, co jsem sdílel na svých sociálních sítích fotku kapra z mého milovaného Labe. Tuhle krásnou rybu jsem chytil letos těsně před třením. Vkládal jsem to s popiskem (dostal jsem se do období, kdy mohu sdílet jen své vzpomínky, smůla se mi letos lepí na koule) „Zpátky do reality...“ Večer jako každý jiný, v práci rychlá sprcha, koupit něco k jídlu a zase mažu na kanál. Už kolikrát jsem přemýšlel nad tím, jen se u té vody vyspat. Byl jsem už docela znechucen z tak dlouhé doby bez ryby. 

 Ale nebyl bych to já, abych tam ty montáže nezhoupnul… Klacky ve stojanu, příposlech maká na 100% a já jdu dělat nějakou večeři. Nestačím namazat ani chleba a v tom jedno krátké pípnutí. Asi ještě sedá vlasec… Nijak tomu nevěnuji pozornost.  Netrvá minutu a znovu se ozývá příposlech. Jdu to omrknout.  Hlásiče mlčí, bobiny stojí na místě, ba ani špička se nehne. Najednou vidím, jak vlasec peláší doleva. Zvedám prut a konečně se mi klepou nohy štěstím. Je táámm!!! Po krátké přetahované podebírám statného šupináče, kterého jsem hned pojmenoval smůla. 

Paťas

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.