LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Podzim - rychle a efektivně

Blok souvisejících produktů

Podzim je tu a s ním jedno z nejefektivnějších období pro lov velkých kaprů. Kapr v tomto období se připravuje na zimu a přijímá vydatně potravu. Pokud máte čas, určitě vyjeďte k vodě, není lepší chvíle pro vaší krmnou kampaň. Pokud Vám nezbývá moc volného času pro rybařinu, nevěste hlavu, i za pár hodin si můžete zachytat. Sám se po práci dostávám k vodě někdy kolem páté hodiny odpolední a rybařím do večera. Nepředkrmuji místa, protože na ryby jezdím nepravidelně, prostě jak mám čas a také měním revíry podle toho, jak mám náladu. Jednou jedu na slepé ramínko, na písník nebo klidně na řeku.  Pro tyto případy mám připraveny PVA punčošky naplněné atraktivní a hlavně výraznou barvou peletek, které ryby zaujmou na větší vzdálenost.

 

 

Zvolte výrazné peletky. Na podzim se voda na většině revírů vyčistila a průhlednost je mnohem vyšší, než v letním období. Ananasové peletky, které jsou napuštěny etylalkoholovou esencí jsou dobrou volbou pro ochlazující se vodu. 

All Amino Nutric - je speciálně namíchaná směs aminokyselin, působící na kapry jako chemický mediátor na dálku.  Je vhodný k universálnímu použití, jak pro sladké tak i pro rybí návnady a nerozpouští PVA materiál. 

Navlhčete pelety tekutou potravou, zamíchejte a nechte peletky minimálně 10 minut nasáknout.

Zvýraznit peletky můžete ještě práškovým posilovačem, který vytvoří kalovou stopu ve vodě. Můžete použít například Nutric Acid Fish, obyčejnou rybí moučku, nebo výborné výsledky mám s anýzovým posilovačem od plavačkáře Marcela Van De Eynde.  

Posilovač do peletek zamíchejte a navlhčené peletky se obalí tenkou atraktivní vrstvou. 

Zvolte PVA materiál, který má hustě pletenou punčochu, aby Vám peletky 2 nebo 4mm nepropadávaly a hlavně kvalitní materiál, který se bude ve studené vodě rychle rozpouštět.

Plnění punčochy. Pokud chcete mít PVA punčochy jednu jako druhou, použijte k dávkování například víčko z tubusu od PVA.

Vytvořte si do zásoby více PVA bombiček, tak abyste se u vody nemuseli zdržovat jejich výrobou. Raději sledujte pohyb ryb a reagujte na ně.

:  PVA punčošky skladujte v těsnících krabičkách, tak aby Vám nenavlhnuly. Navlhnuté PVA se špatně rozpouští.

K PVA zvolte výraznou nástrahu. Můžete použít pelety, plovoucí kukuřici ale nejvíce se mi osvědčil plovoucí boilies ve 14 a 18 mm v příchuti ananas zvednutý okolo 5 cm nad dno.

Výsledek dobře provedené práce a skvělé presentace pro podzimní, ale i zimní měsíce.

Výrazná presentace, která zaujme ryby i na velkou dálku. 

I ostatní části koncové udice jsou důležité. Pokud je voda velmi čistá, rozhodují detaily. Vyzkoušejte si, které olovo je méně vidět a jaký návazec se nejlépe hodí pro Vaše použití. 

Lukáš Krása

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00