LK BAITS Team věrnostní sleva 5 % až 15 % na každý nákup
Získat slevu

Koncové udice - montáže

fluorocarbon a ronnie rig

12. 10. 2020 | Tomáš Chaluš

Dobrý den chtěl jsem se prosím zeptat, jaký uzel použít na připevnění fluorocarbonu ke kroužku návazce ronnie rig? Ve videu jsem viděl že to vážou přes smyčku kuli volnému pohybu, ale uzel neukázali. Ještě jsem se chtěl prosím zeptat jestli u fluorocarbonových návazců je na ukončení návazce obyčejnou jednoduchou smyčkou dostatečné (myslím smyčku co navléknu na rychloobratlík). Předem moc děkuji za ochotu a na shledanou Tomáš Chaluš

Dobrý den,

na obou koncích fluorokarbonu doporučujeme použít dvojitý osmičkový uzel, tzv. dvojitou osmičku. Na Google nebo Youtube je možné najít obrázky nebo videa, jak takový uzel vypadá a jak se váže. Je ale také možné kroužek přivázat na pevno obvyklým uzlem (např. Grinner), domníváme se, že tím k zásadnímu zhoršení funkčnosti montáže nedojde, jelikož je obratlík na kroužku, tak tam již sama o sobě nějaká volnost je.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Tým LK Baits

Rovnátka

15. 03. 2020 | Tomáš Chaluš

Dobrý den, používá se prosím na zigový háček s vyhnutým očkem ven vlasové rovnátko? Děkuji a na shledanou Tomáš Chaluš

Dobrý den,

ne, určitě nedoporučujeme používat rovnátko u háčků s očkem vyhnutým ven (typ zig rig).

S pozdravem a přáním hezkého dne
Tým LK Baits

háčky na amury

04. 08. 2019 | Jan Macek

Dobrý den! Potřeboval bych od Vás poradit, jak velké háčky a jaký typ háčku zvolit pro lov amurů. Nastražení nástrahy bych volil na panáčka. <br /> Předem děkuji za odpověď!<br /> <br />

Dobrý den,

vše pořebné se dočtete v článku Jak na amury - koncová udice od Lukáše Krásy, kde je přímo háčkům na amury věnovaný celý odstavec:

"Amuří ústa jsou velmi tvrdá. Když si je rukou ohmatáte, zdá se, že snad ani není možné, aby se háček zaseknul. Vyzkoušel jsem mnoho druhů háčků i různých velikostí. Nakonec jsem skončil u těch nejmenších s tenkým, ale pevným drátem, které musí být ostré jako jehličky. Používám háček s tvarem banánku Banana Nailer č. 8, který se mi osvědčil nejvíce. Zdá se, že je to velmi malý háček pro chytání velkých amurů, ale věřte mi, že na to, jak je malý, zvládne hodně. Snad jedinou jeho nevýhodou je, že na amura nemůžete při zdolávání moc tlačit. Takže pokud chytáte v blízkosti vázek a do amura se musíte opřít, použijte například háček Super Kurv velikosti 4. Má vynikající ostrost, pevnost i tvar. Tyto háčky byly dle mých požadavků vyrobeny v Japonsku pro lov kaprů. Jejich vlastnosti si získaly oblibu i pro lov amurů."

S pozdravem a přáním hezkého dne
Tým LK Baits

uzel

20. 06. 2019 | Tomáš Chaluš

dobrý den, mohli by jste mi prosím poradit nějaký vhodný uzel ke spojení ujímané šokové šňůry a olověnky. děkuji a na shledanou Tomáš

Dobrý den,

omlouváme se za pozdní odpověď, v souvislosti s novým webem jsme měli různé technické problémy s poradnou, ještě jednou se omlouváme.

Možností je více a každému vyhovuje něco jiného. Nejčastějšími řešení jsou kravský uzelklasický grinner a nebo smyčka do smyčky (loop to loop).

Přejeme hodně úspěchů!

