Zig- rig ve velkém stylu

19. 11. 2018

Je polovina června a já tradičně trávím prázdninový víkend na těžkém a rybáři zaplněném Orlíku. Menší kapři berou docela pravidelně, ale toužení mohykáni jsou nezvěstní. Jelikož panuje extrémní horko, je nejvyšší čas na prubnutí zig rigu. Celé dopoledne hledám na echolotu skočnou vrstvu či jiné horké místo. Nakonec volím 4 metry dlouhý návazec. Sázím na svoji oblíbenou popku Wild Strawberry. Při pokládání druhého prutu mi začne doslova řvát příposlech na krku. Řadím 5ku na svém Haswingu a upaluji směr břeh. Vlasec směřuje směr zatopený barák. Rychle se dostávám nad ujíždějícího kapra. Je to doslova závod s časem. Cítím, jak vlasec drhne o vázku. Opírám se vší silou do své SK3. Doslova ruská ruleta. Vyprostit kapra s malým Banana nailerem se jeví jako nemožné. Vše ale dopadá dobře, v síti podběráku se mi nakonec otočil nádherná lysec. Jeho kondici posuďte sami. Když pro něco uděláte vše a ono to vyjde, musíte být neskutečně šťastní. Nejinak to bylo i u mě. Přeji všem slušným a trpělivým rybářům něco podobného.

Matěj Kabrt

article img

Další články

article img

Rok 2018 s produkty LK Baits

14. 1. 2019

Ahoj všem, tímto bych rád zrekapituloval teď již minulou sezonu 2018. Ač se mi v tomto roce nedostalo tolik volného času, který bych strávil na rybách, tak na těch několika výpravách, co jsem absolvoval, byl z mého pohledu úspěšný.

article img

Rozloučení s pískovnou

3. 1. 2019

Ahoj LKáčka, v říjnu jsem se byl pro letošní sezónu rozloučit s oblíbenou pískovnou. Strávil jsem zde pár dní. Krmil jsem mým oblíbeným Spice Shrimpem, jak v peletách, tak v koulích. Krmné místo jsem prochytával buď samotným Nutrickem nebo v různých kombinacích s jinými příchutěmi.

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Článků celkem: 1830