Zig- rig ve velkém stylu

19. 11. 2018

Je polovina června a já tradičně trávím prázdninový víkend na těžkém a rybáři zaplněném Orlíku. Menší kapři berou docela pravidelně, ale toužení mohykáni jsou nezvěstní. Jelikož panuje extrémní horko, je nejvyšší čas na prubnutí zig rigu. Celé dopoledne hledám na echolotu skočnou vrstvu či jiné horké místo. Nakonec volím 4 metry dlouhý návazec. Sázím na svoji oblíbenou popku Wild Strawberry. Při pokládání druhého prutu mi začne doslova řvát příposlech na krku. Řadím 5ku na svém Haswingu a upaluji směr břeh. Vlasec směřuje směr zatopený barák. Rychle se dostávám nad ujíždějícího kapra. Je to doslova závod s časem. Cítím, jak vlasec drhne o vázku. Opírám se vší silou do své SK3. Doslova ruská ruleta. Vyprostit kapra s malým Banana nailerem se jeví jako nemožné. Vše ale dopadá dobře, v síti podběráku se mi nakonec otočil nádherná lysec. Jeho kondici posuďte sami. Když pro něco uděláte vše a ono to vyjde, musíte být neskutečně šťastní. Nejinak to bylo i u mě. Přeji všem slušným a trpělivým rybářům něco podobného.

Matěj Kabrt

article img

Další články

article img

Magická Sahara

10. 12. 2018

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

article img

Výpravy na zapomenutou pískovnu

2. 12. 2018

Zdravím Lkáčka, jak už to bývá zvykem, jednou za rok se společně s přáteli vypravíme na jednu zapomenutou pískovnu blízko mého domova. Na této pískovně není skoro žádný rybářský tlak. Na výpravu se těším celý rok, nejde zde jen o ryby, ale také o to, že se vidíme s přáteli. Jelikož mám pískovnu kousek od domu, mám možnost si místo předkrmit.

article img

Vyplatí se vyčkat

26. 11. 2018

Ahoj všem, v půlce října jsem navštívil, již po několikáté tento rok, moji oblíbenou pískovnu. Po příjezdu proběhla klasická příprava - příprava krmení, vytipování lovných míst, následné zakrmení a pak už jen čekání na záběr.

Článků celkem: 1828