S pozdravem a přáním hezkého dne

Tým LK Baits

vhodné uzly

11. 06. 2019 | Tomáš Chaluš

Dobrý den, chtěl jsem se prosím zeptat jaké uzly jsou vhodné ke spojení ujímané šokovky s očkem na olověnce. Předem moc děkuji a na shledanou Tomáš

Dobrý den,

omlouváme se za pozdní odpověď, v souvislosti s novým webem jsme měli různé technické problémy s poradnou, ještě jednou se omlouváme.

Možností je více a každému vyhovuje něco jiného. Nejčastějšími řešení jsou kravský uzel, klasický grinner a nebo smyčka do smyčky (loop to loop).

Přejeme hodně úspěchů!

S pozdravem a přáním hezkého dne

Tým LK Baits

Materiál na koncovou montáž

19. 11. 2018 | František Švidrnoch

Dobrý den, prosím o radu. Lovím na revíru, kde se vyskytují slavíčkové místa. Při záběrech mi dochází k přetržení koncové montáže. Můžete mi proto doporučit materiál, který by mi tento problém alespoň částečně omezil? Děkuji za odpověď a Petrův zdar. F. Švidrnoch

Dobrý den,

do takovýchto podmínek jednoznačně doporučujeme naši osvědčenou montáž, která celému našemu týmu, i přímo Lukášovi, zachránila už spoustu kaprů. Doporučujeme použít lankový návazec, který se skládá z lanka a extrémně odolné pletené šňůrky Gladiator. Podrobný článek přímo od Lukáše o této montáži, včetně detailního návodu na jeho přípravu s mnoha fotkami, najdete zde.

Přejeme hodně úspěchů!

S pozdravem a přáním hezkého dne

Tým eshopu LK Baits

Bez navazce?

14. 09. 2018 | Radim

Dobrý den,potřeboval bych znát váš názor na průběžnou montáž daného"typu" na lov kaprů.Potkal jsem se s montáží v Madarsku.Na kmenový vlasec je dáno průběžné krmítko se závažím na trubičce,pod krmítkem je gumový stopér(klasický gumový korálek s dirkou) a hned pod ním háček s očkem.Žádná karabinka,žádný návazec.Krmítko-stopér-háček.Vše v podstatě "pohromadě".Co si o této montáži myslíte?Děkuji za každý názor.Radim.

Dobrý den,

takovou montáž bychom nikdy nepoužili, pro masaře je to možná použitelná varianta, ale se sportovním rybolovem nemá nic společného, použití návazce má mnoho výhod, jemnější vlasec na návazci je pro ryby nenápadnější a v pípadě utřžení se spíše utrhne pouze návazec a neztratíte i krmítko jako v případě utržení této montáže, další výhoda je velmi snadná a rychlá výměna návazců v případě poškození, ztupení háčku nebo v případě, že chcete použít jiný návazcový materiál či jinou délku návazce.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Tým eshopu LK Baits

Jízdy a záseky do prázdna

03. 08. 2018 | Jarek

Zdravím, na jednom revíru se potýkám s neobvyklým problémem. Mám zde pořádné jízdy, když však seknu/ zvednu prut, tak jen do prázdna. Jedná se o skutečné, často brutální jízdy. Posledně jsem nechal naviják hrčet asi 15 vteřin, jako pokus, zda se nejedná o pouhý přejezd ryby, přesto po zvednutí prutu, tam nic nebylo. Chytám na malém štěrkáči, kde jsou většinou hladoví násaďáci. Montáže používám stejné jako na jiných revírech, kde se s tímto problémem nesetkávám. Chytám kousek od břehu, kde hloubka dosahuje cca 2 metrů. Používám zadní olovo a olověnku. Prosil bych o radu nebo zkušenost, co takové záběry způsobuje. PS. posledně jsem zkoušel Lukášův oblíbený návazec z lanka a silného vlasce, a záseky byly také neúspěšné Díky

Dobrý den,

takhle na dálku se těžko radí, když nevidíme, jaký návazec a jakou montáž používáte, a my osobně se s takovýmto problémem prakticky nesetkáváme, můžeme akorát doporučit vyzkoušet jiný tvar a velikost háčku, změnit délku návazce, délku vlasového přívěsu, velikost nástrahy atd. Je možné, jestli je na revíru hodně malých násaďáků, že vámi používaná nástraha je na ně příliš velká a při jejím nasávání nenasají i háček.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Tým eshopu LK Baits

