LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Jarní 20+ ze svazovky

Minulou neděli odpoledne jsem vyrazil na moji oblíbenou pískovnu na odpoledně-večerní vycházku. Původně se mi ani moc nechtělo, počasí bylo typicky dubnové a hodně chladné. Chvíli sluníčko, chvíli sněhové přeháňky a hodně studený SZ vítr. Voda byla ještě hodně studená a říkal jsem si, jestli to má vůbec smysl někam jet.

Nakonec mi to nedalo, protože počasí se mělo sice lepšit až po víkendu, ale na jasnou oblohu a východní vítr, což většinou taky nebývá moc dobré na ryby. Vím, že v tuto dobu je ryba velice náladová, ale když je to ve vodě, šance na záběr je vždycky. Aspoň je u vody většinou větší klid a ve finále to může být i výhoda.

Po příchodu na místo jsem si nejdříve zaklipoval oba pruty na vzdálenost, kterou dobře znám, a místo olova jsem na chvíli navázal spomba a během chvíle jsem zakrmil cca 3/4 kg krmení, poloviční, čtvrteční a celé krmné koule průměru 24 mm a k tomu asi čtyři hrsti novinky krmného Nutriga Feed-ex Honey-Corn a Tiger Nuts. Na jeden prut jsem poslal panáčka Nutricu s Palermem v těstě Nutric a na druhý novinku pop-up jahodu v esenci na Ronnie rigu. To tam bylo asi do 17:30 a nic se nedělo. Přeháňky střídalo sluníčko a stále foukal ledový SZ vítr.

No nic, bylo potřeba zkusit něco jiného a tak jsem na jeden prut našil novinku Balanc Nutrigo v průměru 20 mm. Jen jsem ho pořádně navrtal vrtáčkem (asi 10 dírek), aby se vnitřní atraktory co nejvíce uvolňovaly do té ledové vody a zanechaly co největší pachovou stopu. Začalo se pomalu stmívat a přímo nad prutem mi vyskočil malý kapřík. Říkám si dobrý, už se tam něco motá. Vzápětí asi 30 m za krmným místem vyskočil docela slušný kapr, odhadem kolem 10 kg. A to bylo vše. Blížila se 21. hodina a stále ani píp. No jo, zase bude pěkná nula, to v toto období není nic neobvyklého. Přišla další přeháňka, nebyla už tak silná a více deštivá než sněhová a vítr už se také trochu ztišil. Říkám si to není úplně špatný.

Jen co jsem na to pomyslel, to na pravém prutu jednou píplo a nic. Běžím k tomu a kontroluji swinger, ale ten je stále ve stejné poloze, hmm asi to olízl malý kapřík. Vzal jsem si vlasec lehce mezi prsty a zkusil ho trochu přitáhnout k sobě. V tu chvíli cítím malý odpor, nečekám na nic a ihned zasekávám. Prut mě málem praštil do hlavy, protože ryba během té chvíle sjela cca 20 m doleva (bylo to na pravý prut), což jsem vůbec nečekal. Domotávám rybu do kontaktu a konečně cítím první větší letošní rybu na prutu. Ryba těžkne a začíná pěkně kopat. Divný, snad to není sumec, v tuto dobu, ne, to snad ne. Zatím nesvítím a až když v šeru vidím první velká kola na vodě, bliknu na něj, abych to aspoň viděl. To, co se objevilo, mi vyrazilo dech, ty brďo, 20-ka, to mi bylo jasný hned. Hned jsem zhasnul a zdolával dál. Kapr se držel pod hranou a dával mi co proto. Když už jsem věděl, s kým mám tu čest, trochu – rozumně jsem přitlačil a držel ho asi na 12 m šokáče, abych si vyzkoušel, co náčiní vydrží. No co, maximálně uteče. Na návazci z 0,40mm fluorcarbonu jsem měl dvojku hák, tak by to mohlo dopadnout. No, dopadlo, kupodivu hned napoprvé se mi ho povedlo navést do podběráku a bylo dobojováno. Nádherný, vysoký, tlustý lysec oddychoval v síťce podběráku a já stále nemohl uvěřit, co se stalo. Moje první ryba přes 20 kg v životě a hned zkraje sezony, což jsem vůbec nečekal. Někdy to přijde, ani nevím jak. Kapra jsem nechal ve vodě, rychle připravil focení, vážení atd…

Lukáši, díky za novinku, která mi dopomohla ke krásnému zážitku u vody, který se mi na dlouho zaryje do paměti, a vlastně i novému osobnímu rekordu ze svazové vody, tak nečekanému. Myslím si, že Nutrigo má před sebou velkou budoucnost a jeho síla se teprve ukáže, až se s touto nástrahou naučíme pracovat.

Mějte se fajn a zase někdy u vody…

Ahoj, Jirka Švec

Blok souvisejících produktů
Autor: Jirka Švec

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00