LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Čtyři dny na milované vodě

Ahoj LKáčka, jelikož jsem měl čtyři dny volno, rozhodl jsem se věnovat z každého dne trochu času mé velice oblíbené srdcové vodě nedaleko mého bydliště. Malebný revír ležící v krásné přírodě, který ukrývá skromné množství krásných ryb. V tomto revíru plave veliké množství bílé ryby a kaprů do 55 centimetrů. Každá vycházka je pro mne výzvou, vyhnout se těmto rybám a pokusit se o většího kapra. Horní váhová hranice kaprů je zde okolo deseti kilogramů. Proto jsem se snažil být maximálně efektivní při těchto vycházkách a pokusu o ulovení větší ryby.

První den byl nejkratší, měl jsem čas pouhé tři hodiny odpoledne. Od kamarádů jsem se dozvěděl, že kapr moc nežere a záběrů za celý den je poskromnu. To nebyla úplně pozitivní zpráva. Jeden jediný záběr, jedna jediná ryba k mé spokojenosti, a to se i stalo. Pro tento den jsem zvolil mělčí část revíru. První montáž putovala do místa, kde jsem lokalizoval ryby ihned po příjezdu. Za nástrahu jsem zvolil Nutric Acid obalený v pastě a Nutra Stimulu P s malým PVA z drceného boilies Nutric Acid. Druhá montáž putovala do místa bez aktivity ryb. Pod háček jsem zvolil boilies Mussel, které jsem obalil v pastě a na háček přidal malé PVA s peletkami Mussel. Během krátké chvíle přichází záběr a pořádná jízda na mušli. Bojovná ryba. Krásný nízký, ale dlouhý šupináč. Jediný kapr za krátkou vycházku, za to ten, o kterého jsem se zde snažil. První den odjíždím velice spokojený.

Den druhý. K vodě přijíždím brzy ráno. Opět jsem si vybral mělčinu na druhé straně revíru. Ryby se zde hned od rána ukazují. To by mohl být přínos, vím, kde jsou. Nástrahy nechávám z předchozího dne stejné. Bohužel se v tento den silně ochladilo a po chvíli lovu bez záběru mne vyhání déšť. Balím a odjíždím, ale dnes se ještě vrátím. Vracím se odpoledne kolem 15 hodiny. Udělalo se celkem dusno. Měním Nutric Acid a dávám popku Compot NHDC 18mm. Chvilku před odjezdem přichází silný záběr, bohužel u břehu se ryba osvobozuje.

Třetí den se vracím na místo z prvního dne. Volím Spice Shrimp a Mušli. Tento den jsem se rozhodl pro dvě vycházky, dopoledne a odpoledne. Dopoledne téměř nic nepřineslo, jen jeden záběr, ze kterého podebírám první rybu, jesetera, kterého si sem místní rybáři vysadili.  Odjíždím a vrátím se odpoledne. Odpoledne je hned od prvního nahození úplně jiné, záběry od malých kaprů chodí pravidelně. Mezi nimi se objevují i dva krásní líni. Po sérii malých ryb měním Spice Shrimp a volím Peperin. Montáž putuje do vody, nasazuji swinger a sedám do křesla. Ne na dlouho. Téměř ihned se opět zvedám k malému, pomalému záběru. Beru prut do ruky a cítím krásný tah. Po chvilce podebírám krásného šupináče. Krásná vycházka.

Čtvrtý den přijíždím jen na pár hodin. Na obou prutech putuje do vody Peperin. Serie menších ryb pokračuje i tento den. Jen snad ta úplně poslední ryba si zasloužila zvěčnění na videu, jelikož to byl úplně poslední kapr mého snažení. Odjíždím velice spokojený.

Tak zase někdy od vody...

Za LK Boys
Tomáš Koubek

Blok souvisejících produktů
Autor: Tomáš Koubek

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00