Montáž na Pálavu konkrétně na 5

01. 01. 2018 | Roman

Zdravím vás potřebuji poradit s montáží jelikož všude jsou slavicky moje montáž je předimenzovaná a tedy bych potřeboval malej detail a nevím jak na to kam a jak umístit na vlasec kačenku aby mi nadzvedávala vlasec a napomohla k nezamotani nebo přetržení ...Rosťa určitě bude vědět děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kačenku doporučujeme umístit na kmenový vlasec nad olovo přibližně ve vzdálenosti, jaká je hloubka na lovném místě. Přejeme mnoho úspěchů!

S pozdravem a přáním hezkého dne

Tým eshopu LK Baits

Informace o prutu

16. 09. 2017 | Ladislav

Vážení,dostal jsem prut SkyStinger-240cm -30-60gr-- s navijákem HIOBY J3. Ale nikde nemohu sehnat žádnou informaci o kvalitě - použiti atd. Proto bych Vás chtěl poprosit o Vaši radu zda něco o tom nevíte.Moc děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Láďa

Dobrý den,

tento prut bohužel neznáme, nemáme ho v nabídce a ani přesně nevíme, jaký prut máte na mysli, neznáme výrobce a nemáme ani odkaz na daný prut, takže Vám těžko můžeme poradit, ale ryby s ním určitě chytiti půjdou :-)

Podle délky a gramáže by se mohlo jednat o vláčecí prut.

S pozdravem

Tým eshopu LK Baits

Záražky pod boilie

14. 08. 2017 | Thomas

Dobry den.Mam dotaz,ohledne vlasu na boilies.Jakou zarazku pouzivate nad bolies,kdyz davate 2 koule. Děkuji za pomoc

Dobrý den,

předpokládáme, že myslíte zarážku, která nedovolí, aby mezi nástrahou vznikla mezera. Jmenuje se Stoper naleznete ho ZDE.

S pozdravem

Tým e-shopu LK baits

 

zostavenie udice

11. 05. 2017 | Stano

Dobrý deň, chcel by som sa Vás opýtať na názor na zostavenie celkovej udice. Na navijákoch mám monofilný vlasec o hrúbke 0,30 mm. Je podľa Vás lepšie použiť potom šokový vlasec 0,45mm v dlžke 20 m a na koniec olovenku cca 80 cm , alebo môžem šokovku vynechať? Mám v pláne takto loviť na jazere na vzdialenosť 150m v hlbke cca 4 metre, dno je prevažne s jemným bahnom, na mnohých miestach slabý trávnatý porast. Ďakujem za názor a vyjadrujem svoj obdiv nad Vašimi produktami. Sú naozaj super.

Dobrý den,

šokovku vynechávat určitě nedoporučujeme, i při použití olověnky na posledním metru montáže doporučujeme nad olověnkou použít šokový vlasec (v průměru 0,40 - 0,60mm podle podmínek). Bez použití šokovky by bylo příliš vysoké riziko ztráty ryby předřením a přetržením kmenového vlasce.

Přejeme hodně úspěchů.

S pozdravem

Tým eshopu LK Baits

Barva vlasce

08. 04. 2017 | Tomáš Havelka

Dobrý den, tuto sezonu budu měnit vlasec na navijácích.Do teď jsem používal pískové barvy vlasce.Pro tuto sezonu přemýšlím zvolit barvu žlutou nebo oranžovou.Jaký je Váš názor na barevné vlasce zvhledem k viditelnosti pro kapra?Jedná se mě např. lov na Dělouši v 6-8 m.Barvu jsem se rozhodl změnit z důvodu pro lepší viditelnost hlavně v noci při nasvícení vlasce při zdolávání kapra a při z dolávání na vodě, kde se člunem dostanete do blízkosti nahozených ostatních prutů. Děkuji za Váš názor. Tomáš

Dobrý den, barva vlasce z našeho pohledu není problém. Velmi často používáme šokovky a v hloubkách o kterých píšete je tma...

S pozdravem tým e-shopu LK Baits

Lanko

28. 03. 2017 | Martin

Zdravím, začal jsem na Labe použivat kombi návazec lanko a cca 5-7cm Qsilk. Nevím proč, ale zhruba polovinu náhožů vytahnu zamotanou i když dám nakonec šňůrky broček, nebo nedám. Se samotnou šňůrkou se to neděje. Kde dělam chybu? Díky

Dobrý den, tuto sestavu používáme velmi často a s podobným problémem jsme se nesetkali. Zkuste před dopadem svoji montáž dobrzdit nebo použijte PVA punčošku. To by pak mělo být vše v pořádku.

S pozdravem a přáním hezkého dne tým e-shopu LK baits

Materiál návazce

21. 03. 2017 | Tomáš Vrbka

Dobrý den. Jaký si myslíte že je nejlepší materiál na návazce, pokud budu chytat na Vranovské přehradě kde je většinou bahnité dno? Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud chytáte na čistém dně, vsaďte na klasický Q silk ve hnědé variantě případně svlíkačku, oboje v 25 librách. Pokud chytáte ve vázkách, určitě sáhněte po gladiatoru.

Hodně štěstí u vody...

S pozdravem a přáním hezkého dne

Tým e-shopu LK baits

Uzel na karabinku

02. 02. 2017 | Vít Chudáček

Dobrý den. Jaký druh uzlu mám zvolit u Vašeho vlasce LK Baits průměr 0,33 mm? Jde o navázání kmenového vlasce na karabinku. Vlasec se mi zdá poněkud tvrdší, při grineru "klouže" a rozvazuje se. Děkuji za radu. S pozdravem. V. Chudáček

Dobrý den, zkuste použít dvojitý grinner a mělo by být vše v pořádku.
S pozdravem
LK Baits

Návazce

13. 08. 2015 | Petr Loukota
Zdravím LKčka,chci se zeptat jestli háček lk super carp je vhodný k sestavení montáže Whity pool rig a na zig rig a dále jáká šňůrka jepro tuto sestavu vhodná?děkuji Petr

Vážený Petře, na montáž co píšete bychom spíše použili Super Kurv, který už má v sobě zahnutí. Ideální je použít svlíkačku, takže Q strip. Na ziga by se určitě použít dal... nezapomeňte zig rig "přilepit" k háčku, aby byla montáž co nejchytlavější. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.lkbaits.cz

Správné navázání háčku

12. 08. 2015 | Tomáš Mašek
Dobrý den, mám dotaz jak správně navázat háček LK Baits Super Kurv vel. 6 Chytám na boilies průměr 18 mm. Kolik mám udělat omotů šnůrky než odkloním vlas? Je nutné použít vlasové rovnátko či nikoliv? Děkuji za odpovėd, Tomáš Mašek.

Vážený Tomáši, udělejte nějakých 10 omotů klasicky a pak ještě dva podmoty, čímž vlas zafixujete. Co se týče vlasového rovnátka, tak je to věc názoru. Známe jak jeho zastánce, tak odpůrce. Spíš Vám doporučíme nejdřív zkusit chytat bez rovnátka a když budete mít pochybnosti, tak ho k háčku přidejte. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.lkbaits.cz

Zig rig návazec

22. 03. 2015 | Standa
Ahoj. jakou použit sestavu pro zig rig navazec bude 10m dlouhy jde mi o bezpečne vytahnuti kapra na břeh.Dik.

Vážený Stando, možností je určitě víc. Co funguje mě, je že použiji malinký pevnostní obratlík, na který si navážu kámen na trhačku a dlouhý návazec s malým háčkem a zig rigem. Tuto sestavu jsem prezentoval i na 20m hloubce s 18m návazcem a fungovala perfektně. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.lkbaits.cz

Kombinovaný návazec

25. 02. 2015 | Bohumil Baďura
Dobrý den, můžete mi poradit jaký kombinovaný návazec je lepší? Z ocelového lanka nebo z fluokarbonu. Chytám na Slapech. Za odpověď děkuji. zinn

Vážený Bohumile, pokud na Vašem úseku máte čisté dno bez vázek a kamenů, použijte fluorocarbon. Pokud naopak, vyzkoušejte lanko, které je mnohem pevnější a v těžkých podmínkách spolehlivější. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.lkbaits.cz

Super Kurv

19. 06. 2014 | Martin Tomašovič
dobry deň. Hladam hačik do tažkych, zarastenych vod s prekazkami. Nasiel som hacik shortshank nailer. Mal by som zaujem o č.6 Mate tieto haciky skladom, lebo som sa dozvedel ze ho prestali vyrabat. Neviete dovod, preco ho prestali vyrabat?

Vážený Martine, co se týče háčků do vázek a zarostlých vod, tak určitě sáhněte po našich nových háčcích

super Kurv

ve velikosti 4. Je to silný a extrémně ostrý háček, který Vás jistě nezklame. Důvod proč přestali Vámi uvedený typ prodávat bohužel neznáme. Je možné, že bude nahrazen novým tipem, který však nemáme k dispozici. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.lkbaits.cz

Svlékací šňůrka

02. 05. 2014 | Libor Maněna
Dobrý den chtěl bych se zeptat jakou používá Pítrs návazcovou šňůrku pokud se nepletu jedná se o svlékací ale nevím název.předem děkuji. https://www.facebook.com/bookfishing/photos/pcb.273982336105132/273982092771823/?type=1&theater -tuto snurku mám na mysli.

Vážený Libore, u Pítrse je těžké odhadnout, o jakou šňůrku se jedná. Jeho arzenál návazcových materiálů je totiž velmi široký. Je možné, že se jedná o

stip teazku od ESP

(hnědou), kterou velmi rádi používáme i my. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.lkbaits.cz

LK baits Round Rig Ring

27. 03. 2014 | Karol Číp
Dobrý den prosím Vás jak se jmenují ty kroužky k navázání vlasu k banánku.A jakou velikost (průměr používáte).Kolik stojí takovéto kroužky(ptám se protože jsem to v sortimentu lk baits nenašel).Děkuji za odpověď hezký den.

Vážený zákazníku, tyto kroužky naleznete zde (http://www.lkbaits.cz/rybarske-potreby-lk-baits/obratliky-krouzky-rychlospojky-1/lk-baits-round-rig-ring.html). Bežně používáme právě ty, na které jsme Vám dali odkaz. S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.lkbaits.cz

Kombinovaná montáž

27. 03. 2014 | Karol
Dobrý den,potřeboval bych poradit s kombinovanou montáží(tzn.fluorcarbon a pletenku).Jaký fluorcarbon použít a od jaké značky nevím jestli je lepší použít jemnější FC a nebo ne osobně jsem zastáncem jemnějších montáží.Jaké FC používáte Vy a v jakých průměrech a jaké pletenky jestli to není tajné nebo nějaký typ na dobrý kombinovaný návazec.Děkuji za odpověď.

Vážený zákazníku, můžeme Vám nabídnout fluorocarbon od firmy ESP s názvem Ghost na 18lb a k tomu jemnou 15lb šňůrku sink link, taktéž od ESP, která je velmi jemná. Toto je kombinace, kterou máme odzkoušenou a rádi ji používáme.  S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu www.lkbaits.cz

ZEPTEJTE SE - Koncové udice - montáže

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

LK BAITS prodejna

LK Baits - Lukáš Krása nabízí rybářské potřeby od významných výrobců rybářského vybavení. V nabídce najdete rybářské pruty, rybářské navijáky, boilie, rybářské čluny, oblečení pro rybáře, lehátka, křesla a další potřeby pro rybaření. Chceme, aby naše nabídka uspokojila svým rozsahem všechny rybářské nadšence, kteří propadli kouzlu s názvem "RYBAŘINA". Věříme, že dobré ceny a široká nabídka Vám umožní spokojený nákup v našem rybářském eshopu. Naší snahou je vybírat pro Vás především kvalitu, která Vám umožní si Vaše rybářské výpravy prožít s opravdovým zážitkem.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otevírací doba v zimě

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 12:00

Otevírací doba v létě (duben-říjen)

Po-Pá:
8:30 - 17:00
So:
8:30 - 15:00